!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Podzimní Gastrofest láká na dobroty do Českých Budějovic
Podzimní Gastrofest láká na dobroty do Českých Budějovic
"> "> ">
Gurmánská turistika

Podzimní Gastrofest láká na dobroty do Českých Budějovic

Vydáno 19. listopadu 2019
Na Výstavišti v Českých Budějovicích proběhne od čtvrtka 21. do soboty 23. listopadu 2019 oblíbená gastronomická událost Gastrofest 2019. Připraveny jsou exhibice kuchařů, pekařská nebo cukrářská soutěž, prezentována budou také vína a své umění ukáží také barmani.
GastrofestAsociace kuchařů a cukrářů České republiky, regionální pobočka Šumava ve spolupráci s Gastrofestem České Budějovice pořádají ve dnech 21. až 23. listopadu 2019 podzimní Gastrofest, který nabídne na osm desítek stánků, u nichž mohou návštěvníci ochutnat různé pokrmy. Kuchaři budou podávat také speciality finské, švýcarské, maďarské nebo francouzské kuchyně. Jako součást Dýňového festivalu bude opět v programu také carving, což je umělecké vykrajování do dýní. Další tradiční přehlídkou jsou pak speciality z rybího masa.

Letošní novinkou bude sertkání s kuchařem z amerického Bostonu, chefem Mirkem Duškem, který vařil pro tři americké prezidenty! Gastrofest se bude odehrávat na českobudějovickém výstavišti, otevřeno bude od 10 do 18 hodin, vstupné stojí 150 Kč.
 

Kapr, ústřice i knedlíky

Gastrofest BudějoviceA na co se můžete těšit? Tak třeba na cukrářskou soutěž Budějovické mlsání 2019, která proběhne v pavilonu Z. Tradiční soutěží bude také již 14. ročník Českého kapra v pavilonu T2. Dále se můžete těšit na Nestle Culinary Cup či exhibici „ V naší škole se dobře vaří“ na kuchařském podiu.

Petr Kokeš – mistr v otevírání ústřic nabídne pravé champagne s touto lahůdkou i francouzské paštiky. Dále se představí stará rakouská kuchyně – Kaiser smorn. Letošní ročník Gastrofestu připraví pro návštěvníky také originál argentinské tomahavk steaky, raw vaření, speciality vegetariánské kuchyně či agáve bar. Velmi zajímav bude i Království plněných knedlíků, které odhalí "knedlíky jak je Češi neznají". Nebude chybět ani Čokoládové království, pravé belgické hranolky nebo francouzské palačinky creppes.