Úvod > Aktuality > Podzimem u nás nic nekončí.... Přijeďte na výlet na Chyši!
Gurmánská turistika

Podzimem u nás nic nekončí.... Přijeďte na výlet na Chyši!

  • Vydáno27. ledna 2010
Možnost prohlédnout si zámek Chyše i pivovar nekončí s koncem turistické sezony. Na zámku Chyše provádí předem objednané skupiny celý rok. Prohlídkový okruh zahrnuje zámecké interiéry, expozici věnovanou pobytu Karla Čapka na zámku v roce 1917 a zámecké sklepení. Součástí prohlídky je také exkurze do zámeckého pivovaru.
Původní gotický hrad byl několikrát přestavován. Dnešní novogotickou podobu zámek získal v polovině 19. století. Po 2. světové válce byl zámek zestátněn a v 70. letech 20. stol. byl objekt pro špatný stav uzavřen. V roce 1996 koupili zámek potomci posledních majitelů manželé Lažanští, kteří jej v roce 1999 otevřeli pro veřejnost.

Více informací:


Jen 5 km od karlovarské silnice, kousek od Lubence, stojí obec Chyše s krásným, nově zrekonstruovaným zámkem a hlavně zámeckým pivovarem. V historických interiérech pivovaru vás uvítá stylový restaurant a tradiční pivnice. Přijďte ochutnat speciality pivní kuchyně, ale především – dopřejte si chyšské pivo vařené dle staročeských receptur.

Zámek Chyše – sídlo rodu Lažanských

Zámek Chyše – sídlo rodu Lažanských

Zámek proslavil Karel Čapek, který zde pobýval v roce 1917 a zvěčnil ho ve svých dílech Krakatit nebo Věc Makropulos. Projít si můžete interiéry včetně sálu se stropní malbou od Petra Brandla, expozici věnovanou K. Čapkovi i rozsáhlý zámecký park. V pivovaru čepují pivo dle staročeské receptury.