Úvod > Aktuality > Začátek září v Karlových Varech ozdobí porcelán
Začátek září v Karlových Varech ozdobí porcelán
"> "> "> "> ">
Zážitky

Začátek září v Karlových Varech ozdobí porcelán

  • Vydáno1. září 2020
Nejen léčebné prameny a mezinárodní filmový festival proslavily největší západočeské lázně. Pojmem je i karlovarský porcelán, a to hlavně díky největšímu českému výrobci – místní firmě Thun 1794. Portál Kudy z nudy vás zve na Podzimní porcelánové slavnosti, které zde pořádá tato slavná porcelánka 4. – 6. září 2020.

Karlovy VaryPodzimní porcelánové slavnosti 2020 vypuknou v pátek 4. září ráno před Grandhotelem PuppKarlových Varech a potrvají až do pozdního odpoledne v neděli 6. září. Akce, která letos slaví už svůj 25. ročník, láká všechny návštěvníky Karlových Varů na pestrý program.  

Především budete moci zvýhodněně nakoupit porcelán a sklo - nejdůležitější částí slavnosti totiž budou prodejní trhy, které bude tvořit 25 prodejních stánků s výrobky z dílen západočeských společností Thun 1794, Český porcelán Dubí a Duchcov, Hotelový porcelán G-Benedikt, sklárny Moser či Porcelánky Rudolf Kämpf Loučky.
 

Prostřené stoly v Puppu

PorcelánVelkým lákadlem Porcelánovách slavností je každoročně expozice „Prostřené stoly“, kterou pořádá firma Thun 1794 a je umístěna přímo v hlavním sále Grandhotelu Pupp. Slavnostně naaranžované tabule představí její současnou produkci – jedinečný tvrdý porcelán, který se vypaluje při neuvěřitelných 1 405 stupních Celsia a firma se jím proslavila již před 220 lety.

Samozřejmostí jsou také pestré programy pro dětiPorcelánová školička, soutěže atd. Děti si mohou vyrobit svůj vlastní hrneček, který bude na místě vypálen a poté si ho odnesou domů. Celou víkendovou atmosféru podpoří vystoupení folklorních souborů z celého světa.

Otevřeno je v pátek od 10 do 17, v sobotu od 9 do 17 a v neděli od 10 do 15 hodin.

Porcelánová školička aneb Ozdob si svůj hrníček

Porcelánová školička aneb Ozdob si svůj hrníček

Děti ze základních škol si vlastním, kreativním způsobem natisknou, ozdobí, a tím vytvoří svůj vlastní hrníček. Hrníčky budou vypáleny a poté zaslány poštou na zapsanou adresu školy.

Porcelánová zastávka v Nové Roli – Návštěvnické centrum Thunu

Porcelánová zastávka v Nové Roli – Návštěvnické centrum Thunu

V prostorách porcelánky Thun 1794 a.s. v Nové Roli byla otevřena tzv. Porcelánová zastávka – vstupní brána stávajícího Návštěvnického centra. Jedná se o expozici, kde se seznámíte se současnou produkcí porcelánky od samotné těžby kaolinu přes jednotlivé výrobní postupy, až po finální výrobky.

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Zajímá vás tradiční výroba českého porcelánu? Potom navštivte prohlídkový okruh a návštěvnické centrum společnosti Thun 1794 a.s., kde se seznámíte s tradičními postupy výroby porcelánu přímo v autentickém prostředím výrobních závodů, kde přímo uvidíte, jak výrobky vznikají.