Úvod > Aktuality > Začátek září v Karlových Varech ozdobí porcelán

Začátek září v Karlových Varech ozdobí porcelán

Vydáno 3. září 2019 Zážitky
Nejen léčebné prameny a mezinárodní filmový festival proslavily největší západočeské lázně. Pojmem je i karlovarský porcelán, a to hlavně díky největšímu českému výrobci - místní firmě Thun 1794. Portál Kudy z nudy vás zve na Podzimní porcelánové slavnosti, které zde pořádá tato slavná porcelánka 6. - 8. září 2019.

Karlovy VaryPodzimní porcelánové slavnosti 2019 vypuknou v pátek 6. září ráno před Grandhotelem PuppKarlových Varech a potrvají až do pozdního odpoledne v neděli 8. září. Akce, která letos slaví už svůj 24. ročník, láká všechny návštěvníky Karlových Varů na pestrý program.  

Především budete moci zvýhodněně nakoupit porcelán a sklo - nejdůležitější částí slavnosti totiž budou prodejní trhy, které bude tvořit 25 prodejních stánků s výrobky z dílen západočeských společností Thun 1794, Český porcelán Dubí a Duchcov, Hotelový porcelán G-Benedikt, sklárny Moser či Porcelánky Rudolf Kämpf Loučky.
 

Prostřené stoly v Puppu

PorcelánVelkým lákadlem Porcelánovách slavností je každoročně expozice „Prostřené stoly“, kterou pořádá firma Thun 1794 a je umístěna přímo v hlavním sále Grandhotelu Pupp. Slavnostně naaranžované tabule představí její současnou produkci - jedinečný tvrdý porcelán, který se vypaluje při neuvěřitelných 1 405 stupních Celsia a firma se jím proslavila již před 220 lety.

Samozřejmostí jsou také pestré programy pro děti - Porcelánová školička, soutěže atd. Děti si mohou vyrobit svůj vlastní hrneček, který bude na místě vypálen a poté si ho odnesou domů. Celou víkendovou atmosféru podpoří vystoupení folklorních souborů z celého světa.

Podzimní porcelánové slavnosti v Karlových Varech 2020

Podzimní porcelánové slavnosti v Karlových Varech 2020

Na prostranství před Grandhotelem Pupp v Karlových Varech se v termínu 4. - 6. září 2020 konají Porcelánové slavnosti.

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Zajímá vás tradiční výroba českého porcelánu? Potom navštivte prohlídkový okruh a návštěvnické centrum společnosti Thun 1794 a.s., kde se seznámíte s tradičními postupy výroby porcelánu přímo v autentickém prostředím výrobních závodů, kde přímo uvidíte, jak výrobky vznikají.

Porcelánová zastávka v Nové Roli - Návštěvnické centrum Thunu

Porcelánová zastávka v Nové Roli - Návštěvnické centrum Thunu

V prostorách porcelánky Thun 1794 a.s. v Nové Roli byla otevřena tzv. Porcelánová zastávka - vstupní brána stávajícího Návštěvnického centra. Jedná se o expozici, kde se seznámíte se současnou produkcí porcelánky od samotné těžby kaolinu přes jednotlivé výrobní postupy, až po finální výrobky.

Porcelánová školička aneb Ozdob si svůj hrníček

Porcelánová školička aneb Ozdob si svůj hrníček

Děti ze základních škol si vlastním, kreativním způsobem natisknou, ozdobí, a tím vytvoří svůj vlastní hrníček. Hrníčky budou vypáleny a poté zaslány poštou na zapsanou adresu školy.

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.