!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Podkrušnohorský zoopark nabízí po celé léto spoustu zážitků
Podkrušnohorský zoopark nabízí po celé léto spoustu zážitků
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Rys "> Zubr "> Bobr ">
Příroda

Podkrušnohorský zoopark nabízí po celé léto spoustu zážitků

  • Vydáno26. června 2021
Podkrušnohorský zoopark již přes 40 let láká milovníky přírody na faunu a flóru euroasijkého kontinentu. V posledních letech kromě pozorování zvířecích obyvatel jednotlivých výběhů nabízí i řadu akcí, které baví děti i dospělé. Přijďte na komentované krmení, svezte se safari expresem nebo si užijte jízdu v kočáru!
Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Safari expresPo celé léto jezdí zooparkem Safari express. Terénní souprava vás proveze po pláních Eurosafari mezi stádem muflonů, zubrů a jaků. Ze zastávky v centrální části zooparku odjíždí souprava na trasu, která zahrnuje část vlastního zooparku, průjezd Eurosafari skanzenem Stará Ves. Návštěvníci nejprve minou voliéry se sněžnými sovicemi, výběhy poníků, medvědů a mývalů. Okolo průchozí voliéry se návštěvníci dostanou na dohled výběhu dvouhrbých velbloudů, vodních buvolů a mezi výběhy sobů polárních a losů evropských opustí zoopark, aby se po několika desítkách metrech dostali do obory Eurosafari, přímo mezi zvířata, která zde žijí téměř jako ve volné přírodě. Na návštěvníky zde čeká stádo chlupatého skotského náhorního skotu, které je pravidelně doprovázeno vodní buvolicí Jitkou a veliké, více než šedesátihlavé stádo muflonů. Asi největší atrakcí obory je skupina zubrů evropských, které je možno pozorovat z bezprostřední blízkosti z bezpečí vyvýšených vagónů soupravy. Se zubry si co do atraktivity v ničem nezadají dva hřebci koně Převalského, ani jaci, kteří se v poslední sekci obory s návštěvníky symbolicky rozloučí.

safari expres chomutovSouprava dále pokračuje do skanzenu podkrušnohorské architektury Stará Ves, kde si můžete prohlédnout kapličku, krušnohorský hrázděný statek, více než stoletou roubenku a funkční repliku větrného mlýna. Kolem restaurace U Pratura se safari expres opět vrátí do zooparku, kde projede více než třistaletým sadem jedlých kaštanů směrem k výchozímu bodu na zastávce, odkud vyjížděl.

Souprava jezdí mimo letní prázdniny pouze o víkendu. Začátky jízd jsou vždy ve 12, 13, 14, 15 a 16 hodin. Jednotné jízdné je za 50 Kč a jízdenky se kupují přímo na místě u průvodce.


Komentované krmení v zooparku

lachtan chomutovVíte, za jak dlouho sní zdejší tuleni kuželozubí kbelík ryb? Chcete vidět tuleního samce Kaška, jak si umí zaplácat o přídavek? Každý den v 11 a 14 hodin se u bazénu tuleňů koná komentované krmení, tak se přijďte podívat. Dozvíte se také, jak spolehlivě rozeznáte tuleně od lachtana. Krmení se koná během hlavní sezony, a to každý víkend – v sobotu i neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.

V horní části zooparku narazíte na veliký výběh, ve kterém se prohání pětičlenná skupina bezocasých opic druhu makak magot. Snad nejzajímavější na nich je, že se jedná o jediný opičí druh, který obývá Evropu, přesněji Gibraltarskou skálu. Krmení se koná během hlavní sezony, a to každou sobotu a neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den ve 13:00 hodin.

velbloudi chomutovVelbloud dvouhrbý, koráb pouště, úžasné zvíře s nezaměnitelnými hrby – určitě stojí za to, dozvědět se o něm něco více. Přijďte si poslechnout, co vlastně nosí ve svých hrbech, jak dokáže chodit po písku a nebořit se do něj, jak hospodaří s vodou a ještě další zajímavosti z velbloudího života. Čtveřice našich velbloudů, dvě dospělé samice Matylda a Shakira, odrostlá velbloudí slečna Odeta a samozřejmě také nejmladší samička Nessie se na zvídavé návštěvníky těší o prázdninách každý den ve 14:30 hodin, mimo prázdniny každou sobotu a neděli.

medvědi chomutovVěděli jste, že až 80 % potravy medvěda hnědého tvoří tráva, pupeny a lesní plody? Zajímalo by vás, kdy se rodí medvíďata a jak je to vlastně s pověstným medvědím zimním spánkem? Když přijdete v 15 hodin ke spodní části výběhu medvědů, můžete se o těchto největších šelmách evropského kontinentu něco dozvědět. Krmení se koná během hlavní sezony, a to každý víkend – v sobotu i neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.
 


Jízda kočárem v zooparku

Jízda kočárem v Zooparku chomutovChcete překvapit svou milou nebo milého romantickým zážitkem nebo se jen projet zooparkem tak, jak se vám to normálně nepoštěstí? Pak vás bude určitě zajímat jízda kočárem taženým párem koní, samozřejmě i s kočím. Projížďky se konají pouze po areálu zooparku a cena je 1 000 Kč za hodinu. Jízdy jsou na objednání, domluví se s vámi pan Karel Kašpárek na telefonu 602 973 947.
 

Zoovláček Amálka

Zoovláček AmálkaZaslechnete-li na cestičkách vedoucích po zooparku povědomé zvonění, je to zoovláček Amálka, který křižuje zoopark a k veliké radosti malých i velkých zajíždí i do přilehlého skanzenu Stará Ves, kam je to pěšky přeci jen daleko. Děti už bolí nožičky, tatínek je unavený, příliš pálí sluníčko nebo trochu prší, všechny tyto situace zdejší zoovláček hladce vyřeší. Pojďte se svézt – souprava jezdí o prázdninách každý den, mimo prázdniny o víkendu. Jednotné jízdné je za 50 Kč, děti do 3 let jezdí zdarma. Jízdenky zakoupíte u řidiče Amálky.
 

Zážitkové bydlení v chomutovském skanzenu

skanzen chomutovZažijte jedinečné bydlení v historickém statku s původním zázemím, ve kterém si budete připadat jako v pohádce. Zrekonstruovaný areál se nachází uprostřed skanzenu obklopeného přírodou. Kromě obytné budovy je součástí i zázemí domácích zvířat.

Skanzen skrývá i zajímavosti na první pohled nenápadné. Třeba jabloňový sad pochází ze štěpů starých odrůd posbíraných v již zaniklých vesnicích. Areál je také jedním z mála míst, kde roste bříza ojcovská, jedna z nejpřísněji chráněných rostlin u nás. Kapacita ubytování ve skanzenu je 6 osob, cena je cca 3 600 Kč. Více podrobností si domluvíte na emailu skanzen@zoopark.cz.
Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen Stará Ves je součástí Zooparku Chomutov. Otevřeno je zde každý den a za jeho návštěvu neplatíte ani korunu navíc. Stačí platná vstupenka do zooparku. Dozvíte se tu, jak dříve žili lidé v Krušnohoří, jaká řemesla je živila nebo co pěstovali na svých zahrádkách.

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Velkým lákadlem v Podkrušnohorském zooparku Chomutov je safari, které si lze prohlédnout z terénní soupravy Safari expres.

Lanáček v Zooparku Chomutov – dětské lanové centrum

Lanáček v Zooparku Chomutov – dětské lanové centrum

V Zooparku Chomutov najdete areál, kde si děti mohou užít spoustu pohybu. I to je Lanáček, který určen návštěvníkům ve věku od 3 do 11 let.

Další aktuality

27.11.
2021
Zapomenutné skvosty: udělejte si výlet k Chřibskému akvaduktu

Zapomenutné skvosty: udělejte si výlet k Chřibskému akvaduktu

Severozápadní Čechy | Památky
11.11.
2021
Čtyři malé podzimní výlety za miniaturami

Čtyři malé podzimní výlety za miniaturami

Severozápadní Čechy | Zážitky