Úvod > Aktuality > Podělte se o památky na listopadové události roku 1989 v Muzeu východních Čech
Podelte se o památky na listopadové události
"> Podelte se o památky na listopadové události "> V sobotu 9. listopadu od 10.00 do 18.00 hodin mužete své vzpomínky prinést také do Muzea východních Cech
Kultura

Podělte se o památky na listopadové události roku 1989 v Muzeu východních Čech

  • Vydáno8. listopadu 2013
Navštivte v sobotu 9. listopadu Muzeum východních Čech a přineste fotografie, plakáty, transparenty, odznaky, protirežimní tiskopisy, dobový tisk a jiné artefakty z doby kolem roku 1989. Během sbírkového dne mohou být vaše předměny naskenovány či vyfotografovány a vaše vzpomínky zaznamenány, aby se tak staly součástí unikátní elektronické databáze Europeana 1989. Jestliže budete chtít, můžete své předměty muzeu darovat.
Europeana 89Historickou paměť netvoří jen archivy a muzea, ale také skutečně prožitá zkušenost přímých účastníků. Máte doma fotografie, filmy nebo něco jiného, co se vztahuje k událostem roku 1989 ve střední a východní Evropě? Chcete se podělit o svůj příběh z roku 1989? Přidejte je do online sbírky Europeana 1989 a sdílejte je s lidmi na celém světě!

V sobotu 9. listopadu od 10.00 do 18.00 hodin můžete své vzpomínky přinést také do Muzea východních Čech v Hradci Králové. Během sbírkového dne mohou být vaše předměny naskenovány či vyfotografovány a vaše vzpomínky zaznamenány, aby se tak staly součástí unikátní elektronické databáze. V přednáškovém sále se budou promítat dokumenty České televize a především film Občanský průkaz. Připravena bude rovněž dobová výzdoba muzejní kavárny a malá výstavka artefaktů doby.

Pokud chcete sdílet vaše vzpomínky přes internet z pohodlí domova, stačí je uložit na portál Europanea 1989. Přispívat lze také videem či zvukovými nahrávkami. Vítané jsou jakékoliv osobní vzpomínky, například fotografie, plakáty, transparenty, letáky, nálepky, pohlednice, dokumenty, ale i běžné předměty (jízdenky, speciální oděv, móda, hračky), ke kterým se váží vzpomínky na tuto dobu.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové sídlí na Eliščině nábřeží v monumentální budově postavené podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909-1912 a prohlášené v roce 1995 národní kulturní památkou. V roce 2019 se otevřelo po náročné rekonstrukci.