Úvod > Aktuality > Poctivé středověké ubytování nabízí nově otevřený Středověký hotel Dětenice
Poctivé stredoveké ubytování nabízí nove otevrený Stredoveký hotel Detenice

Poctivé středověké ubytování nabízí nově otevřený Středověký hotel Dětenice

  • Vydáno7. ledna 2010
V Zámeckém resortu Dětenice je nově otevřen unikátní středověký hotel. Zařízení pokojů odpovídá dobovému klima, žádné lampy, ale voskové svíce.... žádná hypoalergenní matrace, ale poctivá dřevěná pryčna a k tomu péřová peřina. A v noci se po pokojích možná budou potulovat opravdová strašidla.
Poctivé středověké ubytování nabízí nově otevřený Středověký hotel Dětenice, který je jako jediný český hotel zařazen do řetězce unikátních hotelů světa. Ve středověké krčmě se konají dobové programy již několik let, ale hotel je zde naprostou novinkou. Nabízí se tu to co jinde nenajdete -  dobově věrné ubytování! Nehledejte porcelánové záchodové mísy, ale kadibudku. O luxusu sprchy si také hosté mohou nechat jen zdát. V koupelně je čeká nefalšovaná konev, která jistě funkci sprchy alespoň částečně zastoupí.
 
Středověký hotel Dětenice má ve 42 pokojích kapacitu pro více než 100 osob, samozřejmostí je i bezbariérové apartmá. Nocleh v tomto stylovém hotelu slibuje nejen zážitek z netradičního prostředí, ale možná přijdou i strašidla.

Ubytování v hotelu je vhodné pro rodiny s dětmi, pro firemní akce a pro každého, kdo si chce středověký způsob pohostinství vyzkoušet na vlastní kůži. A aby hosté nebyli časově dezorientování, mohou se ryze středověce stravovat v přilehlé středověké krčmě.

Více informací:
Středověký hotel Dětenice

V Dětenicích byl v prosinci 2009 otevřen nový středověký hotel, který je, jako jediný v České republice, zařazen do řetězce unikátních hotelů světa.

Vánoce na hradě a zámku Staré Hrady

2.12.
7.1.
Vánoce na hradě a zámku Staré Hrady

Ochutnejte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky. Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede opravdová čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj.

Další aktuality

Hej mistře, vstaň bystře: Rybova Česká mše vánoční rozezní kostely po celé zemi

Tradiční i ojedinělé pojetí České mše vánoční, jejíž poslech je součástí vánočních svátků. Zavítejte do kostelů po celé zemi, kde si pro vás připravili jedinečné vánoční koncerty, a nechte se vnést do příběhu o narození Krista. Portál Kudy z nudy vás zve na místa, kde zazní Rybova Česká mše vánoční v podání různých sborů a orchestrů.
Kultura

Věda a historie není nuda: 100 let od prvního vánočního plavání ve Vltavě

Otužování a plavání v ledové vodě je pro někoho peklo na zemi, pro jiné báječný způsob relaxace. A také skvělý tip, co podniknout v Praze na Štěpána. Druhý vánoční svátek pravidelně vyláká k Vltavě tisíce lidí, aby u Národního divadla sledovali Memoriál Alfreda Nikodéma, nejstarší a nejznámější českou otužileckou soutěž.
Životní styl

10 tipů na procházky po povalových chodníčcích aneb ve stínu i na výsluní

Hitem poslední doby jsou povalové chodníčky. Tam, kde dřív přes rašeliniště a mokřady vedly jen blátivé pěšinky, vznikají kvůli ochraně vzácné přírody úzké dřevěné cesty z nahrubo opracovaných kuláčů, špalíků nebo fošen. Bezpečně vás provedou krajinou, často je navíc součástí stezky vyhlídková věž, odpočinkový altán, terasy nebo jiné překvapení.
Příroda

Klíč svatého Petra: tipy na místa, kde se natáčela nová štědrovečerní pohádka

Česká televize připravila na letošní Vánoce novou filmovou pohádku s názvem Klíč svatého Petra. V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.
Zážitky

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Chcete být u toho, až se na náměstí rozsvítí obří vánoční stromy a ulicemi budou procházet čerti a poletovat andělé? Kudy z nudy vás zve nejenom na vánoční trhy do velkých měst, ale také na akce méně známé, třeba pochod pravých čertů nebo andělské adventní neděle.
Zážitky

Města opět rozzáří vánoční stromy

Také milujete tu pravou vánoční atmosféru? Ke správným Vánocům patří mimo jiné samozřejmě i ozdobený a nasvícený stromeček, který se v průběhu prvního prosincového týdne rozzáří snad v každém městě. A kde a kdy to přesně bude? To se dozvíte v našich dnešních tipech!
Zážitky

Šlechtické Vánoce – nahlédněte do historie minulých i současných majitelů hradů a zámků

Hrad Křivoklát a zámky Hluboká, Sychrov, Loučeň nebo Lednice si pro adventní období, ale i na vánoční svátky, připravily bohatý program. V nabídce jsou vánoční prohlídky, které seznámí nejenom s tradicemi daného místa, ale provedou vás nazdobenými komnatami se stromečky, dárky i cukrovím. Vypravte se za šlechtickými rody i v zimě a poznejte, jak trávily v minulosti vánoční čas.
Památky

Rohaté výlety a pekelná podívaná: kam se vypravit do pekla a za čerty?

Až vás někdo pošle k čertu, neváhejte ani vteřinu! Pomocníkem a pekelným průvodcem vám bude portál Kudy z nudy – ten nabízí spoustu báječných míst, kde se to čerty jen hemží. Ukážeme vám pohádková pekla, představíme nejlepší české filmy s čerty, zastavíme se v několika pekelných expozicích a také u Čertovy kaple, Čertovy stěny nebo na Čertově hrbatině. Držte si klobouky, pekelná výprava za čerty začíná!
Zážitky