Úvod > Aktuality > Po stopě Karla Maye se vydejte do Náprstkova muzea
Po stopě Karla Maye se vydejte do Náprstkova muzea
">
Kultura

Po stopě Karla Maye se vydejte do Náprstkova muzea

"Náprstkovo muzeum v Praze připravilo výstavu pro všechny milovníky příběhů z Divokého západu, které ve své fantazii stvořil spisovatel Karel May. "
Expozice vznikla u příležitosti letošního 170. výročí jeho narození a 100. výročí jeho úmrtí. Příběhy indiánského náčelníka Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda mají stále své obdivovatele.

Expozice připomíná informace o nesnadném životě slavného autora a upozorní na jeho stopy na českém území. Návštěvníci se také dostanou prostřednictvím exponátů do míst, kde se natáčely slavné filmy s příběhy Vinnetoua a Old Shatterhanda.

Karel May vytvořil svět plný nespravedlností, často i krutostí a násilí, ale vnesl do něj naději na možnost změny, na nečekaný obrat. V tuto naději uvěřilo mnoho lidí několika generací, které jeho hrdiny obdivovaly.

Výstava z cyklu Monarchie připomene základní informace o nesnadném životě tohoto slavného autora a především upozorní na jeho stopy na našem území. Na výstavě se seznámíte s postavami Mayových románů, statečnými indiány, zálesáky, beduíny i Kurdy a dalšími hrdiny, ale i s odpornými zloduchy, otrokáři, zrádci a vrahy. Spatříte reálné předměty indiánských kultur i orientálního světa, které zároveň hrály významné role v Mayových dílech.

Od natočení legendárního filmu Poklad na Stříbrném jezeře uplynulo už 50 let. 


Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Praze

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Praze

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, které je součástí Národního muzea, představuje sbírky umění mimoevropské etnografie.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.