Úvod > Aktuality > Vydejte se Po stopách Tří oříšků pro Popelku na Švihov
V letošním roce uplynulo 41 let od premiéry slavné pohádky
"> V letošním roce uplynulo 41 let od premiéry slavné pohádky "> Vydejte se po stopách Trí oríšku pro Popelku na Švihov! "> Na sobotu 4. ríjna 2014 jsou do Švihova u Klatov zváni všichni príznivci pohádky Tri oríšky pro Popelku
Památky

Vydejte se Po stopách Tří oříšků pro Popelku na Švihov

  • Vydáno2. října 2014
Chcete poznat místa, kde oblíbená Popelka bydlela s macechou a sestrou Dorou, kam chodila za svou sovou Rozárkou a kde se macecha s Dorou převrátila do rybníka? Pokud patří Tři oříšky k vašim oblíbeným filmovým pohádkám, přijďte na Švihov, kde se snímek natáčel. Na Švihově se v sobotu 4. října koná podzimní turistický pochod s názvem Po stopách Tří oříšků pro Popelku.

PopelkaV roce 2014 uplynulo už 41 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte si proto prožít den Po stopách Tří oříšků pro Popelku do Švihova a poznat místa, kde se Tři ořísky pro Popelku natáčely.

Uvidíte, kde Popelka se svojí sestrou Dorou a zlou macechou bydlela, kudy na nádvoří jejich statku přijel král s královnou, kde byl ustájený kůň Jurášek, kam Popelka jezdila za sovou Rozárkou anebo kde se Dora s macechou převrátily do rybníka, když ujížděly před princem.

Dopolední program přinese dvě trasy. Jedna trasa je určena pro pěší, druhá pro cyklisty. Pěší trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi. Sportovní dopolední část bude zvolna přecházet ve slavnostní odpolední ples. Před jeho zahájením si budou moci děti i dospělí zasoutěžit na nádvoří hradu. Kouzlo hradu Švihov vás přenese do pohádky!

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádkovou stezku po stopách nejslavnější pohádkové postavy Popelky, naleznete nedaleko hradu Švihova. Stezka vás zavede například do sadu, kde Popelka chovala svou sovu Rozárku nebo k rybníku, do kterého se i s kočárem převrhla zlá macecha s Dorou.

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.