Úvod > Aktuality > Zámek Raduň láká na vinobraní
Zámek Raduň láká na vinobraní
"> ">
Zážitky

Zámek Raduň láká na vinobraní

  • Vydáno12. října 2019
Raduň je obec ležící jižně od Opavy, která ukrývá krásný renesanční zámek o třech arkádových křídlech. Můžete se sem vypravit na prohlídku zámeckých interiérů, technického zázemí a přístupná je rovněž oranžérie s okrasnou zahradou. V sobotu 12. října se na zámku chystá zámecké vinobraní, které bude probíhat od 14:00 do 21:00 hodin.
zámek RaduňKrásný renesanční zámek Raduň nabízí až do konce října prohlídky interiérů z počátku 19. a poloviny 20. století, i unikátní zámeckou oranžerii a přilehlou okrasnou zahradu se sbírkou téměř sedmi set cizokrajných rostlin a citrusových dřevin. Nově se podíváte i do technického zázemí zámku, které představuje adaptaci letního aristokratického sídla v celoročně obývanou rezidenci. Vede do prostor mansard vestavěných na počátku 20. století. Prezentuje půdní prostory i suterén, z nějž byl zámek vytápěn a zásobován vodou. K vidění jsou také nejstarší elektrické rozvody zámku. Zámecké okruhy jsou přístupné o víkendu od 10:00 do 17:00 hodin.

zámecké vinobraní raduňNa sobotu 12. října se zde chystá zámecké vinobraní. V krásném zámeckém prostředí ochutnáte vybraná vína z několika malých rodinných moravských vinařství. Podzimní zámek, skvělé víno a dobré jídlo, co víc si přát! V případě nepřiznivého počasí se akce bude konat ve vnitřních prostorách zámeckého areálu. Ochutnávat vína bude možné od 14:00 do 21:00 hodin.

Na dušičky, tedy 2. 11. zde chystají Noc duchů a strašidel, a tak si tuto netradiční příležitost navštívit zámek nenechte ujít a co nejdříve si svou účast zarezervujte.
Zámek Raduň – perla novogotického romantismu

Zámek Raduň – perla novogotického romantismu

Původně zemanská tvrz přestavěná v 16. století za Tvorkovských z Kravař na renesanční zámek o třech arkádových křídlech, doprovázený hospodářským dvorem, pivovarem a rozlehlým smíšeným lesoparkem se čtyřmi rybníky – to je zámek Raduň.

Další aktuality