Úvod > Aktuality > Po stopách české historie se vydejte do zahrady zámku v Holešově
Po stopách české historie se vydejte do zahrady zámku v Holešově
">

Po stopách české historie se vydejte do zahrady zámku v Holešově

Vydáno 31. srpna 2018 Zážitky
Městské kulturní středisko Holešov spolu se Zámkem Holešov připravili pro malé i velké turisty interaktivní stezku v zahradě zámku Holešov. Ta zájemce seznámí se zásadními milníky dějin a při jejím absolvování je třeba plnit zadané úkoly. Stezka bude volně přístupná a otevřená až do 28. října 2018.
HolešovZajímavá hravá stezka v zahradě holešovského zámku připomíná sté výročí republiky. Zmiňuje nejdůležitější události posledních sto let, vznik československého státu, jména prezidentů i tragické mezníky, které fatálně ovlivnily historii země jako byl Mnichov nebo srpen 1968. Otázky jsou přitom rozděleny na dvě varianty – jednodušší pro děti 1. stupně základních škol a složitější pro děti 2. stupně, gymnázia a širokou veřejnost.

Herní list si zájemci mohou vyzvednout v Městském informačním centru v Holešově a tam jej také po vyplnění odevzdat. Připraveny jsou odměny a pro prvních sto nejrychlejších znalců české historie také odznaky s oficiálním logem letošních oslav.

Stezka je doplněná o obrázky dětí z holešovských základních škol a ZUŠ, které po značkou 100 let republiky celý školní rok kreslily a malovaly na téma historie a současnost rodného města. Městské kulturní středisko v tuto chvíli z obrázků připravuje velkou výstavu Děti slaví sto let republiky, kterou otevře v říjnu v arkádách zámku.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Další aktuality

31.7.
2020
#světovéČesko a valašský Balaton v podhůří Javorníků

#světovéČesko a valašský Balaton v podhůří Javorníků

Východní Morava | Letní sporty
22.7.
2020
Valachy Man startuje už v pátek

Valachy Man startuje už v pátek

Východní Morava | Letní sporty