Úvod > Aktuality > Po nové cyklostezce se v Bubenči projedete od září
Po nové cyklostezce se v Bubenči projedete od září
">
Zážitky

Po nové cyklostezce se v Bubenči projedete od září

  • Vydáno27. srpna 2011
Praha – Hlavní město v polovině září otevře novou cyklostezku v Bubenči, která naváže na stezku v Papírenské ulici. Otevření bude součástí Evropského týdne mobility, ke kterému se Praha připojí. Kromě toho se v sobotu 17. září promění vltavské nábřeží od kavárny Slavia až po náměstí Jana Palacha v pěší zónu.
Necelý kilometr nové cyklostezky propojí podél plavebního kanálu ulici Za Elektrárnou s Papírenskou ulicí. Úsek bude součástí páteřní cyklotrasy A1 vedoucí po levém břehu Vltavy. Stavba se v současnosti dokončuje, slavnostní otevření se chystá na 16. září.

O den později, v sobotu 17. září, se Praha připojí k Evropskému dni bez aut. Frekventované Smetanovo nábřeží, Křižovnická ulice a část Palachova náměstí se promění v pěší zónu. Odkloněny budou nejen automobily, ale také tramvaje, které pojedou po druhém břehu Vltavy. Kromě toho budou pro zájemce připraveny informační stánky ve formě tramvajových souprav a pouliční kavárny. Zdarma bude v tento den otevřeno Muzeum MHD ve Střešovicích.

Během zářijového ETM Praha připraví také soutěž v jízdě zručnosti na elektrokolech a elektroskútrech. Uskuteční se rovněž test, při kterém budou jednotlivé dopravní prostředky soutěžit v tom, za jak dlouho zdolají v ranní špičce předem stanovený úsek. Tématem letošního ročníku bude alternativní doprava, Praha chce proto během celého týdne prezentovat svůj pilotní projekt Praha elektromobilní.
Z Prahy na Karlštejn na kole

Z Prahy na Karlštejn na kole

Chcete spojit sport s kulturním zážitkem? Přidejte se k nám a podnikněte jednodenní cyklovýlet z Prahy na Karlštejn. S průvodcem nebo samostatně na koleči tandemu po trase dlouhé 32 km. Jezdíme každý den mimo pondělí v období duben-říjen.

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 a k čištění odpadních vod sloužila až do roku 1967. Projekt čistírny vypracoval inženýr britského původu sir William Heerlein Lindley.

Muzeum MHD – Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

Muzeum MHD – Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě ČR. Jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek a plánků.

Půjčovna elektrokol Praha

Půjčovna elektrokol Praha

Profesionálové k vyhledání nejhezčích zážitků na elektrokolech v Praze. Objevili jsme nejhezčí památky Prahy a propojili je s parky a cyklostezkami, aby vaše rodina měla maximalní pohodlí poznat Prahu v sedě a takovou jaká skutečně je. Je radost projet Prahou bez námahy a přitom si ji užít aktivně!