Úvod > Aktuality > Po cyklostezce Bečva bude jezdit nový cyklobus
Po cyklostezce Becva bude jezdit nový cyklobus
"> Po cyklostezce Becva bude jezdit nový cyklobus "> Cyklobus propojí Prerov s Bumbálkou
Letní sporty

Po cyklostezce Bečva bude jezdit nový cyklobus

  • Vydáno18. června 2013
Po jedné z nejdelších cyklistických tras v zemi, cyklostezce Bečva, bude milovníky jízdy na kole od konce června vozit cyklobus. Nová turistická linka spojí středomoravský Přerov s horským sedlem Bumbálka. V průběhu letních prázdnin bude cyklobus vyrážet na svou trasu každou sobotu ve směru proti proudu Bečvy. První jízda se koná již 29. června!
Cyklobus z Přerova na BumbálkuLetní toulky cyklistům i turistům zpříjemní praktická novinka, která ukončí nekonečné vlakové přestupovaní a vyhledávání spojů. Zbrusu nová autobusová linka určená cyklistům i pěším turistům spojí město Přerov s beskydským horským sedlem Bumbálka.

V autobusu se budou přepravovat pouze lidé, pro kola bude za autobusem připraven speciální vozík, který pojme 16 kol. Cyklobus vyrazí na trasu každou sobotu v 07:30 z přerovského nádraží. Zastavovat se bude ve městech vždy na autobusovém nádraží, pouze v Hranicích je zastávka umístěna na Šromotově náměstí a na Horní Bečvě u obecního úřadu. Na Bumbálku dorazí cylisté krátce před desátou. Zpáteční spoj vyjede z horského sedla v 16:00 hodin.

Cyklostezka Bečva vede z Velkých Karlovic přes Vsetín a z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí, pokračuje přes Hranice a Přerov až do Tovačova. Vybrané úseky cyklostezky Bečva nabízejí možnosti vyžití také pro in-line bruslaře, kteří zde mohou vyrazit na asfaltem upravenou stezku a vychutnat si tak jízdu malebnou přírodou podél řeky. V Lipníku nad Bečvou je od konce května 2013 na cyklostezce umístěno mobilní turistické infocentrum, které bude v provozu po celou turistickou sezonu, tedy od června do září.

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.