Úvod > Aktuality > Plzeňský Prazdroj slaví 179 let svého trvání, oslavujte s ním!
Plzeňský Prazdroj slaví 179 let svého trvání, oslavujte s ním!
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Plzeňský Prazdroj slaví 179 let svého trvání, oslavujte s ním!

  • Vydáno2. října 2021
Blíží se oblíbené datum všech plzeňských patriotů a milovníků piva, kterým je úterý 5. října! V tento den před 179 lety byla uvařena první várka piva Pilsner Urquell, po kterém se jmenuje více než 70 % piv na světě. Přijít se seznámit s legendou přímo tam, kde se zrodila ale přijďte určitě o víkendu 2. a 3. října 2021, kdy se konají mimořádné výroční prohlídky. Nechte se vtáhnout do příběhu plzeňského piva a objevte jeho tajemství, která jste dosud neznali. Nebo vyrazte za kulturou a vyberte si nový pivovarský suvenýr…

Speciální prohlídky k výročí Pilsner Urquell

Pivovar Pilsner UrquellOslavte 179. výročí Plzeňského Prazdroje na prohlídce pivovaru. O víkendu 2. a 3. října můžete vyrazit na speciální prohlídkovou trasu, na které navštívíte i vodárenskou věž nebo stáčírnu lahví, jednu z nejmodernějších v Evropě. Věděli byste, jak dlouho trvá naplnění jedné lahve Pilsner Urquell? Na prohlídce se dozvíte tuhle i mnoho dalších perliček z výroby. Vstupenky si rezervujte předem online na prazdrojvisit.cz.

A kdyby vám to na prohlídky k výročí nevyšlo, naplánujte si návštěvu pivovaru na jindy, prohlídkové trasy Pilsner Urquell i Gambrinus můžete navštívit celoročně.
 

Dobijte energii v pivovaru Proud

pivovar ProudOd začátku října konečně otevírá své brány letošní novinka v areálu Plzeňského Prazdroje – minipivovar Proud. Najdete ho v budově bývalé elektrárny u soutoku řek Mže a Radbuzy. Na prohlídkách pivovaru Proud se seznámíte se Spalkovým projektem, v rámci něhož byla v pivovaru elektrárna vybudována společně s vodárenskou věží a úpravnou vody, a pivovar tak byl energeticky soběstačný.

Uvidíte budovu bývalé elektrocentrály, kde dnes pivovar Proud vaří své pivo, a to samozřejmě závěrem cca 90minutové prohlídky i ochutnáte.
 

Do pivovaru za kulturou i designem

plzeň prazdroj zábavaLétu jsme řekli na shledanou, série hudebních akcí Léto v Prazdroji je minulostí, ale to neznamená, že by snad nádvoří pivovaru osiřelo. V sobotu 2. října se na nádvoří chystá koncert k zakončení letní sezony a oslavě výročí pivovaru. Těšit se můžete na nabitý hudební program od 15 do 22 hodin, zahrají kapely Liwid, O5 a Radeček, Eddie Stoilow a UDG. Připravena bude také škola čepování a další doprovodný program na nádvoří i v dárkové prodejně, odkud si určitě odnesete nějaký ten suvenýr.

Výročí založení pivovaru budete určitě slavit s orosenou sklenicí nebo lahví piva Pilsner Urquell v ruce. Abyste to ale dotáhli k dokonalosti, máme pro vás i doporučení, co na sebe. Kolekce oblečení #COPATUTOJE oblíbená nejen mezi Plzeňáky se dočkala další edice a tentokrát se proměnila do lahvově zelené barvy Plzeňského Prazdroje. Ukažte svou lásku k Plzni a pivu třeba tím, že obléknete nové triko. Kolekci můžete prozkoumat v e-shopu nebo dárkové prodejně pivovaru.
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.

Další aktuality