Úvod > Aktuality > Plzeňský Prazdroj nabízí speciální skupinové programy
Plzenský Prazdroj letos pripravil speciální skupinové programy
"> Plzenský Prazdroj letos pripravil speciální skupinové programy "> K tem nejzajímavejším se radí Škola cepování Pilsner Urquell "> Pivovar však vychází vstríc také nezletilým návštavníkum
Gurmánská turistika

Plzeňský Prazdroj nabízí speciální skupinové programy

  • Vydáno31. května 2019
Pivovar Plzeňský Prazdroj, rodiště světoznámého ležáku Pilsner Urquell, je největší a moderní pivovar v České republice. Zároveň ale opatruje unikátní industriální památky a nabízí pestrou škálu prohlídek, programů a dalších turistických služeb. Se skupinou přátel, pracovním kolektivem či vašimi klienty můžete zažít netradiční zážitkové programy jako je kurz čepování piva, Cesta pivovarského tovaryše či Párty v pivovaru Gambrinus.

Plzeňský pivovarMezi nejoblíbenější produkty plzeňského pivovaru patří čtyři klasické prohlídkové trasy – prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj, pivovaru Gambrinus, Pivovarské muzeum a plzeňské historické podzemí. To však není zdaleka všechno, co nejznámější český pivovar nabízí. Letošní novinkou jsou především zážitkové trasy a programy, které si může objednat skupina již 10 osob.

K těm nejzajímavějším se řadí Škola čepování Pilsner Urquell, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva. Zkusíte si sami načepovat pivo a zjistíte, zda se můžete zařadit mezi zdejší mistry výčepní. Součástí programu je zkrácená prohlídka pivovaru, návštěva sklepů a navíc si lze ještě dokoupit občerstevní v podobě pivovarského guláše s chlebem.
 

Milovníky piva nadchne Cesta tovaryše

Pivovarská bránaPokud máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek, nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše. Tento zážitkový program je ideální pro skupiny přátel, kolegů či firemních partnerů, kteří si naplno během 4 hodin užijí návštěvu pivovaru Pilsner Urquell. Nejenže se seznámíte s historií a výrobou plzeňského ležáku, ale v magickém prostředí historických pivovarských sklepů se proměníte v ledaře, bednáře, sladovníky, výčepní nebo sklepmistry.

Podobným programem je půlhodinové Pivovarské zpestření, které lze dokoupit k základní prohlídce. Vaše skupinka si vyzkouší na vlastní kůži, jak dříve sklepmistři v pivovaru manipulovali s dřevěnými sudy pomocí tyče a dnes pozapomenuté bednářské řemeslo. A pokud vám nezbyde čas na oběd, můžete si dopřát Pivovarskou svačinu – hodinové posezení se studeným občerstvením a jedinečným nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell na Šalandě ukryté v labyrintu historických pivovarských sklepů. Pochutnáte si na vynikajících vepřových výpečcích či na nakládaném hermalínu.
 

Za zábavou do Gambrinusu

Nádvoří pivovaruZábavou z jiného soudku je Párty v pivovaru Gambrinus, nabitý čtyřhodinový program. O vaši skupinu se v srdci pivovaru budou starat ti nejpovolanější – chlapi, kteří vaření piva a péči o něj věnovali mnoho let svého života. Nejprve vás provedou pivovarem Gambrinus, poté si zasoutěžíte v Gambrinus Aréně (v kytarovém souboji nebo penaltovém rozstřelu), dále vás čeká škola čepování a péče o pivo (na přání je možné uspořádat soutěž o nejšikovnějšího výčepního), posezení v historické Varně z roku 1869 v srdci pivovaru a konzumace piv Gambrinus dodaných přímo od zdejších sládků, včetně malého občerstvení.
 

Prohlídka Prazdroje pro školní výpravy

Pivovar žáciPivovar však vychází vstříc také nezletilým návštavníkům - prohlídkový okruh Pivovarnictví Plzeňského Prazdroje je alternativní trasou, která je určena především pro nezletilé návštěvníky pivovaru a pro školní skupiny, v nichž jsou studenti mladší 18 let. Na rozdíl od klasické prohlídky nezavede jeho účastníky do provozů a neobsahuje ochutnávku. Návštěvníci se však při ní seznámí se také s historickými řemesly spojenými s pivovarnictvím.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.

Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Slavíte narozeniny, svátek, úspěšnou zkoušku, státnice, promoci, rozlučku se svobodou, narození potomka,...? Nebo si jen chcete pořádně užít večer s kamarády? Uspořádejte oslavu nebo párty pro kamarády v pivovaru Gambrinus.

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.