Úvod > Aktuality > Plzeňský pivovar se opět otevřel veřejnosti
Zážitky

Plzeňský pivovar se opět otevřel veřejnosti

  • Vydáno6. června 2021
Plzeňský Prazdroj se po sedmi měsících opět otevřel pro veřejnost. Populární trasa Pilsner Urquell, která mapuje historii a současnost výroby nejznámějšího světového ležáku, je otevřena každý den, Pivovarské muzeum a podzemí pak zatím budou moci lidé vidět vždy od čtvrtka do neděle.
pivovar prazdrojPrazdroj u všech turistických služeb dbá na maximální bezpečnost návštěvníků. Řídí se aktuálními proti epidemickými opatřeními. Všichni návštěvníci tras tak musí mít nejen respirátor, ale také negativní test na koronavirus, případně potvrzení o prodělání onemocnění či očkování. Také byl omezen počet lidí ve skupině, a to na třicet osob. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce prostor.
 
Už dříve se v souladu s rozvolněním vlády na nádvoří pivovaru otevřela dárková prodejna i Tank bar s čepovaným pivem. V průběhu června se v plzeňském pivovaru chystá otevřít konferenční centrum Secese, prozatím s kapacitou 60 osob pro konference a semináře a 75 osob pro soukromé oslavy. Milovníkům nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell opět nabídne posezení v šalandách v historických sklepích a otevřou se i brány pivovarské školy čepování. Zavřená zatím zůstává návštěvnická trasa Gambrinus, která vede přes výrobní část závodu.
 

Do Pivoarského muzea nebo plzeňského podzemí

pivovarské muzeumNejmenší džbánek na světě, pivovarská laboratoř nebo gotická sladovna. To vše a mnoho dalšího skrývá právovárečný dům z 15. století. Pivovarské muzeum v Plzni, které sídlí ve Veleslavínově ulici v centru města Plzně, jako jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách střeží celou legendu pivovarnictví, a co se týče pojetí i šíře expozice, údajně nemá ve světě konkurenci. Odhalíte tajemství výroby a podávání piva od věků dávno minulých. Ukážeme vám pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví a další sběratelské kuriozity. Muzeum je nyní otevřeno od čtvrtka do neděle od 10:00 do 18:00 hodin.

Plzeňské podzemíPlzeňské historické podzemí se s rozsahem 13 kilometrů chodeb řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Sídlí v budově Pivovarského muzea. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně. Prohlídkový okruh podzemím je dlouhý asi 800 metrů a prochází v hloubce 9 až 12 metrů pod historickým centrem města. Podzemní chodby si můžete prohlédnout ve čtvrtek a pátek v 15:40 a 17:00 hodin nebo o víkendu v časech 10:20, 12:00, 14:20, 15:40 a 17:00 hodin.
 
Areál plzeňského pivovaru patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Česku. V roce 2019 jej navštívilo téměř 840 tisíc turistů. V loňském roce však zaznamenal významný propad návštěvnosti o skoro 73 %, a to zejména kvůli absenci zahraničních turistů a organizovaného turistického ruchu i kvůli dlouhodobému uzavření pro veřejnost na základě protiepidemických opatření.
Plzeňské historické podzemí – poznejte život pod městem

Plzeňské historické podzemí – poznejte život pod městem

Rozmary počasí vás při návštěvě plzeňského podzemí nemusí zajímat – otevřeno je kromě ledna po celý rok. Fascinující cestu v labyrintu chodeb, sklepů a studní budovaných od 13. století obohacuje expozice knihtisku, funkční replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů.

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Další aktuality

Počasí navzdory: Běžky nebo pěšky v Plzeňském kraji

V létě nebo v zimě? Na lyžích nebo po svých? To je jen na vás. Podívejte se na trasy, které doporučuje Plzeňský kraj a udělejte si výlet třeba na Padrťské rybníky, k pramenům Vltavy nebo na Poledník.
Plzeňský kraj | Letní sporty

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Tápete, kam se vydat na konci dubna na výlet anebo se pustit do poznávání nových míst? Chcete si užít tradiční i neotřelé akce? Vyražte do Plzně! Od 25. dubna do 27. dubna 2024 se v západočeské metropoli koná česko-bavorský festival Treffpunkt. Těšte se na hudbu mnoha žánrů – od tradiční české i bavorské dechovky přes rock’n’roll či flétnový koncert. Vstup je již tradičně zdarma!
Plzeňský kraj | Zážitky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňský kraj

Objevujte Plzeň, její okolí a všechny kouty Plzeňského kraje! Nádhernou přírodu, dosud neobjevené památky a aktivní odpočinek nabízejí Atommuzem v Brdech, Muzeum Františka Křižíka v Plánici, Centrum Caolinum v Nevřeni s unikátním kaolinovým dolem, zámky Nebílovy či Červené Poříčí anebo rozhlednu Krkavec, která nabízí netradiční výhled, bistro i ubytování. Objevujte na svých výletech dosud neobjevené krásy architektury a umění, navštivte obnovenou novogotickou jízdárnu ve Světcích u Tachova nebo nově přístupný zámek Týnec u Klatov.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky