Úvod > Aktuality > Plzeňské DEPO2015 slaví rok – přijďte se podívat!
Plzeňské DEPO2015 slaví rok - přijďte se podívat!
"> "> ">
Zážitky

Plzeňské DEPO2015 slaví rok – přijďte se podívat!

  • Vydáno26. dubna 2016
Na konci dubna 2015 se poprvé otevřely brány bývalé vozovny dopravních podniků veřejnosti. Místo autobusů zde nalezly místo kultura, řemeslo a podnikání. Ve čtvrtek 28. dubna zve všechny zájemce na oslavu prvních narozenin – pro návštěvníky je to mimořádná příležitost prohlédnout si všechny stávající dílny!
Depo2015Bývalé vozovně dopravních podniků v Cukrovarské ulici v Plzni se podařilo vdechnout nový život. Stala se místem inspirativních projektů i kulturních akcí, ale také bodem, kde se propojuje umění a inovace s ekonomickými faktory. 

Kreativní zóna DEPO2015 vznikla v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Je živým prostorem, kde tvořiví lidé s nápady a touhou je realizovat najdou podporu. Srdcem je Centrum kreativního podnikání propojující kulturu s byznysem a kreativními průmysly. V areálu s industriální historií najdete zajímavé výstavy, kulturní akce, kavárnu či komunitní zahradu.
 

DEPO2015 zve nejen na oslavu narozenin!

Depo PlzeňOslava prvních narozenin DEPO2015 připadá na čtvrtek 28. dubna, kdy dostanou návštěvníci mimořádnou možnost prohlédnout si všechny stávající dílny, zúčastnit se slavnostního otevření nové dílny FABLAB s 3D tiskárnou a vyzkoušet si Coworkingovou pracovnu. Bez předchozí registrace se také budou moci zúčastnit ukázkového kovářského workshopu, dekorativního gravírování dřeva a klasického grafického workshopu. Na večer se chystá druhá akce zvaná FuckUp Night, kde se představí zajímaví mluvčí a jejich neúspěchy, které je však neodradily a ostatní mohou motivovat. Následovat bude DJ a párty až do noci.
 
Aktuálně bude v depu od 6. května nová interaktivní výstava Dobrodruzi, která návštěvníky vezme na dobrodružnou cestu ze Stoda za novým životem na Nový Zéland. DEPO2015 se také stylově připojí k oslavám osvobození Plzně. O víkendu 7. až 8. května tu bude po celý den probíhat festival pouličního jídla v americkém stylu. Atmosféru navodí nejen hamburgery a hot dogy, ale i dobová polní kuchyně, swing a automobiloví veteráni.
Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Plzeňské oslavy vzniku republiky aneb přijet 28. října do Plzně za to stojí

28.10.
Plzeňské oslavy vzniku republiky aneb přijet 28. října do Plzně za to stojí

Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun.