Úvod > Aktuality > Plzeňská zoologická zahrada otevřela novou exozici Altán plovoucích ryb
Plzeňská zoologická zahrada otevřela novou exozici Altán plovoucích ryb
"> ">
Příroda

Plzeňská zoologická zahrada otevřela novou exozici Altán plovoucích ryb

Vydáno 2. října 2020
V severovýchodní části Zoo a botanické zahrady v Plzni se na hranici s lochotínským amfiteátrem nově vypíná krásná budova s tradičními čínskými prvky. Vznikla za 6 měsíců od jara 2020 na půdorysu altánku z doby Kodetů (první třetina 20. století). Nově je zde otevřena expozice krokodýlovců čínských, zlatých rybek a závojnatek.
Pavilon rybPlzeňské zoologické zahradě se podařilo otevřít návštěvníkům Pavilon plovoucích ryb s expozicí asijských drobných živočichů. Návštěvníci se mohou pokochat unikátními ještěry krokodýlovci čínskými, kteří jsou v plzeňské zoo k vidění poprvé (dosud žili v zázemí podzemní expozice). Nechybějí ani rybky v keramických nádobách. 

Závojnatky budou rovněž k vidění v 9 obrovských keramických vázách získaných přímo z Číny, na které si kvůli proclení budou muset návštěvníci ještě několik týdnů počkat. Na rozdíl od našich zvyklostí, kdy si lidé pořizují akvária ke sledování rybek přes sklo z boční strany, orientálním zvykem je pozorovat chované ryby shora.

pavilon rybOvšem bohaté botanické výsadby a ukázky orientálních rostlin a dekorací jsou již na svých místech. Rovněž menší keramické nádoby s rybami, které dokumentiují orientální zvyk, pozorovat chované rybky z vrchu. Mimo toho zoo nově zavedla bezbariérový přístup do horní části zoo pro návštěvníky se specifickými pohybovými potřebami i pro maminky s kočárky.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

DinoPark Plzeň – s vyhlídkou u Brachiosaura

DinoPark Plzeň – s vyhlídkou u Brachiosaura

Zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina, dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se ZOO Plzeň.

Botanická zahrada v Plzni

Botanická zahrada v Plzni

Přírodní členitý areál o 21 ha s vodními plochami, arboretem, skalami a parkovou úpravou se nachází v blízkosti centra města. Botanická zahrada je v arboretu zastoupena v počtu téměř tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin.