Úvod > Aktuality > Plzeňská zoo otevřela nový pavilon Filipíny s tropickými motýly a krokodýly

Plzeňská zoo otevřela nový pavilon Filipíny s tropickými motýly a krokodýly

Vydáno 7. listopadu 2018 Příroda
Plzeňská zoologická zahrada má novou expozici! Pavilon nazvaný Filipíny otevírá návštěvníkům svět velkých volně poletujících tropických motýlů a také část věnovanou krokodýlům. Expozice vznikla po několikaměsíčních stavebních úpravách v nejstarším pavilonu zahrady, kde dříve přebývali komodští varani či želvy.
Pavilon FilipínyPlzeňskou zoologickou zahradu se podařilo rozšířit o velmi zajímavou expozici. Nový pavilon Filipíny vznikl rekonstrukcí nejstaršího pavilonu zoo, který má formu skleníku a je nyní plný tropických rostlin. Expozicí se volně pohybují tropičtí motýli, kteří pocházejí, jak jinak, hlavně z Filipín. Tyto drobné živočichy je velmi složité chovat a udržet při životě, proto zoo prosí návštěvníky o ohleduplné chování v novém pavilonu.

Krokodýl filipínskýMimo motýlů v pavilonu žijí velmi vzácní filipínští krokodýli. Jedná se odvě samice krokodýla filipínského, které se vylíhly v Krokodýlí zoo Protivín v roce 2013 a do Plzně byly zapůjčeny. Dále zde uvidíte také vodní želvy, agamy, gekony, varany, hady a další zvířata. Speciální expozice v pavilonu představuje brakické vody a mangrovy, kde žijí obojživelné ryby - lezci. Ti jsou schopni pohybu a pobytu mimo vodu, zejména av bahně.
 
Nové Filipíny
zaujímají v zoo místo bývalého bazénu aligátorů u občerstvení i prostor po varanech komodských. Expozice navazuje na sousední Talarak s ptáky a savci. Společně připomínají mizející přírodu a ochranářské snažení na Filipínách.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Království jedu v Zoo Plzeň

Království jedu v Zoo Plzeň

Unikátní expozice „Království jedu“ v plzeňské zoo, nemá v České republice obdoby. Žijí zde nejjedovatější hadi světa a je mimořádně zabezpečený.

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Ačkoliv v zoologických zahradách bývají budovány expozice sklepů nebo noční pavilony, rozsah a charakter plzeňské expozice nemá v ČR ani blízkém okolí obdoby. V bývalém německém krytu generálního štábu protiletecké obrany z roku 1941 zde zpřístupnili prohlídkový okruh, věnovaný životu pod zemí.

Botanická zahrada v Plzni

Botanická zahrada v Plzni

Přírodní členitý areál o 21 ha s vodními plochami, arboretem, skalami a parkovou úpravou se nachází v blízkosti centra města. Botanická zahrada je v arboretu zastoupena v počtu téměř tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin.

Statek Lüftnerka - environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka - environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Další aktuality

10.1.
2019
Plzeňská zoo ani v zimě nespí

Plzeňská zoo ani v zimě nespí

Plzeňsko a Český les | Příroda
27.12.
2018
Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků

Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků

Plzeňsko a Český les | Příroda