Úvod > Aktuality > V plzeňské Techmanii zavěšují "ježky" – práce v expoziční hale vrcholí
Techmania zrekonstruovanou stavbu s novými interaktivními expozicemi zprístupní již 28 brezna
"> Techmania zrekonstruovanou stavbu s novými interaktivními expozicemi zprístupní již 28 brezna "> Série "> Od 4. listopadu 2013 je v protejší budove otevreno první 3D planetárium v Ceské republice
Zážitky

V plzeňské Techmanii zavěšují "ježky" – práce v expoziční hale vrcholí

  • Vydáno30. ledna 2014
Práce na rekonstrukci hlavní expoziční haly plzeňské Techmanie se přibližují ke zdárnému dokončení. V rozsáhlé průmyslové stavbě z roku 1917, byl aktuálně instalován první ze tří tzv. "sonických ježků". Jedná se o originální designově-funkční zařízení, které řeší odraz hluku od desítky metrů vysokých stěn bývalé škodovácké haly. Techmania zrekonstruovanou stavbu s novými interaktivními expozicemi zpřístupní již 28 března.
Techmania PlzeňPo dvou letech trvání stavebních prací se nyní rokonstrukce plzeňské Techmanie dostává do závěrečné fáze. Aktuálně byl například instalován tzv. sonický ježek, na zakázku navrhované zařízení, které v rozlehlé hale poskytne vynikající zvukovou absorpci a zároveň svým originálním designem každého zaujme.

"Ježek" je jedním z funkčních prvků, jimiž Techmania reaguje na skutečnost, že její expozice budou umístěny historickém objektu z roku 1917. Průmyslovou stavbu, která v minulém století sloužila např. jako výrobna elektrických lokomotiv či ozubených kol, je nutné adaptovat pro statisíce budoucích návštěvníků a přizpůsobit modernímu návštěvnickému provozu. Série "ježků" tak řeší problém odrazu či tříštění zvuku v obrovských továrních prostorách.

Aktuálně se v hlavní hale Techmanie pracuje například na brokování podlah před finálním nátěrem, osazuje se zábradlí na všech schodištích, probíhá instalace osvětlení a audiovizuální techniky v multifunkčním sále. Hlavní budova Techmanie, nabízející rodinnou zábavu, neformální vzdělávání a expozice zaměřené na lidské tělo, obnovitelné zdroje energie či supermoderní laboratoře pro školy, bude otevřena na den učitelů, tedy již 28. března. V současné době již v areálu plzeňské Techmanie funguje první 3D Planetárium v ČR.
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.