Úvod > Aktuality > Plzeňská Techmania slaví 10 let!
Plzeňská Techmania slaví 10 let!
">
Kultura

Plzeňská Techmania slaví 10 let!

  • Vydáno1. listopadu 2018
O víkendu 3. a 4. listopadu 2018 oslaví plzeňská Techmania Science Center již 10 let od svého založení. Přijďte oslavit deset let existence Techmania Science Centra. Čeká na vás bohatý doprovodný program, nekončící zábava, soutěže o ceny a mnoho dalšího.
TechmaniaPřijďte oslavit kulaté 10. jubileum fungování Techmanie v Plzni. Za tuto dobu pro vás zdejší animátoři připravili více než 23 tisíc vědeckých programů a show, spotřebovali 17 370 litrů tekutého dusíku a na parkovišti zaparkovalo téměř 150 tisíc aut!

Při příležitosti narozenin si Techmania pro veřejnost připravila speciální narozeninové aktivity, které budou návštěvníky jak vzdělávat, tak samozřejmě bavit. Standardní program plný vědeckých show, tematických buskingů a interaktivních exponátů doplní v neděli světoznámá bublinová show Václava Strassera nebo úplná novinka science centra – úniková hra s přírodovědnou tematikou Únik z laboratoře!

Ta se veřejnosti poprvé otevře v sobotu 3. listopadu právě u příležitosti oslav 10 let Techmanie. Je určená jak pro děti, tak i pro celou rodinu a stane se tak vůbec první únikovou hrou tohoto typu v Plzni!
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.