Úvod > Aktuality > Plzeň vás baví i v zimě: Bývalé depo se změní od půlky ledna na Centrum robotiky
Plzeň vás baví i v zimě: Bývalé depo se změní od půlky ledna na Centrum robotiky
"> ">
Památky

Plzeň vás baví i v zimě: Bývalé depo se změní od půlky ledna na Centrum robotiky

  • Vydáno10. ledna 2016
Dům digitálních dovedností, tedy městské volnočasové centrum, otevře v bývalé vozovně městských dopravních podniků v Cukrovarské ulici v Plzni nové Centrum robotiky. Od poloviny ledna 2016 budou zrekonstruované prostory patřit dětem i dospělým, kteří se chtějí rozvíjet a prohlubovat své znalosti z robotiky, elektroniky, programování či z přírodních věd. Stávající kroužky robotiky, programování a experimentálních pokusů, které nyní probíhají v Domě digitálních dovedností v Dominikánské ulici, se tak přesunou do nových prostor.
Vedle nich se zájemci mohou těšit například na Elektronické vychytávky, Kreslení elektrických obvodů nebo průřezový kroužek Elektronika pro robotiku, kde se účastníci seznámí se základy elektroniky, elektrickými obvody a jejich propojováním a kurz zakončí jejich pájením a využitím v robotice.

Na své si přijdou malí i velcí kutilové

Centrum robotiky bude vybaveno dílnou, ve které bude pod dohledem lektora probíhat například výroba mechanických hraček, 3D tisk či laserové gravírování. Nově budou připraveny aktivity i pro děti mladší osmi let.

Centrum robotiky bude také sloužit jako zázemí pro školní exkurze plzeňských základních škol, které Dům digitálních technologií podporuje v rozvoji technického vzdělávání.

V sobotu 16. ledna 2016 se uskuteční Den pro veřejnost, návštěvníkům nabídne program plný workshopů a ukázek kurzů, akce je zdarma, ale bude nutné se na ni registrovat.


Další tipy k zimní návštěvě z Plzně


Techmania Science Center a Pivovarské muzeum patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Plzni a jejich expozice zná téměř každý návštěvník Plzně.

Techmania science center je založeno na expozicích složených z interaktivních exponátů, které herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip. Interaktivnost spočívá v tom, že návštěvník svojí činností exponát "rozhýbe", tak aby se prostřednictvím daného děje ukázal vlastní princip. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku – zkušenosti. Projekt Techmania si klade za cíl v určitých oborech přiblížit vývoj lidského poznání a v návaznosti na to ukázat, jak se toto poznání uplatňuje v technice. Dalším cílem je také představit současnou hranici lidského poznání a poukázat na nezodpovězené otázky, na které budou hledat odpovědi další generace – nejlépe mladí návštěvníci science centra.

Plzeňské historické podzemí – Fascinující cestu v labyrintu chodeb, sklepů a studní budovaných od 14. století obohacuje expozice knihtisku, funkční replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.