Úvod > Aktuality > Plzeň rozproudí festival Živá ulice

Plzeň rozproudí festival Živá ulice

Vydáno 13. července 2019 Kultura
Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Divadlo pod širým nebem, scéna pro děti, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět i program ke 30letému výročí svobody. Osmý ročník festivalu Za dveřmi je divadlo a Živá ulice opět promění od 15. července do 18. srpna 2019 centrum západočeské metropole. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma.
Živá ulicePouliční divadlo, nový cirkus, pohádky pro děti, koncerty a site specific performance – na to vše zdarma a přímo v centru se můžete v Plzni těšit třetí týden v červenci, kdy svým prvním blokem Za dveřmi je… divadlo začíná letošní ročník multižánrového festivalu Živá ulice.

Návštěvníkům festival nabídne hned několik představení denně. Do Plzně se sjedou jak zahraniční soubory z Francie nebo USA, tak samozřejmě i tuzemští umělci.


Program začíná už v červenci

Za dveřmi je… divadloV červenci a srpnu zaplní program Živé ulice celkem šest míst v centru Plzně. Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi je… divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské Strouhy. Od 15. do 17. července 2019 se můžete těšit na představení pod širým nebem plná akrobacie, žonglování a dalších novocirkusových disciplín. Chybět nebudou ani pohádky pro děti.

Zatímco červenec bude patřit divadlu, 10 srpnových dní rozehraje Plzeň všemi žánry. Hudba, film, výtvarné umění, autorská móda, a nejen to bude k vidění od 9. do 18. srpna 209 hned na několika scénách.

Živá uliceBěhem takzvaných Namlouváníček, tady prvních tří dnů srpnového programu, vás pořadatelé zveou do Proluky a Šafaříkových sadů, kde opět po celou dobu festivalu vznikne Inspiral Garden – oblíbený bar ukrytý pod korunami růžových keřů. Živou ulici už tradičně zahájí vernisáž výstavy Barva na ulici, která je pořádána s Unií výtvarných umělců. Od 9. do 11. srpna zůstaneme v Proluce a Šafaříkových sadech. Těšit se můžete na letní kino, program pro děti a večerní koncerty progresivních alternativních kapel ze zahraničí. Od pondělí 12. srpna se program rozšíří na další festivalová místa, jako je scéna U Branky nebo Zach’s pub. Od středy do soboty pak bude na Náměstí republiky. A jaké kapely vystoupí nejen na hlavní scéně? Letos Živá ulice pozvala například Zrní, Kapitána Demo, Prago Union, Houpací koně nebo Lenku Dusilovou.

Další aktuality

11.9.
2019
Jižní Plzeňsko rozezní Haydnovy melodie

Jižní Plzeňsko rozezní Haydnovy melodie

Plzeňsko a Český les | Kultura
10.9.
2019
V Plzni startuje festival prken, která znamenají svět

V Plzni startuje festival prken, která znamenají svět

Plzeňsko a Český les | Kultura
5.8.
2019
Chodské slavnosti se po roce opět vracejí do Domažlic

Chodské slavnosti se po roce opět vracejí do Domažlic

Plzeňsko a Český les | Kultura