Úvod > Aktuality > Plzeň rozproudí festival Živá ulice
Plzeň rozproudí festival Živá ulice
"> "> ">
Kultura

Plzeň rozproudí festival Živá ulice

  • Vydáno13. července 2019
Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Divadlo pod širým nebem, scéna pro děti, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět i program ke 30letému výročí svobody. Osmý ročník festivalu Za dveřmi je divadlo a Živá ulice opět promění od 15. července do 18. srpna 2019 centrum západočeské metropole. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma.
Živá ulicePouliční divadlo, nový cirkus, pohádky pro děti, koncerty a site specific performance – na to vše zdarma a přímo v centru se můžete v Plzni těšit třetí týden v červenci, kdy svým prvním blokem Za dveřmi je… divadlo začíná letošní ročník multižánrového festivalu Živá ulice.

Návštěvníkům festival nabídne hned několik představení denně. Do Plzně se sjedou jak zahraniční soubory z Francie nebo USA, tak samozřejmě i tuzemští umělci.


Program začíná už v červenci

Za dveřmi je… divadloV červenci a srpnu zaplní program Živé ulice celkem šest míst v centru Plzně. Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi je… divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské Strouhy. Od 15. do 17. července 2019 se můžete těšit na představení pod širým nebem plná akrobacie, žonglování a dalších novocirkusových disciplín. Chybět nebudou ani pohádky pro děti.

Zatímco červenec bude patřit divadlu, 10 srpnových dní rozehraje Plzeň všemi žánry. Hudba, film, výtvarné umění, autorská móda, a nejen to bude k vidění od 9. do 18. srpna 209 hned na několika scénách.

Živá uliceBěhem takzvaných Namlouváníček, tady prvních tří dnů srpnového programu, vás pořadatelé zveou do Proluky a Šafaříkových sadů, kde opět po celou dobu festivalu vznikne Inspiral Garden – oblíbený bar ukrytý pod korunami růžových keřů. Živou ulici už tradičně zahájí vernisáž výstavy Barva na ulici, která je pořádána s Unií výtvarných umělců. Od 9. do 11. srpna zůstaneme v Proluce a Šafaříkových sadech. Těšit se můžete na letní kino, program pro děti a večerní koncerty progresivních alternativních kapel ze zahraničí. Od pondělí 12. srpna se program rozšíří na další festivalová místa, jako je scéna U Branky nebo Zach’s pub. Od středy do soboty pak bude na Náměstí republiky. A jaké kapely vystoupí nejen na hlavní scéně? Letos Živá ulice pozvala například Zrní, Kapitána Demo, Prago Union, Houpací koně nebo Lenku Dusilovou.