Úvod > Aktuality > Plesová sezóna je tady!
Zážitky

Plesová sezóna je tady!

Zimní měsíce jsou tradičně ve znamení plesů a bálů. Chcete si zatancovat, pobavit se, něco dobrého ochutnat, vyslechnout příjemnou hudbu? Vybrali jsme pro vás některé z nejvýznamnějších plesů v Čechách i na Moravě. Vyberete si z plesů, které nabízí Praha, Brno nebo Karlovy Vary? Pokud ne, prohlédněte si kalendář akcí Kudyznudy.cz.

Praha a její plesy

Ples Obecní důmStálicí mezi top pražskými plesy je Česko-slovenský ples, který se letos koná 17. – 18. února v Obecním domě. Jedná se totiž o jednu z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturních akcí plesové sezóny. Punc exkluzivity dodává mimo jiné i fakt, že se každoročně koná pod záštitou prezidenta České a prezidentky Slovenské republiky. Stejně jako v minulých letech, mezi návštěvníky Česko-slovenského plesu nebudou chybět nejvýznamnější osobnosti kulturního, politického, diplomatického, podnikatelského a společenského života obou zemí.

Nenechte si ujít Český ples, který vás 24. února během okamžiku přenese v čase do dob, kdy plesy byly vrcholnou společenskou událostí, přehlídkou noblesy a elegance. Máte možnost prožít jedinečný večer v samém srdci Prahy, v kulisách Obecního domu, jehož genius loci vás přenese do dávných dob české historie. Již v pořadí 80. Zahradnický ples přivítá hosty v pátek 5. a v sobotu 4. dubna 2024 ve slavnostně nasvíceném paláci Žofín. Záplava květin, zajímaví hosté, vynikající vystupující umělci a hlavně příjemná atmosféra jsou atributy tradičního Zahradnického plesu.
 

Brno a největší plesy

ples jak brnoTradiční Ples jako Brno se odehraje 27. ledna 2024 v prostorách Fait Gallery. Základem luxusního galavečera je vždy pečlivě vybraný big band a zralá moderátorská osobnost, jež společně tvoří hlavní linku programu. Užijete si krásnou květinovou výzdobu i výtečné speciality. Program galavečera umně kombinuje širokou škálu originálních uměleckých vystoupení. A na své si přijdete ať už chcete protančit celou noc, anebo si jen užít dokonalou podívanou. Připravena bude tombola a charitu podpoří oblíbená dražba. 

Sportovní ples se bude konat 14. března. Večer plný hudby, sportovních vystoupení a zábavy, to je tradiční setkání brněnských sportovců v prostorách Zoner Bobyhall – Ples sportovců Fakulty Sportovních Studií MU. Návštěvníci se mohou těšit na hudební produkci v podání skupiny Eremy a DJ Schafffa.
 

Plzeňské plesy

česko-německý plesKrása, elegance, tanec, šarm a galantnost – to vše vás čeká na tomto již 14. reprezentačním Česko – německém plese v krásné Měšťanské besedě v Plzni 3. února 2024. Nebudou chybět tradiční body programu – předtančení, čokoládová dámská volenka, bohatá tombola, půlnoční překvapení, zajímavý host, bavorské vdolečky... K tanci a poslechu bude hrát vynikající taneční orchestr Miroslava Novotného.

Valentinský ples se bude konat v Parkhotelu U Borského parku v sobotu 10. února. Jde o jedinečný ples nejen pro zamilované, plný skvělé hudby, tance a dobré zábavy.
 

Pupp bál v Karlových Varech

Karlovy Vary zažijí velkou plesovou události díky prestižnímu Pupp Bál Festivalu, který se koná v sobotu 24. února. Grandhotel Pupp uvítá v tento ten mnoho osobností z řad sportovců, umělců i politiků. Nejen oni si jistě nenechají ujít tradiční muzikálové vystoupení ani výtečné gastronomické speciality. Tématem letošního ročníku je film Anděl s ďáblem v těle.
Ples Sportovců Brno 2024

14.3.
15.3.
Ples Sportovců Brno 2024

Večer plný hudby, sportovních vystoupení a zábavy, to je tradiční setkání brněnských sportovců v prostorách Zoner Bobyhall – Ples sportovců Fakulty Sportovních Studií MU.

Ples právníků 2024

6.4.
7.4.
Ples právníků 2024

Právnický ples Spolku českých právníků Všehrd je tradiční vrcholnou událostí roku pro právnickou obec i širokou veřejnost. Tato událost byla vždy ojedinělým místem, na kterém se setkávali přední osobnosti české advokacie, justice, právnických profesních komor, akademické obce i veřejného života.

Reprezentační ples sester aneb Sestry na sál!

8.3.
Reprezentační ples sester aneb Sestry na sál!

Reprezentační ples sester nazvaný "Sestry na sál!" proběhne 8. března 2024 již tradičně v paláci Žofín. U této příležitosti bude také finálové kolo a vyhlášení vítězek soutěže Sestra sympatie.

Zahradnický ples 2024 v paláci Žofín

5.4.
6.4.
Zahradnický ples 2024 v paláci Žofín

Již v pořadí 80. reprezentační Zahradnický ples přivítá hosty v pátek 5. 4. 2024 a v sobotu 6. 4. 2024 ve slavnostně nasvíceném paláci Žofín.

Ples Obecního domu a Taneční školy Vavruška

16.3.
Ples Obecního domu a Taneční školy Vavruška

V sobotu 16. března se uskuteční ples Obecního domu a Taneční školy Vavruška. Ples je určený pro dospělou společnost, která chce protančit večer na dvou parketech Obecního domu se skvělou hudbou.

Czech Skipass 2023/2024

1.12.
31.3.
Czech Skipass 2023/2024

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 185 km sjezdových tratí v 18 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 147 lanovek a vleků.

Jarní historický ples

4.5.
Jarní historický ples

Zveme na historický ples s živým hudebním doprovodem v sále pražského Emauzského opatství. Pro hosty plesu bude připraven celovečerní taneční a zábavní program, vystoupí hudební ensemble Fragium16 a soubor starého tance REGII CAROLI REGIS. Historický kostým není podmínkou účasti na plese!

26. Reprezentační ples – Národní dům na Vinohradech

5.4.
26. Reprezentační ples – Národní dům na Vinohradech

26. reprezentační ples na Vinohradech se koná 5. dubna 2024. Ve všech sálech Národního domu na Vinohradech je již tradičně připraven skvělý program, ze kterého si vybere každý.

Hasičsko haluškový ples

29.3.
Hasičsko haluškový ples

Přijďte si užít jedinečný ples, kde se pečou u nás na horách tak oblíbené bramboráky, kterým se u nás říká halušky.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (9.3. – 10.3.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: XX. Litoměřický loutkový festival, Den s T. G. M. v Lánech, Maškarní lyžovačka na Horalu – Ski areál Razula Velké Karlovice, Czech Drive, Pražská Sportiáda – Florbal. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (9.3. – 10.3.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Přerovská padesátka – memoriál Jiřího Caletky, Depo Street Food Market v Plzni 2024, Čokoládový festival Hradec Králové 2024, Den s T. G. M. v Lánech, XX. Litoměřický loutkový festival. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Kde se naučtíe se doopravdy vařit? Tipy na kurzy vaření nejen pro začátečníky

Jste vařením naprosto nedotčeni? Anebo hledáte kurz pro ty, kteří mají vaření jako koníčka a jen se chtějí zdokonalit? Chcete se učit spolu s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako vy a chtějí si dopilovat kuchařské postupy? Ať už potřebujete nacvičit naprosté základy vaření či se naučit něco navíc, inspiraci naleznete v dnešních tipech na Kudy z nudy.
Zážitky

Kde přivítáte letošní jaro? Na hradě, ve skanzenu anebo procházkou v přírodě

Nemusíte nutně vynášet slaměnou smrtku a mávat přitom zelenými ratolestmi nebo barevnými stužkami, jaro se dá přivítat docela obyčejně. Třeba na zámku, ve skanzenu, dobrým jídlem anebo vycházkou do přírody. Na portálu Kudy z nudy víme, kde můžete vyjít jaru naproti.
Zážitky

Prázdno pod nohama... aneb nebojte se skleněných podlah a vyhlídek

Ke skleněným chodníkům a plošinám, jaké najdete třeba v Číně nebo nad americkým Grand Canyonem, to máme poněkud z ruky, ale i v Česku se začíná v tomto směru blýskat na lepší časy. Portál Kudy z nudy pro vás objevil skvělá místa, kde se projdete po skleněných podlahách a užijete si neskutečné pohledy do hloubky.
Zážitky

Kam s malými dětmi: tipy ma místa, kde si užijí zábavu i batolata

Máte doma malého caparta a chtěli byste mu udělat radost výletem na místo, kde ho to bude bavit? Anebo jste dostali na hlídání rodinného příslušníka v batolecím věku a nevíte, co si s ním počít? Pro tyto případy je tu Kudy z nudy, které vám poradí, kam vzít malé děti do 4 let, aby si pěkně vyhrály a pobavily se. Stačí si jen vybrat a pak už hurá za zážitky!
Zážitky

Velký přehled science center v ČR: věda a pokusy pod vodou, nad mrakodrapy i ve vesmíru

Pro rodiny s dětmi bude návštěva některého ze science center skvělým tipem na výlet. Zažijete tu například plno optických klamů. Dospělí se promění na trpaslíky, kulička se bude kutálet do kopce a věci, které jste ještě před chvíli viděli na vlastní oči, zčistajasna zmizí. Kdo má odvahu, ten se může projít po laně nad mrakodrapy, pokusit se udržet rovnováhu v pokoji s nakloněnou podlahou anebo si vyzkoušet zrcadlovou kresbu. Jisté je jedno: nejen v Plzni, ale i v Liberci, Ostravě, Brně či Olomouci na vás čekají zajímavé novinky vybízející k objevování nepoznaného.
Zážitky

Na výlet za majorem Zemanem: poznáte místa, kde se natáčelo jeho 30 případů?

Kdo by neznal dnes již kultovní seriál 30 případů majora Zemana… Ačkoliv dodnes vyvolává nejrůznější emoce, jedná se o stále oblíbenou řadu především detektivních příběhů, které se zakládají na skutečných případech, byť mnohdy účelově změněných. Za zmínku stojí i to, že seriál vznikl k výročí 30 let od založení Sboru národní bezpečnosti (proto třicet případů), hlavních herců se před kamerou vystřídalo 350 a seriál má dodnes svůj fanklub. Natáčelo se na mnoha místech nejen u nás, ale třeba ve slovenských Tatrách, Německu nebo na Kubě. Na výlety po Česku ve stopách seriálu vás zve Kudy z nudy.
Zážitky