Úvod > Aktuality > Plesová sezóna je tady!
Plesy v Praze, Brne i Karlových Varech
"> Plesy v Praze, Brne i Karlových Varech "> Milujete tanec? "> Zatancete si treba v Brne
Zážitky

Plesová sezóna je tady!

  • Vydáno16. ledna 2020
Zimní měsíce jsou tradičně ve znamení plesů a bálů. Chcete si zatancovat, pobavit se, něco dobrého ochutnat, vyslechnout příjemnou hudbu? Vybrali jsme pro vás některé z nejvýznamnějších plesů v Čechách i na Moravě. Vyberete si z plesů, které nabízí Praha, Brno nebo Karlovy Vary? Pokud ne, prohlédněte si kalendář akcí Kudyznudy.cz.

Praha a její plesy

Ples Obecní důmRakouský ples – elegance, skvělá zábava a jedinečná atmosféra vídeňských plesů. Přijďte si užít 24. ledna jedinečnou atmosféru 20. Rakouského plesu! Každoročně se koná v reprezentačních prostorách paláce Žofín a v současné době je považován za vrchol pražské plesové sezóny.

Nenechte si ujít Český ples, který vás 1. února během okamžiku přenese v čase do dob, kdy plesy byly vrcholnou společenskou událostí, přehlídkou noblesy a elegance. Máte možnost prožít jedinečný večer v samém srdci Prahy, v kulisách Obecního domu, jehož genius loci vás přenese do dávných dob české historie.

Sdružení čs. zahraničních letců, Svaz letců ČR a společnost Aviatik s.r.o. si vás dovolují pozvat 9. února na reprezentační letecký ples, který se uskuteční v Lucerně.

Moravský plesTradičně velmi oblíbeným je Moravský ples, jenž letos proběhne 22. února 2020. Slovácký krúžek v Praze, Hanáci – spolek rodáků a přátel Hané v Praze a Valašský krúžek v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR pořádají letos již jeho 64. ročník, na který si zvou své přátele z Moravy. Plesu se pravidelně zúčastňuje na 400 krojovaných účastníků, vyhrává dechová hudba a mnoho cimbálových muzik. Ples se koná na Žofíně.

Již v pořadí 78. Zahradnický ples přivítá hosty v pátek 13. 3. a v sobotu 14. 3. 2020 ve slavnostně nasvíceném paláci Žofín. Záplava květin, zajímaví hosté, vynikající vystupující umělci a hlavně příjemná atmosféra jsou atributy tradičního Zahradnického plesu.

Plesovou sezónu uzavře 27. 3. ples Sestry na sál! v paláci Žofín.
 

Brno a největší plesy

Sportovní plesTradiční Ples jako Brno se odehraje 25. ledna 2020 v prostorách Fait Gallery. Základem galavečera je vždy pečlivě vybraný big band a zralá moderátorská osobnost, jež společně tvoří hlavní linku programu. Užijete si krásnou květinovou výzdobu i výtečné speciality. Připravena bude tombola a charitu podpoří oblíbená dražba. 

Sportovní ples se bude konat 19. března v prostorách podniku Semilasso v Králově Poli. Po čtyřech úspěšných ročnících, které splnili cíl propojit sportovce různých sportovních disciplín, přichází organizátoři s pokračováním. Těšit se můžete na kapelu Eremy, předtančení a půlnoční překvapení.
 

Plzeňské plesy

Ples města PlzněValentinský ples se bude konat v Parkhotelu U Borského parku také 25. ledna. Jde o jedinečný ples nejen pro zamilované, plný skvělé hudby, tance a dobré zábavy. Buďte u zrodu nové plzeňské tradice, protože Plzeň si parádní velký ples prostě zaslouží!

Krása, elegance, tanec, šarm a galantnost – to vše vás čeká na tomto již 12. reprezentačním Česko – německém plese v krásné Měšťanské besedě v Plzni 8. února 2020. Nebudou chybět tradiční body programu – předtančení, čokoládová dámská volenka, bohatá tombola, půlnoční překvapení, zajímavý host, bavorské vdolečky... K tanci a poslechu bude hrát vynikající taneční orchestr Miroslava Novotného.
 

Pupp bál v Karlových Varech

PuppKarlovy Vary zažijí velkou plesovou události díky prestižnímu Pupp Bál Festivalu, který se koná v sobotu 8. února. Grandhotel Pupp uvítá v tento ten mnoho osobností z řad sportovců, umělců i politiků. Nejen oni si jistě nenechají ujít tradiční muzikálové vystoupení ani výtečné gastronomické speciality. Tématem letošního ročníku jsou Vlasy, slavný muzikál v režii Miloše Formana.
Český ples v Obecním domě

18.2.
Český ples v Obecním domě

Zažijte neopakovatelnou atmosféru nádherného plesu a vychutnejte si noblesu programu, prostor a pohoštění.

21. Rakouský ples

20.1.
21.1.
21. Rakouský ples

Rakouský ples – elegance, skvělá zábava a jedinečná atmosféra vídeňských plesů na Žofíně se uskuteční 20. ledna 2023.