Úvod > Aktuality > Pivní slavnosti v Bohumíně slibují chmelové speciály i pořádnou nálož muziky
Pivní slavnosti v Bohumíne
"> Pivní slavnosti v Bohumíne "> Pivní slavnosti v Bohumíne nabídnou rekordních 100 druhu piv na cepu "> V Bohumíne se v sobotu bájecne pobavíte
Gurmánská turistika

Pivní slavnosti v Bohumíně slibují chmelové speciály i pořádnou nálož muziky

  • Vydáno10. srpna 2018
K vydařenému létu neodmyslitelně patří čepované pivo. V Bohumíně jich už v sobotu 11. srpna poteče nepočítaně. Pivní slavnosti, které ve městě patří k nejoblíbenějším z tradičních akcí, slibují přes sto druhů chmelového moku, k tomu soutěže, hudební vystoupení i atrakce pro děti. Návštěvníci mohou v areálu Hobbyparku ochutnat speciály z velkých i malých rodinných pivovarů a vyzkoušet si neobvyklé pivní disciplíny. Akce startuje ve dvě hodiny odpoledne a potrvá do desáté večerní.

Pivní slavnosti nabídnou téměř stovku druhů pivNa 100 druhů piv z velkých i malých pivovarů, pivní soutěže, koncerty populárních kapel – Bohumín ožije už tuhle sobotu 11. srpna Pivními slavnostmi.

Při pohledu na nabídku letošního jedenáctého ročníku Pivních slavností se zvlášť v parném počasí začnou milovníkům nazrzlého nápoje sbíhat sliny. Na čepu budou pivní speciály z pivovarů se zvířecími jmény, například Žabák, Koníček, Brabčák, Nachmelená opice, nebude chybět ani klasika z nejznámějších českých pivovarů. Příznivci ochucených piv budou moci ochutnat třeba medové, borůvkové, vanilkové, mandlové, višňové či dokonce chilli pivo.

Svátek piva se ani letos neobejde bez doprovodných soutěží, jimž každoročně kraluje oblíbené pití půllitru na čas, zvedání či házení pivního sudu a další dovednostní kousky. Návštěvníci se mohou těšit také na grilované speciality a rodiny s dětmi na atrakce pro nejmenší. Zabaví je kolotoče, skákací hrady, malování na obličej a plackový workshop.
 
K pivu přijde vhod i dobrá muzika, o hudební zázemí se postará bohumínská formace Grog, teplický Motorband, zpěvačky Olga Lounová a Kristina a zřejmě největším tahákem bude frýdecko-místecká kapela Mirai, jejíž hitovka "Když nemůžeš, přidej víc" už téměř zlidověla. Program zakončí slovenští Backwards, kteří patří ke špičkám Beatles revivalových skupin.

Vstupné zůstává stejně jako v předchozích letech padesát korun.
 

Národní dům v Bohumíně – jediná secesní budova v tomto městě

Národní dům v Bohumíně – jediná secesní budova v tomto městě

Národní dům v Bohumíně je příkladem výstavného městského hotelu z počátku 20. století s velmi kvalitní secesní architekturou. Právě z tohoto důvodu je od února 2006 památkově chráněna.