ÚvodAktualityKde vám načepují plnou vanu pohody? Pivní lázně a wellness s bílou čepicí pro milovníky piva
Gurmánská turistika

Kde vám načepují plnou vanu pohody? Pivní lázně a wellness s bílou čepicí pro milovníky piva

Nestihli jste zatím vyzkoušet pivní lázně? Anebo naopak už jste si koupání v pivu užili a chtěli byste si ho zopakovat? Pivní lázně jsou oblíbené a jejich počet se stále rozšiřuje. Zavedeme vás do osvědčených podniků i tam, kde se začalo pivo do van přidávat teprve nedávno.
K ostříleným matadorům patří Pivní lázně v pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Tak jako jinde i tady tvoří většinu obsahu vany voda, v tomto případě minerální a s vysokým obsahem oxidu uhličitého a železa. Teprve do ní se přidává speciální a přímo v Chodovaru vyráběné tmavé Koupelové pivo, živá kultura pivovarských kvasnic, chmelové mláto a směs drcených bylin. Závěr? Prostor provoní vůní čerstvě uvařeného tmavého piva a hladinu pokrývá charakteristická pivní pěna karamelové barvy. Navíc vám přímo do vany naservírují sklenici přírodního nepasterovaného piva Chodovar, které vašemu tělu udělá dobře zevnitř. Necelá půlhodina ve vaně, zhruba čtyřicet minut relaxace a budete jako znovuzrození.
 

Pivní lázně pivovarské

pivní lázněStručný popis jasně napovídá, že pivní koupele nejsou pro ty, kterým pivo nevodní ani nechutná. Pomáhají ale při léčbě lupénky, celulitidy a akné, obecně zklidní podrážděnou kůži a podporují její regeneraci, mírně vám sníží krevní tlak a jsou dobré i proti stresu. Milovníkům piva navíc udělá radost samotné pivo, které si můžete čepovat sami naložení ve vaně, často v neomezeném množství. Tak například v pivních lázních v Olivově pivovaruDolních Břežanech budete popíjet Dolnobřežanské 10° a v pivních lázních v hotelu KolibaLitoměřicích pivo ze stejnojmenného minipivovaru.

pivní lázněDalší opravdové pivovarské pivní lázně objevíte přímo v historické budově pivovaru v Poděbradech, v prostorách kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva a kde si při koupeli sami budete čepovat nepasterizované piva Poděbradský zdroj. Pivovar Černá Hora zve na pivo do pivních lázní v Hotelu Sladovna (kde jinde než přímo v Černé Hoře) a Pivovar Klášter u Mnichova Hradiště zřídil pivní lázně v hotelu Malý Pivovar. Vlastní pivní lázně (a také sklárnu, muzeum skla, restauraci a hotel) má Minipivovar Novosad & syn Harrachově, Pivovar Starý hrad zřídil pivní lázně v Děpoltovicích u Karlových Varů a o potěšení z koupelí v pivu nepřijdete ani v Plzni, kde vznikly Pivní lázně Purkmistr, kde si můžete dopřát také ojedinělou pivní parní lázeň.
 

Pivní lázně v Praze (a v Karlových Varech)

Díky dokonalým technologiím ale blízkost pivovaru není podmínkou. Své o tom ví například humpolecký Pivovar Bernard, který provozuje Pivní lázně Bernard na dvou místech v centru Prahy, v Ungeltu a na Novém Městě. Na pověst Prahy jako města, kam se jezdí hlavně za pivem, vsadily pivní lázně Spa Beer Land. Slibují staročeskou proceduru, založenou na použití výhradně přírodních surovin, materiálů a starých léčitelských postupů, a samozřejmě neomezené množství piva Krušovice. Další pobočku zřídily Pivní lázně Spa Beer LandKarlových Varech. V Dejvické ulici najdete Pivní & Vinné Lázně Pramen, kde je k dispozici místnost s vířivkou z královského dubu nebo modřínu o objemu 1000 litrů. Do vany s teplotou vody 35 – 38 °C se přidává tmavé pivo, smíchané s kvasnicemi, rozdrobeným chmelem a sladem.
 

Pivní lázně v Čechách

pivní lázně svijanyHlavní město a pár pivovarů jsme sice prozkoumali, ale stále nám zbývá zmapovat velkou část Čech. Tak třeba ve východních Čechách objevíte Pivní koupele v Lázeňském penzionu U Čtyřlístku v Hořelci na Chrudimsku, popíjet přitom budete ležák z pardubického pivovaru Pernštejn. Oblíbené pivní lázně na vás čekají na jihu Čech, a to Pivní, čokoládové a bylinné lázněJindřichově Hradci a vlastní pivní lázně má Zámecký pivovar Český Rudolec.

Ve středních Čechách můžete vyzkoušet pivní lázně v kutnohorském Hotelu U Kata, dobře vám udělají také Lázně v pivovaru Poděbrady. Kdo je ze severu anebo se sem chystá na dovolenou, měl by vyzkoušet bezkonkurenčně nejvýše položené pivní lázně v Česku na Luční boudě v Krkonoších, kde teče proudem i místní pivo Paroháč. Velmi oblíbené jsou Pivní lázně Svijany. Tady je nevšedním zážitkem i odpočinek na pravém slaměném lůžku, který následuje bezprostředně po koupeli. Na západě Čech se mimo Plzně nabízí pivní lázně značky Beer Spa Beerland ve Františkových Lázních i v Mariánkách.
 

V pivu se koupou i na Moravě

Ani na Moravě nepřijdete zkrátka. Jedním z průkopníků pivního lázeňství byly Lašské pivní kúpele ve Štramberku, delší tradici mají i Rožnovské pivní lázně ve viktoriánských měděných vanách v Rožnově pod Radhoštěm a pivní a vinné koupele v historickém ostravském hotelu Zámek Zábřeh. Vlastní pivní lázně ve stylových dřevěných vanách rovněž nabízí Svatováclavský pivovarOlomouci a v pivu se vykoupete i v Beskydech ve Wellness hotelu Bahenec.

Na závěr ještě pár důležitých informací: koupele v pivu nejsou vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem, po operacích srdce a těhotné ženy. Ceny za jednu koupel se pohybují zhruba od 900 do 2 500 Kč, a protože na většině míst jde o ryzí wellness, děti do pivních lázní pouštějí většinou až od 15 let.
Pivní lázně BBB v Písku u Jablunkova Lázně a wellness

Pivní lázně BBB v Písku u Jablunkova

Tříhvězdičkový wellness hotel Bahenec u Jablunkova ve Slezských Beskydech láká hosty k prodlouženému víkendu nebo pobytu v pivních lázních BBB.

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha Lázně a wellness

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně jsou prvními lázněmi zcela nového druhu. Lázně skloubily prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy.

Lašské pivní kúpele ve Štramberku Lázně a wellness

Lašské pivní kúpele ve Štramberku

Můžete očekávat výjimečnou proceduru, která vás vždy dobře naladí – nejen v nepříznivých dnech. V prostorách pivních kúpelí se potěší historizujícím interiérem nejen vaše oko, ale především vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat.

Pivní koupele Pernštejn Životní styl

Pivní koupele Pernštejn

Pro všechny milovníky zlatavého pěnivého moku je tu hotová revoluce – pivní lázeň! Už jste se někdy koupali ve vaně plné piva? Ještě ne? Tak právě nyní máte jedinečnou příležitost to vyzkoušet na vlastní kůži, a to dokonce v kraji, který je "tekutému chlebu" přímo zaslíbený!

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary

První Pivní Lázně Karlovy Vary jsou originální lázeňskou procedurou, která má pozitivní účinky na celý lidský organismus – prokazatelně zlepšuje obranyschopnost, příznivě působí na cévní soustavu, přispívá k uvolnění svalů a harmonizuje tělesné funkce.

Pivní lázně Bernard Praha Lázně a wellness

Pivní lázně Bernard Praha

Léčivá a relaxační koupel pro 2 osoby v lázni s pivními extrakty spojená s neomezenou konzumací piva a nasledným odpočinkem na vyhřívaném lůžku.

Euro Beer Spa – pivní lázně v Děpoltovicích Lázně a wellness

Euro Beer Spa – pivní lázně v Děpoltovicích

Po koupeli v pivních lázních se budete cítit uvolněně. Vaše pokožka bude sametová. Je to díky tomu, že je vodní roztok skutečně z živého nefiltrovaného piva nasycen proteiny, uhlovodíky, celým spektrem aminokyselin a vitamínů (především skupiny B), a prvky (železo, draslík).

Pivní lázně v Hotelu Koliba Lázně a wellness

Pivní lázně v Hotelu Koliba

Pivní lázeň je obohacena pivovarnickými kvasnicemi, které obsahují vitamin řady B, protein a sacharidy. Pivní koupele tak mají mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. V prvé řadě uvolňují svaly, zlepšují krevní oběh a imunitní systém a mimo jiné zlepšují kvalitu vlasů a pleti.

Pivní lázně Harrachov Lázně a wellness

Pivní lázně Harrachov

Pivní lázeň Vám poskytne nezapomenutelný zážitek spojený s regenerací vaší pokožky a omlazujícím efektem.

Pivní lázně ve Znojmě Lázně a wellness

Pivní lázně ve Znojmě

Znojemské Pivní lázně se nacházejí v podzemí, naproti znojemské radnici. Naložte se do dřevěné kádě naplněné pivem, relaxujte a načepujte si skvěle vychlazené pivo podle libosti.

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě Lázně a wellness

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě

Zámek Zábřeh se nachází v Ostravě-Zábřehu a součástí jeho komplexu je pivovar Pikard. Zámecké pivní koupele Pikard nabízejí jedinečné spojení pivní lázně, uvolňujících masáží a kyslíkové terapie s prostředím středověkého sklepení. K dispozici jsou také vinné koupele.

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha Lázně a wellness

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

První olomoucké pivní lázně vám nabízí jen to nejlepší pro tělo a duši: pivní koupele a solná saunu s ochutnávkou piva a masáží v příjemném lázeňském prostředí.

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň Životní styl

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč Gurmánská turistika

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar na Luční boudě je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Ochutnat zde můžete pivo s názvem Paroháč, pojmenované podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Dopřát si zde můžete i relax v pivních lázních.

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Františkovy Lázně Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Františkovy Lázně

První Pivní Lázně Františkovy Lázně se nachází v centru města, v ulici Anglická č.13, jen 200 metrů od legendární sochy Františka.

Lázně v pivovaru Poděbrady Lázně a wellness

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady se nachází přímo v historické budově poděbradského pivovaru, v prostorách, kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva. Díky masivnímu zdivu a důmyslnosti našich předků dýchne genius loci tohoto místa na každého návštěvníka.

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha

Vítejte ve světě piva a alchymie, vítejte v Chateaux Spa Beerland v Praze a užijte si královský wellness!

První pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci Životní styl

První pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci

Dopřejte si speciální a naprosto originální lázeňskou terapii – pivní či čokoládovou koupel podporující mikrocirkulaci pokožky a tvorbu endorfinů, tzv. hormonů štěstí.

Pivní a hudební lázně Oderberg Lázně a wellness

Pivní a hudební lázně Oderberg

Pivní a hudební lázně jsou umístěny v historickém sklepení překrásného, nově zrekonstruovaného secesního domu ve Starém Bohumíně.

Pivní lázně Svijany Lázně a wellness

Pivní lázně Svijany

Dopřejte si zasloužený odpočinek v Pivních lázních Svijany, které uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Prémiová kvalita a čerstvost pivovarských surovin Pivovaru Svijany, stylové prostředí a profesionální péče jsou zárukou jedinečnosti, díky které se budete do svijanských lázní opakovaně vracet.

Sladovna – romantický hotel s atmosférou historické sladovny Ubytování

Sladovna – romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Největší wellness v regionu, komfortní ubytování, vyhlášenou restauraci, stylový šenk a prostory pro akce v historickém podzemí i nové části areálu najdete v Hotelu Sladovna. Rodiny s dětmi jsou zde velmi vítány, naleznou zde vše pro své pohodlí, včetně dětského hřiště a vnitřního hracího koutku.

Relax v podhůří Beskyd v Moravském Betlémě Lázně a wellness

Relax v podhůří Beskyd v Moravském Betlémě

Pod značkou Relax v podhůří Beskyd naleznete síť penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, ale i hotel a lázeňský komplex v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd – od Frýdlantu n.O., Kozlovic a Hukvald (rodiště Leoše Janáčka) po Štramberk (nazývaný též Moravský Betlém).

Beer Spa Beerland  – První tankové pivní lázně Praha Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První tankové pivní lázně Praha

Přijměte pozvání do exkluzivního pivního světa značky Spa Beerland – největšího a nejluxusnějšího pivního wellness všech dob!

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Mariánské Lázně Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Mariánské Lázně

První Pivní Lázně Mariánské Lázně se nachází v centru města, na Hlavní třídě č. 7, na konci lázeňského parku.

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá Životní styl

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Zámecké pivní lázně v Českém Rudolci Lázně a wellness

Zámecké pivní lázně v Českém Rudolci

Navštivte naše zámecké pivní lázně v Zájezdním hostinci v Českém Rudolci a dopřejte si koupel vznešených Vladyků.

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže Gurmánská turistika

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.

Pivní lázně v Peckém pivovaru Zážitky

Pivní lázně v Peckém pivovaru

Máte k pivu opravdu speciální vztah? Anebo jste prostě jenom zvědaví? Přesvědčte se sami o léčivých účincích piva a pivních kvasnic.

Pivní lázně v Kutné Hoře – vynikající pivo z pivovaru Kácov Životní styl

Pivní lázně v Kutné Hoře – vynikající pivo z pivovaru Kácov

Nejen památkami UNESCO, ale i lahodným zlatým mokem z pivovaru Dačický je známá Kutná Hora. Přijďte vyzkoušet tento blahodárný nápoj v netradičním pojetí pivních lázní v Hotelu U Kata v Kutné Hoře.

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1 Lázně a wellness

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1

Originální Pivní lázně Original Beer Spa mají blahodárný vliv na omlazení pokožky, zklidňující účinky na pleť, vlasy a svaly, uvolnění svalového napětí či mohou být podpůrnou léčbou bolesti zad a kloubů. Pomáhají vyčistit póry, léčit lupenku, akné i celulitidu.

Další aktuality

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat na Šumavě

Během horkých dnů je nejlepší alternativou pobyt někde u vody. Pokud hledáte příjemné osvěžení na Šumavě, pak vám dnešní rady portálu Kudy z nudy přijdou vhod. Nabídneme vám možnosti, kde se svlažit a neporušit tak zákaz koupání, který platí na mnohých místech Národního parku Šumava. Zapovězená jsou především ledovcová jezera, ale také plavební kanály (např. Schwarzenberský nebo Vchynicko-tetovský). Není však důvod k obavám – na Šumavě naleznete mnoho jiných atraktivních koupacích míst. Prim mezi nimi hraje samozřejmě Lipenská přehrada, ale k dispozici vám je i spousta dalších koupališť.
17. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Benediktinské dny oživí klášter Kladruby

V pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 se konají oživené noční prohlídky kláštera v Kladrubech, tzv. Benediktinské dny. Netradiční exkurze klášterem vám přiblíží významné období našich dějin.
11. červenec 2024 10:00
Památky, Plzeňský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kam k vodě na Plzeňsku

Okolí Plzně nabízí možnosti koupání v několika vodních nádržích, rybnících i přírodních biotopech. Vybrat si můžete například nádrž Hracholusky, biotop Kotynka či Blovice, lomy Starý Klíčov, Hradec anebo Hradišťský vrch. Nejoblíbenějším místem Plzeňanů je Velký bolevecký rybník.
9. červenec 2024 10:30
Letní sporty, Plzeňský kraj

V šumavském Nebespánu ochutnáte lahůdky francouzské kuchyně

Boutique hotel Nebespán nabízí od 5. do 7. července a 24. až 25. srpna mimořádný kulinářský zážitek – zdejší francouzský šéfkuchař Mikael Rassineux vám těchto dnech připraví nejlepší úpravy mušlí: Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise. Kromě vynikající kuchyně si v Nebespánu můžete dopřát skvělý odpočinek.
4. červenec 2024 9:00
Ubytování, Plzeňský kraj

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: tipy na výlety za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
4. červenec 2024 6:16
Památky, Plzeňský kraj

Poledník, Třístoličník a Bučina: tři krátké výlety přes hranice na Šumavě

Hledáte zajímavý námět na šumavský výlet? Vyzkoušejte naše tipy na krátké výlety přes hranice. Vybrali jsme si horu Poledník, Třístoličník a oblíbenou Bučinu. Udělejte si hezkou procházku těmito místy, která byste za minulého režimu museli obejít velikým obloukem.
3. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Evropského poháru v downhillu

Po třech letech se o nastávajícím prodlouženém víkendu postaví bikeři na start mezinárodního podniku v downhillu na šumavském Špičáku. Ve dnech 5. až 7. července 2024 se pojede v pořadí 4. závod šestidílné série iXS Downhill Cupu, kde mohou startovat i jezdci bez licence.
2. červenec 2024 13:50
Letní sporty, Plzeňský kraj

V létě lákají do Klatov karafiáty i tradiční pouť

Výlet do Klatov se obvykle neobejde bez krkolomného výstupu na Černou věž, sestupu do tajemných katakomb a obdivování barokní lékárny U Bílého jednorožce. Pokud se sem s portálem Kudy z nudy vypravíte o víkendu 12. až 14. července 2024, můžete si navíc užít tradiční pouť a výstavu slavných klatovských karafiátů!
30. červen 2024 18:54
Životní styl, Plzeňský kraj