Úvod > Aktuality > Pivní lázně a šestadvacet výletů pro milovníky piva
Gurmánská turistika

Pivní lázně a šestadvacet výletů pro milovníky piva

  • Vydáno14. března 2019
Nestihli jste zatím vyzkoušet pivní lázně? Anebo naopak už jste si koupání v pivu užili a chtěli byste si ho zopakovat? Pivní lázně jsou oblíbené a jejich počet se stále rozšiřuje. Zavedeme vás do osvědčených podniků i tam, kde se začalo pivo do van přidávat teprve nedávno.
K ostříleným matadorům patří Pivní lázně v pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Tak jako jinde i tady tvoří většinu obsahu vany voda, v tomto případě minerální a s vysokým obsahem oxidu uhličitého a železa. Teprve do ní se přidává speciální a přímo v Chodovaru vyráběné tmavé Koupelové pivo, živá kultura pivovarských kvasnic, chmelové mláto a směs drcených bylin. Závěr? Prostor provoní vůní čerstvě uvařeného tmavého piva a hladinu pokrývá charakteristická pivní pěna karamelové barvy. Navíc vám přímo do vany naservírují sklenici přírodního nepasterovaného piva Chodovar, které vašemu tělu udělá dobře zevnitř. Necelá půlhodina ve vaně, zhruba čtyřicet minut relaxace a budete jako znovuzrození.
 

Pivní lázně pivovarské

Stručný popis jasně napovídá, že pivní koupele nejsou pro ty, kterým pivo nevodní ani nechutná. Pomáhají ale při léčbě lupénky, celulitidy a akné, obecně zklidní podrážděnou kůži a podporují její regeneraci, mírně vám sníží krevní tlak a jsou dobré i proti stresu. Milovníkům piva navíc udělá radost samotné pivo, které si můžete čepovat sami naložení ve vaně, často v neomezeném množství.

Tak například v pivních lázních v Olivově pivovaruDolních Břežanech budete popíjet Dolnobřežanské 10° a v pivních lázních v hotelu KolibaLitoměřicích pivo ze stejnojmenného minipivovaru. Další opravdové pivovarské pivní lázně objevíte přímo v historické budově pivovaru v Poděbradech, v prostorách kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva a kde si při koupeli sami budete čepovat nepasterizované piva Poděbradský zdroj. Pivovar Černá Hora zve na pivo do pivních lázní v Hotelu Sladovna (kde jinde než přímo v Černé Hoře) a Pivovar Klášter u Mnichova Hradiště zřídil pivní lázně v hotelu Malý Pivovar.

Vlastní pivní lázně (a také sklárnu, muzeum skla, restauraci a hotel) má Minipivovar Novosad & syn Harrachově, Pivovar Starý hrad zřídil pivní lázně v Děpoltovicích u Karlových Varů a o potěšení z koupelí v pivu nepřijdete ani v Plzni, kde vznikly Pivní lázně Purkmistr.
 

Pivní lázně v Praze (a v Karlových Varech)

Díky dokonalým technologiím ale blízkost pivovaru není podmínkou. Své o tom ví například humpolecký Pivovar Bernard, který provozuje Pivní lázně Bernard na dvou místech v centru Prahy, v Ungeltu a na Novém Městě. Na pověst Prahy jako města, kam se jezdí hlavně za pivem, vsadily pivní lázně Spa Beer Land. Slibují staročeskou proceduru, založenou na použití výhradně přírodních surovin, materiálů a starých léčitelských postupů, a samozřejmě neomezené množství piva Krušovice. Další pobočku zřídily Pivní lázně Spa Beer LandKarlových Varech.

Do evropské sítě pivních lázní Bier Bottich Bad patří Pivní Lázně BBB Praha (najdete je v centru Prahy na Starém Městě), nabídku pivních koupelí v hlavním městě uzavírají Pivní lázně a SaunaClub Holešovicích.
 

Pivní lázně v Čechách

Hlavní město a pár pivovarů jsme sice prozkoumali, ale stále nám zbývá zmapovat velkou část Čech. Tak třeba ve východních Čechách objevíte Pivní koupele v Lázeňském penzionu U Čtyřlístku v Hořelci na Chrudimsku, popíjet přitom budete ležák z pardubického pivovaru Pernštejn.

Hned troje pivní lázně na vás čekají na jihu Čech, a to Pivní, čokoládové a bylinné lázněJindřichově Hradci a vlastní pivní lázně má Zámecký pivovar Český Rudolec.

Ve středních Čechách na vás čekají pivní lázně v Hotelu U Kata v Kutné Hoře, v Dolním Bousově v Českém ráji můžete kromě pivních koupelí vyzkoušet i rumovou antistresovou koupel a kdo rád láme rekordy, ten by se měl vypravit na Luční boudu do Krkonoš. Právě tady se totiž nacházejí bezkonkurenčně nejvýše položené pivní lázně v Česku, kde teče proudem místní pivo Paroháč.
 

V pivu se koupou i na Moravě

Ani na Moravě nepřijdete zkrátka. Jedním z průkopníků pivního lázeňství byly Lašské pivní kúpele ve Štramberku, delší tradici mají i Rožnovské pivní lázně ve viktoriánských měděných vanách v Rožnově pod Radhoštěm a pivní a vinné koupele v historickém ostravském hotelu Zámek Zábřeh. Vlastní pivní lázně ve stylových dřevěných vanách rovněž nabízí Svatováclavský pivovarOlomouci a v pivu se vykoupete i v Beskydech ve Wellness hotelu Bahenec.

Na závěr ještě pár důležitých informací: koupele v pivu nejsou vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem, po operacích srdce a těhotné ženy. Ceny za jednu koupel se pohybují zhruba od 700 do 2 000 Kč, a protože na většině míst jde o ryzí wellness, děti do pivních lázní pouštějí většinou až od 15 let.
Sladovna – romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Sladovna – romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Největší wellness v regionu, komfortní ubytování, vyhlášenou restauraci, stylový šenk a prostory pro akce v historickém podzemí i nové části areálu najdete v Hotelu Sladovna. Rodiny s dětmi jsou zde velmi vítány, naleznou zde vše pro své pohodlí, včetně dětského hřiště a vnitřního hracího koutku.

Relax v podhůří Beskyd v Moravském Betlémě

Relax v podhůří Beskyd v Moravském Betlémě

Pod značkou Relax v podhůří Beskyd naleznete síť penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, ale i hotel a lázeňský komplex v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd – od Frýdlantu n.O., Kozlovic a Hukvald (rodiště Leoše Janáčka) po Štramberk (nazývaný též Moravský Betlém).

Pivní lázně v Hotelu Koliba

Pivní lázně v Hotelu Koliba

Pivní lázeň je obohacena pivovarnickými kvasnicemi, které obsahují vitamin řady B, protein a sacharidy. Pivní koupele tak mají mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. V prvé řadě uvolňují svaly, zlepšují krevní oběh a imunitní systém a mimo jiné zlepšují kvalitu vlasů a pleti.

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary

První Pivní Lázně Karlovy Vary jsou originální lázeňskou procedurou, která má pozitivní účinky na celý lidský organismus – prokazatelně zlepšuje obranyschopnost, příznivě působí na cévní soustavu, přispívá k uvolnění svalů a harmonizuje tělesné funkce.

Sklárna Novosad v Harrachově – druhá nejstarší sklárna v Čechách

Sklárna Novosad v Harrachově – druhá nejstarší sklárna v Čechách

Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s pivními lázněmi, to vše stihnete při jediné návštěvě sklárny Novosad. Sklárna byla založena na počátku 18. století a řadí se mezi ty nejstarší v Česku. Jejím unikátem je historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou.

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady se nachází přímo v historické budově poděbradského pivovaru, v prostorách, kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva. Díky masivnímu zdivu a důmyslnosti našich předků dýchne genius loci tohoto místa na každého návštěvníka.

Pivní lázně Bernard Praha

Pivní lázně Bernard Praha

Léčivá a relaxační koupel pro 2 osoby v lázni s pivními extrakty spojená s neomezenou konzumací piva a nasledným odpočinkem na vyhřívaném lůžku.

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech Císař Ferdinand, St. Florian a U Bílého koně.

Zámecké pivní lázně v Českém Rudolci

Zámecké pivní lázně v Českém Rudolci

Navštivte naše zámecké pivní lázně v Zájezdním hostinci v Českém Rudolci a dopřejte si koupel vznešených Vladyků.

Pivní lázně BBB v Písku u Jablunkova

Pivní lázně BBB v Písku u Jablunkova

Tříhvězdičkový wellness hotel Bahenec u Jablunkova ve Slezských Beskydech láká hosty k prodlouženému víkendu nebo pobytu v pivních lázních BBB.

Pivní lázně v centru Prahy

Pivní lázně v centru Prahy

Nejoblíbenější nápoj, kterým je pivo, ve spojení s nejstarším způsobem terapie, jakou je bezpochyby lázeň, a historické centrum Prahy jsou ty nejlepší ingredience pro vaši dokonalou relaxaci.

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.

Pivní lázně v Děpoltovicích

Pivní lázně v Děpoltovicích

Po koupeli v pivních lázních se budete cítit uvolněně. Vaše pokožka bude sametová. Je to díky tomu, že je vodní roztok skutečně z živého nefiltrovaného piva nasycen proteiny, uhlovodíky, celým spektrem aminokyselin a vitamínů (především skupiny B), a prvky (železo, draslík).

Pivní lázně a SaunaClub v Praze

Pivní lázně a SaunaClub v Praze

Pivní lázně SaunaClub na Praze 7 poskytují mnoho prostoru k relaxaci a odpočinku. Jedná se o terapii v klidném a malebném prostředí, kterou si můžete vychutnat zcela sami a nebo jako pár ve dvojvaně. Pivní lázeň je vhodná jak pro muže, tak pro ženy.

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě

Zámek Zábřeh se nachází v Ostravě-Zábřehu a součástí jeho komplexu je pivovar Pikard. Zámecké pivní koupele Pikard nabízejí jedinečné spojení pivní lázně, uvolňujících masáží a kyslíkové terapie s prostředím středověkého sklepení. K dispozici jsou také vinné koupele.

Pivní koupele Pernštejn

Pivní koupele Pernštejn

Pro všechny milovníky zlatavého pěnivého moku je tu hotová revoluce – pivní lázeň! Už jste se někdy koupali ve vaně plné piva? Ještě ne? Tak právě nyní máte jedinečnou příležitost to vyzkoušet na vlastní kůži, a to dokonce v kraji, který je "tekutému chlebu" přímo zaslíbený!

Lašské pivní kúpele ve Štramberku

Lašské pivní kúpele ve Štramberku

Můžete očekávat výjimečnou proceduru, která vás vždy dobře naladí – nejen v nepříznivých dnech. V prostorách pivních kúpelí se potěší historizujícím interiérem nejen vaše oko, ale především vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat.

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně jsou prvními lázněmi zcela nového druhu. Lázně skloubily prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy.

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

První olomoucké pivní lázně vám nabízí jen to nejlepší pro tělo a duši: pivní koupele a solná saunu s ochutnávkou piva a masáží v příjemném lázeňském prostředí.

Pivní lázně v Kutné Hoře – vynikající pivo z pivovaru Kácov

Pivní lázně v Kutné Hoře – vynikající pivo z pivovaru Kácov

Nejen památkami UNESCO, ale i lahodným zlatým mokem z pivovaru Dačický je známá Kutná Hora. Přijďte vyzkoušet tento blahodárný nápoj v netradičním pojetí pivních lázní v Hotelu U Kata v Kutné Hoře.

První pivní lázně v Plzni – užijte si  pivní parní lázeň

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

První pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci

První pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci

Dopřejte si speciální a naprosto originální lázeňskou terapii – pivní či čokoládovou koupel podporující mikrocirkulaci pokožky a tvorbu endorfinů, tzv. hormonů štěstí.

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar na Luční boudě je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Ochutnat zde můžete pivo s názvem Paroháč, pojmenované podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Dopřát si zde můžete i relax v pivních lázních.

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1

Originální Pivní lázně Original Beer Spa mají blahodárný vliv na omlazení pokožky, zklidňující účinky na pleť, vlasy a svaly, uvolnění svalového napětí či mohou být podpůrnou léčbou bolesti zad a kloubů. Pomáhají vyčistit póry, léčit lupenku, akné i celulitidu.

Další aktuality

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: 15 tipů za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
Plzeňský kraj | Památky

Vydejte se po stopách židovské Plzně

V Plzni najdete celou řadu památek, které odkazují na dlouhou historii místního židovského obyvatelstva. Velká synagoga, pátá největší na světě, patří k místním dominantám. Ostatní památky jako Stará synagoga nebo bytové interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose již na první pohled tak viditelné nejsou. Najdete je skryté v zástavbě v širším centru města, nicméně jejich návštěva vás určitě okouzlí.
Plzeňský kraj | Památky

Užijte si pivní podzim v Plzni

Období vinobraní se Plzně moc netýká, to ale neznamená, že se tu na podzim nic neděje! V následujících měsících máte na výběr z několika pivních událostí, které k Plzni prostě patří. Vždyť taky dala světu to nejlepší pivo na světě!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Výlety pro samotáře: ticho a samota Českého lesa

Doslova do jiného světa vstoupíte v Českém lese, který stojí stranou hlavního zájmu turistů. Je to kraj zaniklých vesnic a sklářských hutí, hlubokých lesů a prosluněných pasek. V nejzápadnějším cípu, kam se vůbec můžete dostat, objevíte v lesích zapomenutý zámek či legendární místo zdejších sklářů.
Plzeňský kraj | Příroda

Na návštěvě keltské vesnice ve skanzenu Jivjany zažijete keltsko – římskou bitvu

Keltský den ve skanzenu Jivjany láká na ukázky řemesel z doby laténské, uvidíte i sokolníky se živými dravci. V sobotu 19. srpna 2023 odpoledne se můžete těšit také na klání válečníků z různých historických období a na závěr celého dne se v Jivjanech odehraje velká keltsko – římská bitva.
Plzeňský kraj | Zážitky

Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň

Od pátku 18. do soboty 26. srpna 2023 opět zaplní centrum Plzně multižánrový Festival na ulici. Letos slaví kulatiny a hudbou bude žít město na mnoho scénách i ve vybraných barech. Pro děti bude scéna na Proluce každý den od 15 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu v pivovaru Chodovar

Kromě výborného piva se můžete v sobotu těšit v Chodové Plané i na netradiční prohlídky pivovaru, odemčené skalní sklepy, ohňostroj, prodej pivní kosmetiky, hudební vystoupení nebo pivní soutěže. Je připravený i program pro děti. Chcete se stát „Pivním rytířem Chodovaru 2023“? Vypravte se v sobotu 19. srpna 2023 na Slavnosti piva Chodovar. Pivovar navíc slaví 450 let od svého založení!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Štolu Prokop ve Stříbře oživují horníci i důlní lokomotiva

Figuríny horníků imitující různé hornické profese i situace, v nichž se lidé při těžbě ocitli, zhlédnou zájemci v expozici 700 metrů dlouhé štoly Prokop ve Stříbře. K vidění je zde také důlní technika, která se v minulosti používala při dobývání stříbrné rudy. Zájemci mohou navštívit také průzkumnou štolu, která dříve sloužila jako sklad trhavin.
Plzeňský kraj | Památky