Úvod > Aktuality > Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádce
Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádce
">
Gurmánská turistika

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádce

  • Vydáno18. června 2019
Jediný pivní festival, který nabídne tu největší pivní zahrádku, na které vám obsluha přinese v oroseném skle perfektně načepované tankové pivo. To je Gambrinus den, jehož čtvrtý ročník se koná v pátek 21. a v sobotu 22. června, jak jinak, než v hlavním městě českého piva, v Plzni. Můžete se těšit na dva dny s pivem Gambrinus, tradičním občerstvením a plzeňskými kapelami.
Gambrinus denV pátek 21. a v sobotu 22. června se Plzeň změní na největší pivní zahrádku se skvělým pivem a bohatým doprovodným programem. Na čtyřech festivalových zónách (Náměstí republiky, Branka, Proluka, Muzeum) nebudou chybět ty nejlepší místní hudební kapely.

Centrem všeho dění bude náměstí Republiky, kde se na hlavním pódiu mimo jiné uskuteční finálové klání o titul Gambrinus Mistr výčepní 2019 a večer si tu všichni účastníci budou moci připít se sládky pivovaru a pokusit se o rekord v největším počtu přiťuknutí.

Gambrinus pivovarDo festivalového dění jsou zapojeny i ty nejlepší plzeňské hospody, které se budou o hosty pečlivě starat. Návštěvníkům festivalu budou servírovat jídle ze speciálního menu a perfektně načepované pivo. Na kontrolu, pomoc, ale i s radou všem výčepním z místních restaurací vyrazí finalisté boje o nejlepšího výčepního. Budou kontrolovat kvalitu čepování a pomáhat hospodským tak, aby si mohli lidé vychutnat pivo v té nejlepší kondici, která nemá ani tu nejmenší chybu. Nejlepší finalisté klání pak budou učit zájemce, jak správně pivo načepovat. V rámci oslav budete mít možnost zúčastnit se speciálních prohlídek Gambrinusu za festivalovou cenu 180 Kč.

Tak co, ještě váháte, že je Gambrinus den výjimečný festival, který v Česku nemá srovnání? Přijďte se přesvědčit sami.
Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.