Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít oslavu 178 let od uvaření první várky plzeňského ležáku
Nenechte si ujít oslavu 178 let od uvaření první várky plzeňského ležáku
"> "> "> "> "> "> Pilsner Fest 2014 "> ">
Gurmánská turistika

Nenechte si ujít oslavu 178 let od uvaření první várky plzeňského ležáku

  • Vydáno30. září 2020
Oslavte 178. narozeniny ležáku Pilsner Urquell speciálními prohlídkami pivovaru! Poznejte příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, projděte se autentickými místy pivovaru a poznejte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí. Nahlédněte s námi do samotného srdce pivovaru, do historické i současné varny. Prohlídky se budou konat od 3. do 5. října 2020.
Oslavte jubilejních 178 let, co plzeňský sládek Josef Groll uvařil zlatý ležák, kterým se dodnes inspiruje celý svět. Tradiční oslava tohoto výročí proběhne jako vždy přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj a to speciálními prohlídkami s názvem Život v pivovarských sklepích.

Nahlédněte spolu s pivovarníky do samotného srdce pivovaru, do historické i současné varny. Novinkou na trase je zrekonstruované kino, které vám poodhalí, jak se zrodil hrdý plzeňský originál. U příležitosti narozenin zlatého ležáku vám průvodci přiblíží život ve sklepích!

V historických sklepích se můžete těšit na pivovarské bednáře s ukázkou jejich tradičního řemesla. Pak jste zváni na šalandu, kde vám zjistíte za pomoci historických fotografií, jak vypadal dřívější život. Dozvíte se řadu zajímavostí, například, že dříve šalanda sloužila pivovarské chase na stravování, odpočinek, ale i zábavu. Závěrem si vychutnáte degustaci nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu.
 

Nenechte si ujít jedineční prohlídky Muzea pivovarnictví

Slavtit se bude také v Muzeum pivovarnictví. Přijďte na netradiční kostýmovanou prohlídku s průvodcem Honzou Husem, který se představí v roli sladovníka a provede vás středověkým právovárečným domem, jak ho ještě neznáte.

Těšit se můžete na jedinečné pivovarské exponáty a kuriozity i krásné prostory samotného historického domu, např. starou sladovnu, hvozd, sklepy anebo hradby a příhradební uličku (zvanou rejnku), jedné z vůbec posledních v Plzni. Prohlídka Pivovarského muzea se sladovníkem se koná denně od 1. do 3. října, vždy od 17:00 hodin. Vstupenky na speciální komentovanou prohlídku lze zakoupit předem online na webu prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list.
Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

17.10.
23.10.
Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Máte pro strach uděláno? Dokažte to! Vydejte se s námi do plzeňského podzemí jen za svitu baterek!

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.