Úvod > Aktuality > Piano Nobile na Chateau Mcely byla vyhlášena nejlepší českou restaurací
Zámecká restaurace Piano Nobile
"> Zámecká restaurace Piano Nobile "> Piano Nobile na Chateau Mcely "> Zámecká restaurace na zámku Mcely
Gurmánská turistika

Piano Nobile na Chateau Mcely byla vyhlášena nejlepší českou restaurací

  • Vydáno1. prosince 2013
Restaurace Piano Nobile byla slavnostně vyhlášena tento týden v prostorách Míčovny Pražského hradu nejlepší českou restaurací podle celostátní ankety Mauerův výběr Grand Restaurant, jediného nezávislého průvodce nejlepšími restauracemi této země. Zámecká restaurace tak nejen obhájila, ale i výrazně překonala svoji loňskou pátou pozici.
Chateau Mcely – pětihvězdičkový ekologický hotelŠéfkuchař Honza Štěrba se svým týmem letos v Míčovně Pražského hradu servíroval jako předkrm Smržový bonbón foie gras s marinovanou červenou řepou a chipsem z černého kořene, jako hlavní chod Srnčí hřbet servírovaný s marmeládou z řapíkatého celeru a malin, jemné pyré z kozího sýra a kardamonovou omáčkou a sladkou tečkou na závěr byla Lehce zauzená domácí zmrzlina z borovicového jehličí.

Restaurace Piano Nobile je od roku 2010 pod kreativním vedením mladého šéfkuchaře Honzy Štěrby, který působí na zámku prakticky od otevření zámku v roce 2006. Honza rád objevuje nové možnosti chutí a zakládá si zejména na kvalitních surovinách ideálně získaných od místních farmářů v té nejčistší a nejlepší kvalitě. Velkou inspirací je pro něj místní příroda, která výrazně ovlivňuje celkové fungování Chateau Mcely včetně rovněž oceňovaných přírodních lázní Mcely Spa s vlastním kosmetickou řadou Mcely Bouquet v bio kvalitě. Honza i nadále kombinuje oblíbené tradiční recepty rodiny Thurn-Taxisů předurčené historií zámku a italské pochoutky babičky Cusumano navazující na sicilské kořeny majitele zámku Jima Cusumano.

S oblibou využívá vlastní udírnu v anglickém parku, ze které pochází například vyhlášený uzený bio losos Label Rouge, dále se zaměřuje na výrobu domácích pralinek a marmelád ideálně z vlastních plodů anglického zámeckého parku. Již samozřejmostí se staly domácí koláče rozmanitých chutí, vánoční cukroví, svatební a narozeninové dorty nejvyšší kvality a chuti či designové barevné makaronky a sweet bary.

Novinkou letošního roku restaurace Piano Nobile jsou lekce vaření právě se sympatickým šéfkuchařem. Při lekci vaření s Honzou se hosté příjemně pobaví a především se naučí několik tipů a triků současné gastronomie. Mohou si vybrat jedno ze tří témat. Lekce vaření může být uspořádána ve Zlatém sále a v případě příznivého počasí na zámeckém pátiu s průhledy do okolní přírody. Maximální počet účastníků je 10 osob, minimální 6. Doporučený čas je od 14:00 hodin do 18:00 hodin. Svůj gastronomický um tak mohou hosté zakončit příjemnou večeří v zámeckých sálech.

Lekce vaření završuje komplexní nabídku restaurace Piano Nobile přes snídaně, obědy, letní pikniky, večeře, tradiční čajové dýchánky včetně nového čajového dýchánku princezny Nely servírovaném na motýlkovém porcelánu, svatební a jiné slavnostní hostiny až po bohatou nabídku českých a mezinárodních vín.

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile sídlí v Chateau Mcely, necelou hodinu jízdy z Prahy uprostřed přírody. Pravidelně se řadí mezi nejlépe hodnocené restaurace v České republice dle Maurerova výběru, průvodce nejlepších restaurací oceněných Zlatými lvi i Gastromapy Lukáše Hejlíka.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika