ÚvodAktualityPiano Nobile na Chateau Mcely patří k nejlepším českým restauracím
Gurmánská turistika

Piano Nobile na Chateau Mcely patří k nejlepším českým restauracím

  • 12. prosince 2023
Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely získala v roce 2023 Tři zlaté lvy . Řadí se tak dlouhodobě mezi hrstku nejlepších restaurací v Čechách. Ocenění převzal v pražském Obecním domě šéfkuchař Honza Štěrba. Inspektoři Zlatých lvů anonymně degustují pokrmy a testují kvalitu služeb. Výsledkem opakovaných návštěv a hodnocení je udělená známka „Zlatý lev“ v maximálním počtu tří lvů.
Chateau Mcely – pětihvězdičkový ekologický hotelKreativní kuchařský tým Piano Nobile připravuje sezónní menu převážně ze surovin od místních dodavatelů. Nyní hosté mohou kromě a la carte menu ochutnat na bohatě nazdobeném zámku i sváteční vánoční a Novoroční menu obohacené v některých termínech o hudební doprovodu klavíru a harfy. Gastronomický zážitek pak dotváří celý tým Chateau Mcely svojí péčí a smyslem pro detail.

Restaurace Piano Nobile je od roku 2010 pod kreativním vedením šéfkuchaře Honzy Štěrby, který působí na zámku prakticky od otevření zámku v roce 2006. Honza rád objevuje nové možnosti chutí a zakládá si zejména na kvalitních surovinách ideálně získaných od místních farmářů v té nejčistší a nejlepší kvalitě. Velkou inspirací je pro něj místní příroda, která výrazně ovlivňuje celkové fungování Chateau Mcely včetně rovněž oceňovaných přírodních lázní Mcely Spa s vlastním kosmetickou řadou Mcely Bouquet v bio kvalitě. Honza i nadále kombinuje oblíbené tradiční recepty rodiny Thurn-Taxisů předurčené historií zámku a italské pochoutky babičky Cusumano navazující na sicilské kořeny majitele zámku Jima Cusumano.

S oblibou využívá vlastní udírnu v anglickém parku, ze které pochází například vyhlášený uzený bio losos Label Rouge, dále se zaměřuje na výrobu domácích pralinek a marmelád ideálně z vlastních plodů anglického zámeckého parku. Již samozřejmostí se staly domácí koláče rozmanitých chutí, vánoční cukroví, svatební a narozeninové dorty nejvyšší kvality a chuti či designové barevné makaronky a sweet bary.

Oblíbenou nabídkou restaurace Piano Nobile jsou lekce vaření právě se sympatickým šéfkuchařem. Při lekci vaření s Honzou se hosté příjemně pobaví a především se naučí několik tipů a triků současné gastronomie. Mohou si vybrat jedno ze tří témat. Lekce vaření může být uspořádána ve Zlatém sále a v případě příznivého počasí na zámeckém pátiu s průhledy do okolní přírody. Lekce vaření završuje komplexní nabídku restaurace Piano Nobile přes snídaně, obědy, letní pikniky, večeře, tradiční čajové dýchánky včetně nového čajového dýchánku princezny Nely servírovaném na motýlkovém porcelánu, svatební a jiné slavnostní hostiny až po bohatou nabídku českých a mezinárodních vín.
Střední Čechy: hrady, zámky, města a tradice královského regionu

Střední Čechy: hrady, zámky, města a tradice královského regionu

Střední Čechy, to jsou královské zážitky na dosah Prahy. Tradiční krajina českých knížat a králů se jako pomyslná koruna vine kolem hlavního města. Láká k výletům na jedinečné hrady a zámky, královská města i do lázní.

Pobyty a dovolená na zámku – luxus a zážitky za skvělou cenu

Pobyty a dovolená na zámku – luxus a zážitky za skvělou cenu

Možná máte to štěstí a nějaký hrad či zámek vám říká pane, ale možná patříte k těm, kteří si královské bydlení chtějí alespoň jednou v životě vyzkoušet. V Česku objevíte celou řadu elegantních sídel, která hostům nabízejí ubytování plné romantiky a historie. Někde na vás čekají zámecké hotely, jinde jen pár stylových apartmánů. Které si vyberete pro svůj příští pobyt?

Romantika pro dva na venkově

Romantika pro dva na venkově

Hledáte klid a odpočinek v přírodě? Chcete se svým partnerem či partnerkou zažít romantickou dovolenou či víkendový relax? Nemusíte jezdit daleko do zahraničí! Na českém venkově se v posledních letech vyrojilo mnoho úžasných míst, kde můžete načerpat energii z okolní čisté přírody a užívat si ničím nerušené romantické chvíle s veškerým komfortem.

Mcely

Mcely

Prozkoumejte obec Mcely, která leží zhruba 15 kilometrů severně od Nymburku, a její nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe. Obec je především vyhledávána pro tamní zámek.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel Ubytování

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Restaurace Piano Nobile Gurmánská turistika

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile sídlí v Chateau Mcely, necelou hodinu jízdy z Prahy uprostřed přírody. Pravidelně se řadí mezi nejlépe hodnocené restaurace v České republice dle Maurerova výběru, průvodce nejlepších restaurací oceněných Zlatými lvi i Gastromapy Lukáše Hejlíka.

Mcely Bouquet Spa – lázně Chateau Mcely Lázně a wellness

Mcely Bouquet Spa – lázně Chateau Mcely

Lázně Mcely Bouquet Spa jsou zasvěcené přírodní, místně inspirované bylinné aromaterapii.

Další aktuality

Mníšek i nedaleký vrch Skalka připravuje nejvýznamnější kulturní, společenskou a náboženskou akcí regionu

V poutním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se už tento pátek sejdou poutníci z celého Česka. V pátek 19. července se bude totiž konat tradiční Den poutníka, kde si společně připomenou fenomén posledních let – poutnictví, které je u nás na vzestupu. Unikátní poutní areál bude hostit poutníky ze všech koutů země, a kromě poutní mše svaté v sobotu, nabídne také zajímavý program spojený s historií místa a pěším putováním. Zkrátka nepřijdou ani děti.
15. červenec 2024 10:20
Památky, Středočeský kraj

Romantika na vodě: vyjeďte si na výlet parníkem

Nechte se kolébat vodou na výletní lodi a poznejte krajinu kolem sebe z jiné perspektivy. Plavba po klidné vodní hladině řeky nebo nádrže poslouží nejen jako příjemně strávené odpoledne, ale i jako dokonalá kulisa pravé romantické schůzky.
14. červenec 2024 15:00
Zážitky, Středočeský kraj

20 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi ve středních Čechách

Chcete vyrazit na výlet ve středních Čechách? Nebo zůstáváte na letošní dovolenou doma a hledáte inspiraci na příjemné chvíle s celou rodinou? Pak se vám budou hodit naše tipy na zážitky ve středních Čechách, které nabízí spoustu atraktivních možností využití volného času – od zoologických zahrad přes aquaparky, projížďky malebnými lokálkami po zábavní parky, výletní plavby a další atrakce, ze kterých si vyberou malí i velcí.
13. červenec 2024 6:53
Zážitky, Středočeský kraj

V kouřimském skanzenu zjistíte, jak vypadalo léto na vsi

Skanzen v Kouřimi pořádá tuto sobotu 13. července 2024 národopisný pořad, který nabídne příchozím ukázky starých řemesel a nejrůznějších povolání našich předků. Dozvíte se také, jak vypadal všední život na venkově v minulých staletích, jak naši předkové barvili látky a samozřejmě také o lidových obyčejích v letním období. Program probíhá po celý den od 10:30 do 18:00 hodin.
10. červenec 2024 16:00
Památky, Středočeský kraj

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 na Točníku nedaleko Prahy a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncert Daniela Landy, který tento rok zahraje exkluzivně na festivalu Hrady CZ, dále pak kapel Mig 21 či Trautenberk. V sobotu pak mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po „hradní šňůře“ zpěvák odchází ze skupiny. Dále dav roztančí kapela Chinaski, kterou v průběhu léta diváci uvidí pouze na Hradech, chybět nebude Jelen nebo Vypsaná fixa. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma.
10. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Český ráj

Vydejte se mimo davy a prozkoumejte neobjevená místa Českého ráje! Český ráj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Poznejte neobjevené ráje!
9. červenec 2024 15:32
Příroda, Středočeský kraj

Na Jezeře v Poděbradech zažijete Barvy léta

Již 23. ročník Barev léta se uskuteční od pátku do neděle 12. až 13. 7. 2024 opět v areálu Jezera Poděbrady. Jako vždy se můžete těšit na řadu československých hvězd. Vedle areálu je hned koupaliště Jezero, takže se můžete jít v případě přehřátí krásně ochladit! Letošní dramaturgie je opravdu pestrá a každý si zde zcela určitě najde to své. Těšit se můžete i na páteční večírek pro nedočkavé.
9. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Kutnohorské léto nabídne zážitkové noční prohlídky mnoha památek!

Během léta, od července do srpna 2024, můžete denně poznat Kutnou Horu v jiné atmosféře, ale vždy jako město pohostinné a pozorné ke svým návštěvníkům a hostům. Bohatý celoprázdninový program pro malé i velké nabízí nejen zábavu pro celou rodinu, ale hlavně netradiční noční prohlídky. V nevšední čas si prohlédnete kostnici, kutnohorské chrámy a poznáte Kutnou Horu i z odvrácené strany.
8. červenec 2024 12:00
Památky, Středočeský kraj