Úvod > Aktuality > Odpudiví nebo kouzelní? Pevnost poznání v Olomouci obsadí hadi a obojživelníci
Odpudiví nebo kouzelní? Pevnost poznání v Olomouci obsadí hadi a obojživelníci
"> "> "> ">

Odpudiví nebo kouzelní? Pevnost poznání v Olomouci obsadí hadi a obojživelníci

Vydáno 2. března 2020 Zážitky
Na čtyři desítky nejrůznějších druhů plazů, obojživelníků a bezobratlých živočichů se o víkendu 7. a 8. března 2020 zabydlí v expozici Pevnosti poznání s názvem Živá voda. Již počtvrté jsou všichni zájemci z řad veřejnosti zváni na akci Odpudiví nebo kouzelní, která představí zvířata ze zemí blízkých, vzdálených či exotických.
užovka stromováV Pevnosti poznání uvidíte na výstavě Odpudiví nebo kouzelní největšího hada České republiky, užovku stromovou. Chybět nebude ani starobylá želva kajmanka dravá, rohatka Cranwellova či ještěrka perlová. V boxech se objeví veleštír hojný nebo štír Amoreuxův.

Zoologové vám prozradí, že existují hadi, kteří nežerou pouze hlodavce, ale najde se mezi nimi i řada potravních specialistů. Řada vystavovaných zvířat je běžná v rámci hobby chovů, návštěvníci tak mohou načerpat inspiraci a cenné rady týkající se těchto zajímavých živočichů. Prezentace živých zvířat bude po oba dva dny přístupná od 10:00 do 17:30 hodin, vstupné na výstavu je 125 Kč, dětská za 90 Kč.
 

Přednášky a doprovodný program

kajmanka draváKromě zvířat se příznivci herpetologie mohou těšit na přednášky a doprovodný program pro děti. Dozví se něco o tom, jaké obojživelníky a plazy můžeme potkat na letní dovolené a vydají se po stopách jejich evoluce. Vědecká výtvarka si připravila výrobu dvou variant hadů - Pohyblivé hadí loutky z klacíků (v 11:30, 13:30 a 15:30; cena workshopu 30 korun) nebo Hřejiví hadi – vyrábí se z barevných punčoch plněných pohankovými slupkami, které dovedu přejímat teplotu okolí jako hadi.

Přednášky odborníků se uskuteční v sobotu i neděli ve 14:00 hodin. Připraveny jsou dvě přednášky: Pod středomořským Sluncem - diverzita obojživelníků a plazů evropských dovolenkových destinácií (Simona Papežíková) a v 16:00 Dávní vládci planety Země - Evoluce a diverzita obojživelníků a plazů (Petr Papežík).
Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

Další aktuality

24.6.
2020
Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
23.6.
2020
Projeďte se po cyklostezce Bečva

Projeďte se po cyklostezce Bečva

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
19.6.
2020
Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Střední Morava a Jeseníky | Příroda