Úvod > Aktuality > Pevnost Josefov chystá vánoční jarmark

Pevnost Josefov chystá vánoční jarmark

Vydáno 13. prosince 2019 Zážitky
Vánoční jarmark v jedinečné atmosféře Bastionu IV budete moci prožít v sobotu 14. prosince od 9:00 do 16:00 hodin. Přijďte se pokochat, vánočně naladit, zazpívat si koledy a nakoupit dárky... A hlavně přijďte prožít krásný adventní den!
vánoce v bastionuVánoční jarmark na Bastionu IV je tradiční akcí Umělecké kolonie Bastion IV, spolku, který v pevnosti Josefov sídlí a tvoří. Původně vojenský prostor získal působením uměleckého spolku jedinečnou atmosféru, která je ještě umocněna krásnou staročeskou vánoční výzdobou. Součástí akce je bohatý doprovodný program v podobě koncertů, divadelních představení, tvořivých dílniček pro děti, možnosti vyzkoušet si některá řemesla, povozit se na poníkovi, otevřeného Muzea hraček... Těšit se můžete na více než 70 trhovců s vlastní rukodělnou tvorbou. Část jarmarku je v prostorách bývalých kasáren (některé místnosti budou i vyhřáté), část na opevněném dvoře.

vánoceVánoční jarmark bude probíhat jen v sobotu 14. prosince 2019 od 9:00 do 16:00 hodin. Přijďte včas, ideálně po 12. hodině, ráno je obvykle plno. Těšit se můžete i na setkání s mnoha zdejšími zvířaty (při troše štěstí i s ochočeným jezevcem), projížďku na poníkovi nebo v pevnostní rikše. Svého tvořivého ducha můžete využít k tvorbě v adventní dílničce a chuťové buňky naladí dobový cukrář. Prodávat se budou i vánoční stromky.

Po celý den bude možné zajít do Galerie Prachárna, kde bude také probíhat vánoční trh, Zimní kuchyně nabídne tradiční vánoční výzdobu a zvyky, a zpřístupněná bude i řezbářská dílna Jana Paďoura staršího. Malé i velké uvítá Muzeum hraček s možností zakoupení originálních dřevěných hraček a hlavolamů. Nebude chybět ani Textilní ateliér s prezentací řemesel a prodejem výrobků.

 
Pevnost Josefov - perfektní pevnost neprověřená praxí

Pevnost Josefov - perfektní pevnost neprověřená praxí

Nechte se unést zpět do historie, časem zpátky do doby císaře Josefa II. při romantické prohlídce tajuplných podzemních prostor osvětlených svícemi. Dobu barokní pevnosti na soutoku řek Metuje, Úpy a Labe dokreslí originály soch Matyáše Bernarda Brauna, pocházející z jaroměřského náměstí.