Úvod > Aktuality > Pevnost Josefov chystá vánoční jarmark
Pevnost Josefov chystá vánoční jarmark
"> "> ">
Zážitky

Pevnost Josefov chystá vánoční jarmark

Vydáno 13. prosince 2019
Vánoční jarmark v jedinečné atmosféře Bastionu IV budete moci prožít v sobotu 14. prosince od 9:00 do 16:00 hodin. Přijďte se pokochat, vánočně naladit, zazpívat si koledy a nakoupit dárky... A hlavně přijďte prožít krásný adventní den!
vánoce v bastionuVánoční jarmark na Bastionu IV je tradiční akcí Umělecké kolonie Bastion IV, spolku, který v pevnosti Josefov sídlí a tvoří. Původně vojenský prostor získal působením uměleckého spolku jedinečnou atmosféru, která je ještě umocněna krásnou staročeskou vánoční výzdobou. Součástí akce je bohatý doprovodný program v podobě koncertů, divadelních představení, tvořivých dílniček pro děti, možnosti vyzkoušet si některá řemesla, povozit se na poníkovi, otevřeného Muzea hraček... Těšit se můžete na více než 70 trhovců s vlastní rukodělnou tvorbou. Část jarmarku je v prostorách bývalých kasáren (některé místnosti budou i vyhřáté), část na opevněném dvoře.

vánoceVánoční jarmark bude probíhat jen v sobotu 14. prosince 2019 od 9:00 do 16:00 hodin. Přijďte včas, ideálně po 12. hodině, ráno je obvykle plno. Těšit se můžete i na setkání s mnoha zdejšími zvířaty (při troše štěstí i s ochočeným jezevcem), projížďku na poníkovi nebo v pevnostní rikše. Svého tvořivého ducha můžete využít k tvorbě v adventní dílničce a chuťové buňky naladí dobový cukrář. Prodávat se budou i vánoční stromky.

Po celý den bude možné zajít do Galerie Prachárna, kde bude také probíhat vánoční trh, Zimní kuchyně nabídne tradiční vánoční výzdobu a zvyky, a zpřístupněná bude i řezbářská dílna Jana Paďoura staršího. Malé i velké uvítá Muzeum hraček s možností zakoupení originálních dřevěných hraček a hlavolamů. Nebude chybět ani Textilní ateliér s prezentací řemesel a prodejem výrobků.

 
Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.