Úvod > Aktuality > Pět tipů na cool hostely v Praze
Pět tipů na cool hostely v Praze
">
Ubytování

Pět tipů na cool hostely v Praze

  • Vydáno22. září 2016
Chcete se ubytovat v Praze a přitom nepřijít o veškeré úspory? V tom případě vybírejte z hostelů. V Praze se jich nachází poměrně velké množství, usnadnily jsme Vám tedy hledání a přinášíme pět tipů na zajímavé hostely v Praze. Ať už hledáte klidné ubytování, které Vám na pár dní nahradí domov, či spíše místo kde si užijete skvělou párty, jistě si vyberete.

Hostel Elf

Hostel ElfJedním z originálních pražských hostelů je určitě rodinný Hostel Elf, který funguje už od roku 2000. Nachází se na Žižkově, jen 20 minut pěšky od Václavského náměstí a 10 minut od Hlavního nádraží. Pokud vám nejde jen o to kde přespat, můžete využít společenskou místnost, zahrát si na zahradě stolní fotbálek či se zúčastnit pravidelného grilování.  Ze zahrady hostelu je vstup do parku Vítkov s Národním památníkem a jezdeckou sochou Jana Žižky z Trocnova. Jedná se jednoznačně hostel se skvělou atmosférou, vhodný především pro studenty a mladé cestovatele.
 

Hostel Mosaic House

Náš další zajímavý tip na ubytování je Hostel Mosaic House. Získal spoustu ocenění, velkou část z nich díky svému ekologickému přístupu. Mimo jiné se jedná o první hostel v ČR s nulovou emisí CO2. Součástí hostelu je i La Loca Music bar & Lounge. Co se týče lokality, nachází se na Novém Městě u Karlova náměstí – cca 10 minut pěšky na Karlův most, 2 minuty od známého pivovaru U Fleků.
 

Hostel Inn

Hostel InnUbytování v krásně zrenovované budově z 19. století nabízí Hostel Czech Inn. V tomto hostelu na hranici Vinohrad si užijete atmosféru nejen tohoto domu, ale i celého okolí. V cihlovém sklepení domu můžete navštívit bar Basement, kde kromě sedmi druhů točeného piva bývá zajímavý hudební program – například se tu už několik se tu konala putovní akce Balkan Bashavel. Sousední ulice Krymská se v posledních letech proslavila svými nejen svými kavárnami a sousedskými slavnostmi, nudit se tedy určitě nebudete a do centra je to také kousek, deset minut pěšky od hostelu můžete náměstí Míru s kostelem svaté Ludmily.
 

Art Hole

Art HoleArt Hole je přátelský hostel pro mladé cestovatele, skvělý i pro ty, co cestují solo. Jeho velkou předností je jeho lokalita. Nachází se v centru města, pár ulic od řeky, pár ulic od autobusového nádraží Florenc a nedaleko vlakového Hlavního nádraží. Z tohoto místa zvládnete bez problémů na většinu oblíbených pražských míst dojít pěšky, pár minut to máte na Letenské sady, Václavské náměstí i Staroměstské náměstí. Večer po cestě domů můžete navštívit například proslavený klub Roxy.
 

Hostel Santini Prague

Chcete se levně ubytovat v paláci ze 17. století a navíc uprostřed Prahy? Tu možnost máte v hostelu Santini, který se nachází u Karlova mostu, v bývalé rezidenci architekta Jana Blažeje Santiniho. Skvělá lokalita v historickém centru Prahy a přitom u parku. Park Kampa nabízí také kulturní vyžití – Muzeum KampaDivadlo Kampa a pravidelně se konají i venkovní akce v Parku – například Tradiční francouzský trh. Další výhodou hostelu je mimo jiné to, že převážná většina pokojů nabízí vlastní wc a koupelnu.
Hostel Art Hole v Praze

Hostel Art Hole v Praze

Art Hole je přátelský hostel pro mladé cestovatele, skvělý i pro ty, co cestují sólo. Jeho velkou předností je vynikající lokace. Nachází se v centru města, pár ulic od řeky, pár ulic od autobusového nádraží Florenc a nedaleko vlakového Hlavního nádraží.

Hostel Czech Inn Praha

Hostel Czech Inn Praha

Ubytování v krásně zrenovované budově z 19. století nabízí Hostel Czech Inn. V tomto hostelu na hranici Vinohrad si užijete atmosféru nejen tohoto domu, ale i celého okolí.

Hostel Elf Praha

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.

Mosaic House Design Hotel

Mosaic House Design Hotel

Stylový Mosaic House Design Hotel je situován pouhých 10 minut pěší chůze od Karlova mostu v Praze. Hotel je ideálním východiskem pro poznávání Prahy a jejích nejdůležitějších historických památek od Pražského hradu až po Staroměstské náměstí.

Hostel Santini Prague

Hostel Santini Prague

Chcete se levně ubytovat v paláci ze 17. století a navíc uprostřed Prahy? Tu možnost máte v hotelu Santini, který se nachází u Karlova mostu, v bývalé rezidenci architekta Jana Blažeje Santiniho.