ÚvodAktualityPět tipů, kde si v Praze zabruslit
Zimní sporty

Pět tipů, kde si v Praze zabruslit

  • 8. února 2021
Hromadnému bruslení letošní pandemická situace nenahrává, na ledě mohou být v současnosti pouze dva bruslaři. Avšak není třeba zoufat – milovníci ledního bruslení se mohou zaregistrovat na konkrétní časový blok a užít si bezpečnou zábavu na ledě. A kde bruslení probíhá? Třeba na Letné, u Hvězdy, na Smíchově a na dalších místech.

Kluziště na Letné

Kliziště letnáKluziště na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Na kluzišti mohou být aktuálně pouze pro 2 osoby současně, bruslit můžete 30 minut. Bruslí se denně od 9:00 do 20:30 hodin.

Na bloky bruslení je třeba se předem rezervovat na webových stránkách prahasportovni.eu. K dispozici je vám velká lední plocha o rozměrech 40×20 metrů a malé kluziště o velikosti 20×10 metrů.

 

Bruslení před Hvězdou

kluzištěDalší veřejné kluziště najdete na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Kluziště otevřeno denně od 9:00 do 21:00 do 28. 2. 2021.
 
Bruslení je možné, pouze po předchozí online rezervaci na webu kluzistevypich.cz. V každém bloku, který je omezen na 20 minut je možný vstup pro dvě osoby z jedné domácnosti (tj. 2 osoby z rodiny nebo jeden manželský pár). 
 

Pronájem ledu Na Františku

kluziště na františkuAž do odvolání se kluziště Na Františku pronajímá skupinám v maximálním počtu 4 osob na ledové ploše. Cena pronájmu ledové plochy je 2100 Kč za hodinu, volné termíny najdete na stránkách kluziště hristenafrantisku.cz.
 
Pronájem hřišť – rezervace ledu na provádějte přes email info@hristenafrantisku.cz. Volné termíny najdete na webu kluziště.

 

Kluziště před Arkádami na Pankráci

bruslení arkádyVenkovní kluziště před OC Arkády Pankrác se těší velkému zájmu. Bruslící plocha o velikosti 600 m2 bude před Arkádami minimálně do konce února. Při běžném provozu je kluziště otevřeno denně, tedy včetně víkendů, a to od 9 do 21 hodin. Pro návštěvníky je připraven také veškerý potřebný servis včetně půjčovny bruslí. 
 
Otevírací doba kluziště se řídí platnými nařízeními Vlády ČR po dobu nouzového režimu. Pro aktuální informace prosím volejte správu parkoviště na číslo 778 787 155. Rezervované skupiny se v bruslení strádají po 30 minutách.
 

Bruslení na Smíchově

kluziště smíchovKluziště Smíchov je otevřeno denně od 10:00 do 19:00 hodin, a je volně přístupné zdarma. Otevřeno by tu mělo být až do 1. března 2021. Na základě aktuální situace je vstup na kluziště omezen pouze pro rodiny, tj. 2 dospělé osoby a 2 děti do 12 let.

Kvůli velkému zájmu o kluziště je nutné si termín rezervovat, abyste se vyvarovali front. Rezervace je jednoduchá, lze ji provést na stránkách kluzistesmichov.cz v kalendáři. Pokud nemáte vlastní brusle, můžete si je zde zapůjčit. V půjčovně jsou k dispozici také jednorázové roušky a rukavice.

Další aktuality

Nově zrekonstruovaný Masarykův včelín uvidíte z Jeleního příkopu

Návštěvníci Pražského hradu mají nyní možnost při procházce Jelením příkopem zahlédnout nově zrekonstruovaný Masarykův včelín, který se od poloviny 30. let minulého století nachází v Lumbeho zahradě. Vidět je z Masarykovy vyhlídky.
28. květen 2024 6:00
Příroda, Praha

Prague Fringe Festival 2024 přináší na Malou Stranu tchajwanskou lyriku, indické básníky i Járu Cimrmana v angličtině

Během 23. ročníku mezinárodního festivalu anglického divadla Prague Fringe, který se koná od pondělí 27. května do soboty 1. června 2024 se mohou diváci těšit na 140 představení od 36 souborů z 15 zemí světa. Tradiční i neobvyklé divadelní prostory na Malé Straně znovu ožijí mezinárodními inscenacemi nového divadla, komedie, story-tellingu, divadla pro děti a dalšími žánry.
27. květen 2024 12:00
Kultura, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (1.6. – 2.6.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Pradědečkův traktor v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi, Pražský železniční den 2024, Toulava Fest 2024, Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2024 – 17. ročník. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
27. květen 2024 7:00
Zážitky, Praha

Navrhněte jméno pro malého orangutana ze Zoo Praha!

Genetické testy potvrdily domněnky chovatelů, že mládě orangutana sumaterského narozené 2. května v Zoo Praha je sameček. Malému lidoopovi nyní můžete vybrat jméno – své návrhy můžete psát do konce května na Fcebook nebo Instagram. Slavnostní odhalení jména proběhne v den měsíčních narozenin mláděte, v neděli 2. června v 11:00 hodin u pavilonu Indonéská džungle.
26. květen 2024 12:00
Příroda, Praha

Pražská muzejní noc 2024 láká k nočním prohlídkám pražských památek

Muzejní noc je zpět! Oblíbená stálice mezi kulturními akcemi v Česku se od časů pandemie vracela do hlavního města velmi pozvolna. Letos však nastává zlom – akce se totiž koná pod křídly Muzea Prahy a slibuje noční prohlídky hned v 30 institucích! Pražská muzejní noc 2024 nastane v sobotu 15. června 2024 od 19:00 do 24:00 hodin. Užijte si večer plný umění a společenství v Praze.
26. květen 2024 9:00
Kultura, Praha

Připomeňte si Operaci Anthropoid procházkou do míst, kudy se ubíraly dějiny

Letos si v pondělí 27. 5. připomínáme 81. výročí vojenské operace proti zastupujícímu říšskému protektorovi Reinhardu Heydrichovi. Věděli jste, že vloni byl 27. květen navíc vyhlášen, jako Den národního vzdoru Připomeňte si tuto významnou událost návštěvou památných míst, kudy se ubíraly dějiny. Tipy na procházky historií vám přináší Kudy z nudy.
25. květen 2024 9:00
Památky, Praha

Pražské vinice se otvírají: přijďte ochutnat, co se na nich urodilo

Podobně jako muzea, kostely a zahrady otevírají své brány veřejnosti, činí tak i soukromé a městské pražské vinice. O víkendu 25. a 26. května 2024 se přijďte seznámit s jejich historií i současností a objevte kouzlo často pozapomenutých koutů Prahy.
22. květen 2024 16:00
Gurmánská turistika, Praha

V Bohnicích se chystá festival Mezi ploty, letos pod záštitou prezidenta republiky

Na letošní festival Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 25. a 26. května 2024, přijede na 50 skvělých muzikantů a divadelníků. Vedle hudebních profesionálů letos přijede velký počet amatérských hudebníků a divadelníků, takže se celá akce stane oslavou spontánní umělecké tvorby obyvatel Prahy 8, všech Pražanů i dalších obyvatel České republiky. Divadelní a hudební festival Mezi ploty 2024 se koná za osobní podpory prezidenta republiky Petra Pavla.
22. květen 2024 10:00
Kultura, Praha