!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Pět tipů, kde si v Praze zabruslit
Pět tipů, kde si v Praze zabruslit
"> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Pět tipů, kde si v Praze zabruslit

Vydáno 8. února 2021
Hromadnému bruslení letošní pandemická situace nenahrává, na ledě mohou být v současnosti pouze dva bruslaři. Avšak není třeba zoufat – milovníci ledního bruslení se mohou zaregistrovat na konkrétní časový blok a užít si bezpečnou zábavu na ledě. A kde bruslení probíhá? Třeba na Letné, u Hvězdy, na Smíchově a na dalších místech.

Kluziště na Letné

Kliziště letnáKluziště na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Na kluzišti mohou být aktuálně pouze pro 2 osoby současně, bruslit můžete 30 minut. Bruslí se denně od 9:00 do 20:30 hodin.

Na bloky bruslení je třeba se předem rezervovat na webových stránkách prahasportovni.eu. K dispozici je vám velká lední plocha o rozměrech 40×20 metrů a malé kluziště o velikosti 20×10 metrů.

 

Bruslení před Hvězdou

kluzištěDalší veřejné kluziště najdete na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Kluziště otevřeno denně od 9:00 do 21:00 do 28. 2. 2021.
 
Bruslení je možné, pouze po předchozí online rezervaci na webu kluzistevypich.cz. V každém bloku, který je omezen na 20 minut je možný vstup pro dvě osoby z jedné domácnosti (tj. 2 osoby z rodiny nebo jeden manželský pár). 
 

Pronájem ledu Na Františku

kluziště na františkuAž do odvolání se kluziště Na Františku pronajímá skupinám v maximálním počtu 4 osob na ledové ploše. Cena pronájmu ledové plochy je 2100 Kč za hodinu, volné termíny najdete na stránkách kluziště hristenafrantisku.cz.
 
Pronájem hřišť - rezervace ledu na provádějte přes email info@hristenafrantisku.cz. Volné termíny najdete na webu kluziště.

 

Kluziště před Arkádami na Pankráci

bruslení arkádyVenkovní kluziště před OC Arkády Pankrác se těší velkému zájmu. Bruslící plocha o velikosti 600 m2 bude před Arkádami minimálně do konce února. Při běžném provozu je kluziště otevřeno denně, tedy včetně víkendů, a to od 9 do 21 hodin. Pro návštěvníky je připraven také veškerý potřebný servis včetně půjčovny bruslí. 
 
Otevírací doba kluziště se řídí platnými nařízeními Vlády ČR po dobu nouzového režimu. Pro aktuální informace prosím volejte správu parkoviště na číslo 778 787 155. Rezervované skupiny se v bruslení strádají po 30 minutách.
 

Bruslení na Smíchově

kluziště smíchovKluziště Smíchov je otevřeno denně od 10:00 do 19:00 hodin, a je volně přístupné zdarma. Otevřeno by tu mělo být až do 1. března 2021. Na základě aktuální situace je vstup na kluziště omezen pouze pro rodiny, tj. 2 dospělé osoby a 2 děti do 12 let.

Kvůli velkému zájmu o kluziště je nutné si termín rezervovat, abyste se vyvarovali front. Rezervace je jednoduchá, lze ji provést na stránkách kluzistesmichov.cz v kalendáři. Pokud nemáte vlastní brusle, můžete si je zde zapůjčit. V půjčovně jsou k dispozici také jednorázové roušky a rukavice.