Úvod > Aktuality > Festival Tourfilm spolu se Slovenskem oslaví lásku k cestování
Festival Tourfilm spolu se Slovenskem oslaví lásku k cestování
"> "> "> ">
Kultura

Festival Tourfilm spolu se Slovenskem oslaví lásku k cestování

  • Vydáno29. září 2018
Víte, že festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s cestovatelskou tematikou na světě? Koná se už od roku 1967 a jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu. 51. ročník festivalu Tourfilm, jehož hlavní partnerskou zemí je Slovensko, se bude konat v termínu 5. -6. října 2018 v Karlových Varech, letos opět v Grandhotelu Ambassador. Kromě soutěžní přehlídky filmů slibuje i bohatý doprovodný program pro všechny věkové skupiny.

Festival se koná již od roku 1967 a je jedním ze 17 členů Mezinárodního výboru turistických filmových festivalů. Od roku 2003 je jeho součástí i TourRegionFilm, národní sekce festivalu, jejímž cílem je nalákat turisty na krásy Čech, Moravy a Slezska.

Tourfilm i letos nabídne program pro školy a pro odbornou veřejnost, část programu je věnována studentům a novým médiím sloužícím k prezentaci destinací pomocí videoblogů.

Mezi účinkujícími letošního ročníku jsou např. Zuzana Kronerová, Martin Dejdar, Robert Vano, Jakub Vágner, Pavol Barabáš ad.

Mezinárodní část festivalu Tourfilm rozdělí ocenění ve čtyřech kategoriích, stejně jako národní TourRegionFilm. Součástí programu jsou přednášky se zajímavými hosty, besedy pro školy, projekce filmů či workshopy.

Vstup na festival je zdarma.

Grandhotel Ambassador Národní dům v Karlových Varech

Grandhotel Ambassador Národní dům v Karlových Varech

Grandhotel Ambassador nabízí vysoký standard hotelových, lázeňských a společensko-kulturních služeb. Secesní nárožní budova hotelu poskytuje hostům prvotřídní ubytování v 83 čtyřhvězdičkových pokojích třídy Superior s kompletně zařízeným balneem a wellness centrem i vlastním parkováním.