Úvod > Aktuality > Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách

Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách

Vydáno 17. října 2018 Lázně a wellness
Nevíte kam vyrazit za odpočinkem? V Lázních Teplice v Čechách nabízí pohodovou dovolenou, a to ne ledajakou, ale přímo lázeňskou i císařskou! Je toho mnoho, co spojuje císařovnu Alžbětu, známou jako Sissi, s teplickými lázněmi. Sissi Teplice navštívila a požívala tady termálních koupelí. Dokonce ještě za doby monarchie byl nově postavený lázeňský dům pojmenován jako Lázně císařovny Alžběty. Sepjetí s někdejší první ženou rakousko-uherské říše se po mnoha letech dočkalo vzpomenutí v „7 zastaveních s císařovnou Sissi“.
Lázně TepliceSlavné okamžiky, kdy se nejkrásnější panovnice Evropy koupala v Teplicích, jsou předmětem několika připomenutí rozmístěných v lázeňském domě Kamenné lázně. Výběr této novobarokní stavby není náhodný, právě ona byla v roce 1911 postavena jako Lázně císařovny Alžběty. Po rozpadu monarchie si však honosná budova svůj název neudržela. Zanevřelo se na všechny připomínky císařství a v roce 1923 bylo převzato pojmenování již zbořených Kamenných lázní. Od tohoto data zůstává název zachován až dodnes.

TeplicePři procházce Kamennými lázněmi se projdete časem o více než 150 let nazpět a ze 7 dekorativních panelů se dozvíte, že Sissi sama ze své vůle zvolila pro koupele tyto lázně a že ke stejnému názoru došla v různých dobách i řada jiných korunovaných hlav. A chcete-li vědět, zda k názvu „Kamenné“ inspiroval stavební materiál či jiná slavná minulost, přijďte se obdivovat Alžbětiným půvabům do Kamenných lázní. Základem lázeňské péče jsou v Lázních Teplice v Čechách procedury podle doporučení lékaře a relaxace v termálním bazénu.

Další zpestření si můžete zařídit přímo na místě, pokud si vyberete z bohaté nabídky exotických procedur či gastronomických specialit, případně si zatančíte na některém z tanečních večerů v lázeňských domech. Kultovní osobnost císařovny se promítla také do lázeňské kavárny Café Restaurant Sissi.
 

Teplice za první republiky

TepliceOd pátku 19. října bude por veřejnost otevřena nová výstava Teplice za první republiky v jízdárně teplického zámku. Prostřednictvím tematických celků se návštěvník seznámí s každodenním životem obyvatel Teplic mezi léty 1918-1938. K vidění budou dvojrozměrné a trojrozměrné předměty, které jsou doplněné o krátký dobový film a časové osy.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 18. října v 17 hodin. Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a je součástí oslav připomenutí významných výročí roku 2018 spojených s naší státností. Výstava bude probíhat do 25. února 2019, otevřeno bude ve všední dny od 12 do 17 hodin, v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné je 30 korun.
Císařské lázně Teplice v Čechách - prostředí k relaxaci stvořené

Císařské lázně Teplice v Čechách - prostředí k relaxaci stvořené

Pracujete kvalitně, intenzivně, zkrátka nejlépe, jak jen to jde? Zkuste tak i odpočívat! Jedinečnost vašich pracovních výkonů se bude odrážet od jedinečnosti odpočinku, který sami sobě dopřejete. Proto prožijte příjemné chvíle v prostředí k relaxaci stvořeném.

Přijďte si odpočinout do lázní Teplice v Čechách

Přijďte si odpočinout do lázní Teplice v Čechách

Lázně Teplice v Čechách patří k lázním s nejdelší tradicí. Zdejší termální prameny byly využívány již od 12. století a právě rozvoj lázeňství umožnil přerod původně neznámého města Teplice ve významné středisko, pyšnící se honosnými lázeňskými domy a nádhernou architekturou.

Skvělé lyžování na Bouřňáku

Skvělé lyžování na Bouřňáku

V zimě běžecké i sjezdové lyžování a další zimní sporty, v létě rekreace na horách, turistika a horská kola. Bouřňák (869 m n. m.) patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, tím se stává vhodnou lokalitou pro zimní i letní sporty.

Restaurace Zahrada Teplice

Restaurace Zahrada Teplice

Jsme restaurace pro ty, kteří chtějí zdravě jíst a přitom si pochutnat. Náš sortiment BIO produktů se značně rozrůstá. Máme bio saláty, čerstvé bio bylinky, třeba i koláč s bio jahodami. Restaurace, která nediskriminuje bezlepkáře, makrobiotiky či vegetariány. Samozřejmě ani naše většinové konzumenty "masaře".

Symfonie barev, vůní a chutí v restauraci Beethoven

Symfonie barev, vůní a chutí v restauraci Beethoven

Nechte se unést atmosférou genia loci v Restauraci Beethoven. Krásné prostředí teplických lázní inspirovalo samotného Ludwiga van Beethovena k napsání dopisu „nesmrtelné milence“. Restaurace se pyšní zařazením do Maurerova výběru Grand Restaurant.

Sportovní šerm v Teplicích

Sportovní šerm v Teplicích

Historie šermu sahá do velmi dávných dob, u nás máte šanci zjistit, že tento sport má svou hodnotu.

Teplice za první republiky

Teplice za první republiky

Výstava v Jízdárně teplického zámku prostřednictvím tematických celků seznamuje s každodenním životem obyvatel Teplic mezi lety 1918-1938.

Zámek Teplice - sídlo Regionálního muzea v Teplicích

Zámek Teplice - sídlo Regionálního muzea v Teplicích

Zámek Teplice je od r. 1947 sídlem teplického muzea. Prohlédnete si zde expozice zaměřené na pravěk severozápadních Čech, umění gotiky, renesance a baroka, lázeňství a vývoj keramické výroby v regionu. Je zde stálá výstava hodin, numismatický kabinet a zpřístupněny jsou i některé zámecké interiéry.

Když na Sacher, tak do Café Restaurant Sissi

Když na Sacher, tak do Café Restaurant Sissi

Známý vídeňský zákusek dobyl svou chutí celý svět. Od loňského září jsou vídeňské speciality včetně slavného dezertu přístupné také všem obyvatelům a návštěvníkům Teplic právě v Café Restaurant Sissi.

Další aktuality

20.12.
2018
V Lázních Teplice vyzkoušejte nové termální bazény Thermalium

V Lázních Teplice vyzkoušejte nové termální bazény Thermalium

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness
25.5.
2018
Teplice zahajují lázeňskou sezónu

Teplice zahajují lázeňskou sezónu

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness