Úvod > Aktuality > Pelléova vila v pražské Bubenči i nadále slouží kultuře
Pelléova vila v pražské Bubenci i nadále slouží kulture
"> Pelléova vila v pražské Bubenci i nadále slouží kulture "> V soucasné dobe mužete v Pelléove vile navštívit výstavu Petra Nikla Švábení/Prubežné broucí práce
Kultura

Pelléova vila v pražské Bubenči i nadále slouží kultuře

  • Vydáno16. října 2014
Villa Pellé na Praze 6 bude nadále sloužit jako multifunkční objekt, který se ve své programové nabídce zaměří především na kulturní akce – výstavy, aukce moderního a současného umění, koncerty či divadelní představení. Zároveň se mohou lidé přihlásit na jazykové a výtvarné kurzy, přednášky a nechybí zde ani seniorská Fresh Akademie.

Pelléova vilaNovým provozovatelem Pélleovy villy se na základě výběrového řízení stal spolek Porte, který pro veřejnost připravil širokou programovou nabídku. Villa Pellé tak bude nadále sloužit jako multifunkční objekt, který se ve své programové nabídce zaměřuje především na kulturní akce.

Každé podlaží novorenesančního domu se věnuje jinému účelu. Výstavní prostor v prvním podlaží je určen pořádání krátkodobých výstav a v obřadní síni, jež je propojena se zahradou, se kromě svateb a jiných ceremonií, budou konat komorní koncerty, divadelní představení, slavnostní setkání u různých příležitostí a společenské akce V druhém podlaží je situována galerie a lektorská místnost.

Petr NiklPůdní prostory vily, budou sloužit jako záznemí pro nejrůznější workshopy a mimo jiné také k odpočinku. Kavárna je situována v suterénu s přímým vstupem na zahradu. Kromě toho se zde nachází i klubovna pro seniory a Fresh senior Akademie.

V současné době můžete v Pelléově vile navštívit výstavu Petra Nikla Švábení/Průběžné broučí práce. Multimediální umělec a performer opět propojuje umělecké žánry, aby představil nový koncept volně navazující na poslední výstavu Hra o čas v Městské knihovně Galerie hlavního města Prahy. Tentokrát v roli krotitele Nikl usměrňuje talentované broučí roboty. Interaktivní projekt doprovází řada programů, jichž se autor přímo či nepřímo zúčastní. Velmi zajímavé jsou čtvrteční hudební a divadelní improvizace v rozmanitém uměleckém zastoupení. Pro děti (i dospělé) jsou v sobotu přichystány tvůrčí dílny.

Pelléova vila v Praze 6 Bubenči

Pelléova vila v Praze 6 Bubenči

Spolek Porte otevřel v Pelléově vile novou galerii, kulturní centrum a kavárnu. V přízemí se otevřela seniorská Fresh Akademie, dále zde nechybí možnost přihlásit se do jazykových kurzů, či navštěvovat výtvarnou přípravku. Mladé páry si ve zdejší obřadní síni mohou říci své ano.