Úvod > Aktuality > Oslaďte si den na pelhřimovském Medování
Oslaďte si den na pelhřimovském Medování
"> "> ">
Gurmánská turistika

Oslaďte si den na pelhřimovském Medování

  • Vydáno16. prosince 2019
Pokud byste ve středu 18. prosince měli volné odpoledne a netrápili se s přípravami na vánoční svátky, můžete zavítat do hudebního oddělení pelhřimovské knihovny, kde se koná tradiční Medování. Od 15:00 do 17:00 si zde mohou zájemci vyrobit svíčku, vánoční ozdoby ze včelího vosku, ochutnat včelí med nebo bylinkové nektary, vyrobit si pomerančový svícen s hřebíčkem, zhotovit si vánoční ozdoby z hoblinek nebo ozdobit si voňavé perníčky.
Už poosmnácté totiž hudební oddělení knihovny ožije Medováním, akcí, kterou pořádá Středisko ekologické výchovy Mravenec ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Pelhřimov. Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý program, který slibuje zajímavé zastavení v předvánočním shonu a naladění se na nejkrásnější dny v roce.

Kromě ukázek ručních prací se můžete dozvědět od dlouholetých včelařů, jak vypadá svět včel nebo poznat vývoj včely a její části těla i složit její obrázek. Milovníci sladkého se seznámí s netradičními recepty na vánoční cukroví a zdravější mlsání. Pořadatelé připravili i malou ochutnávku netradičního cukroví.
Zámek pánů z Říčan v Pelhřimově

Zámek pánů z Říčan v Pelhřimově

Součástí zámku je i Městská šatlava. V současné době zde sídlí Muzeum Vysočiny Pelhřimov.

Stezka po stavebních slozích v Pelhřimově

Stezka po stavebních slozích v Pelhřimově

Město Pelhřimov oplývá mnoha objekty postavenými v rozličných stavebních slozích, po kterých vás provede stezka zaměřená na jednotlivé prvky slohů. Výchozím bodem stezky je pelhřimovské náměstí, kde je možno v Infocentru získat také mapku naučné stezky.