Úvod > Aktuality > Pavel Daněk: Čapská palice jako z amerického Západu
Pavel Daněk: Čapská palice jako z amerického Západu
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Pavel Daněk: Čapská palice jako z amerického Západu

  • Vydáno1. září 2020
Americké národní parky jsou známé po celém světě svojí rozmanitou krajinou a mezi jejich typické znaky bezesporu patří neobvyklé skalní útvary, které si získaly oblibu turistů po celém světě. Za těmito krásami přírody nemusíte jezdit daleko, najdete je třeba na Kokořínsku. To navštívil i influencer a cestovatel Pavel Daněk, který se rozhodl zažít #světovéČesko.
Chráněná oblast Kokořínsko nabízí plno krásných zákoutí a jedním z nich je i Čapská palice. Jedná se o šest metrů vysoký skalní útvar na vyvýšenině Čap. Cesta k Čapské palici není náročná. Dostanete se k ní z osady Obrak, půjdete po modré a posléze po zelené značce, která vás zavede ke kamenným schodům. „Chtěli jsme původně jinam, ale všude byly bouřky a nemělo se to lepšit. Tady to mělo být lepší, tak jsme to riskli a vyrazili. Pár schodů, příjemná cesta, a když dojdete nahoru, máte nádherný výhled do krajiny na České středohoří, vidět je i Říp a Milešovka,“ píše na svém Instagramu Pavel Daněk.
 
Že je svět malý a o náhody není nouze, se na vlastní kůži přesvědčil i sám Pavel Daněk, když na místě potkal svého kamaráda, cestovatele poznávajícího též zajímavé lokality Česka. Na svém Instagramu sdílel fotku, kde odpočívá a kochá se pohledem na České středohoří s řemeslným pivem. „Takové poznávání míst má své kouzlo a příběhy. Není nic lehčího než vzít batoh a vyrazit poznávat,“ dodává Pavel.
 
Za světovými zážitky nemusíte cestovat daleko. Všechny je najdete v Česku! Tipy na zajímavá místa najdete na craft.starobrno.cz.
 
 
Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj

Malebná přírodní oblast skal, překrásných jezírek a vesniček s lidovou architekturou. Kokořínsko je proslulé romantickými roklemi a unikátními pískovcovými věžemi, branami, okny a dalšími útvary, které se v takové formě a rozsahu nevyskytují v žádné jiné oblasti České republiky.

Čapská palice a skalní hrad Čap – nádherné rozhledy do krajiny Kokořínska

Čapská palice a skalní hrad Čap – nádherné rozhledy do krajiny Kokořínska

Čapská palice na skalním ostrohu nedaleko Dubé na Kokořínsku je jakýsi mohutný skalní kyj ze železitého pískovce, jenž se zvedá na okraji strmé skály. Nedaleko přírodního útvaru se nachází zbytky skalního hradu Čap ze 14. století.

#světovéČesko a výlet na Čapskou palici a další bizarní skalní věže

#světovéČesko a výlet na Čapskou palici a další bizarní skalní věže

Stačí jednou – a třeba jen z dálky – zahlédnout pískovcovou Čapskou palici nedaleko Dubé na Kokořínsku a budete si ji pamatovat navždy. Žádné takové místo široko daleko není, dvojnici má až na opačném konci světa: na jednom z ostrovů poblíž thajského letoviska Krabi.