Úvod > Aktuality > Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě
Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě
"> "> "> "> ">
Zážitky

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě

  • Vydáno2. prosince 2021
Jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí Mariánských Lázní i Karlovarského kraje přírodní krajinný miniaturpark Boheminium, ve kterém se nachází na sedm desítek modelů významných stavebních a technických památek z celé České republiky, má otevřeno i v zimní sezóně. Navíc je nově k vidění jeden z největších modelů – zámek Lednice a také zde spatříte živé mini koně!
BoheminiumStejně jako v minulém roce je i letos park Boheminium otevřen celoročně! Otevírací doba od listopadu do konce března, je přizpůsobena zimní době a otevřeno tak park má od 10:00 do 17:00. A to každý den včetně víkendů a svátků. Nebudete tak ochuzeni o zimní pohledy na zdejší modely.

Současně s parkem nabízí Boheminium možnost posezení v krytém dřevěném srubu, kde si můžete dát typické zimní nápoje, kávu, výborné zákusky nebo v klidu poobědvat vedle plápolajícího krbu.
 

Největší miniatura a nejmenší koníci

Model zámku LedniceNejnovějším přírůstkem v parku Boheminium je miniatura zámku Lednice. Jedná se o jeden z největších modelů staveb na světě! Dokončením této miniatury navíc modeláři splnili další vytyčený cíl a připojili další střípek do mozaiky top 10 památek České republiky. Již dříve byly vystaveny miniatury hradu Karlštejn, Hluboké nad Vltavou, hradu Loket a plzeňské katedrály.

Model zámku Lednice vznikal, jako již tradičně, ve věznici v Horním Slavkově. Jeho rozměry jsou impozantní, délka 8,5 m a šířka 5,5 m. Celková rozloha je tak více než 47 m². Modeláři, umělci a řemeslníci pracovali na modelu přes 8 měsíců a celkem se na výrobě podílelo 12 lidí. Letos modeláři pracujína nové miniatuře, kterou bude chrám sv. Barbory v Kutné Hoře. Nově bude k vidění nejspíše v příští sezóně.

miniature horse boheminiumOd roku 2020 chovají také v Boheminiu mini koně s výškou 75 cm v kohoutku. Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Park je zřejmě jediným místem v ČR, kde jsou tito koně volně k vidění. Park Boheminium je otevřen celoročně, otevírací doba závisí na počasí, obvykle je otevřeno od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup do areálu se psy na vodítku povolen. Vstupné pro dospělé stojí 160 korun, pro děti 110 Kč.
Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.