Úvod > Aktuality > Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě
Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě
"> ">

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě

Vydáno 25. listopadu 2019 Zážitky
Jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí Mariánských Lázní i Karlovarského kraje přírodní krajinný miniaturpark Boheminium, ve kterém se nachází na sedm desítek modelů významných stavebních a technických památek z celé České republiky, má otevřeno i v zimní sezóně. Navíc je od konce září nově k vidění jeden z největších modelů - zámek Lednice!
BoheminiumStejně jako v minulém roce je park Boheminium otevřen celoročně! Otevírací doba od 1. listopadu do 31. března, je přizpůsobena zimní době a otevřeno tak park má od 10:00 do 17:00. A to každý den včetně víkendů a svátků. Nebudete tak ochuzeni o zimní pohledy na zdejší modely. Současně s parkem nabízí Boheminium možnost posezení v krytém dřevěném srubu, kde si můžete dát typické zimní nápoje, kávu, výborné zákusky nebo v klidu poobědvat vedle plápolajícího krbu.

Od 28. září můžete v parku Boheminium vidět jeden z největších modelů staveb na světě! Dokončením miniatury lednického zámku navíc modeláři splnili další vytyčený cíl a připojili další střípek do mozaiky top 10 památek České republiky. Již dříve byly vystaveny miniatury hradu Karlštejn, Hluboké nad Vltavou, hradu Loket a plzeňské katedrály. Těsně před dokončením je zámek Valtice, pohádkový hrad Bouzov a další z českých klenotů vodní hrad Švihov.

Model zámku LedniceModel zámku Lednice vznikal, jako již tradičně, ve věznici v Horním Slavkově. Jeho rozměry jsou impozantní, délka 8,5 m a šířka 5,5 m. Celková rozloha je tak více než 47 m². Modeláři, umělci a řemeslníci pracovali na modelu přes 8 měsíců a celkem se na výrobě podílelo 12 lidí.

Park Boheminium je otevřen celoročně, otevírací doba závisí na počasí, obvykle je otevřeno od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup do areálu se psy na vodítku povolen. Vstupné pro dospělé stojí 160 korun, pro děti 110 Kč.
Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Další aktuality