Úvod > Aktuality > Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě
Zážitky

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je otevřen i v zimě

  • Vydáno2. prosince 2021
Jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí Mariánských Lázní i Karlovarského kraje přírodní krajinný miniaturpark Boheminium, ve kterém se nachází na sedm desítek modelů významných stavebních a technických památek z celé České republiky, má otevřeno i v zimní sezóně. Navíc je nově k vidění jeden z největších modelů – zámek Lednice a také zde spatříte živé mini koně!
BoheminiumStejně jako v minulém roce je i letos park Boheminium otevřen celoročně! Otevírací doba od listopadu do konce března, je přizpůsobena zimní době a otevřeno tak park má od 10:00 do 17:00. A to každý den včetně víkendů a svátků. Nebudete tak ochuzeni o zimní pohledy na zdejší modely.

Současně s parkem nabízí Boheminium možnost posezení v krytém dřevěném srubu, kde si můžete dát typické zimní nápoje, kávu, výborné zákusky nebo v klidu poobědvat vedle plápolajícího krbu.
 

Největší miniatura a nejmenší koníci

Model zámku LedniceNejnovějším přírůstkem v parku Boheminium je miniatura zámku Lednice. Jedná se o jeden z největších modelů staveb na světě! Dokončením této miniatury navíc modeláři splnili další vytyčený cíl a připojili další střípek do mozaiky top 10 památek České republiky. Již dříve byly vystaveny miniatury hradu Karlštejn, Hluboké nad Vltavou, hradu Loket a plzeňské katedrály.

Model zámku Lednice vznikal, jako již tradičně, ve věznici v Horním Slavkově. Jeho rozměry jsou impozantní, délka 8,5 m a šířka 5,5 m. Celková rozloha je tak více než 47 m². Modeláři, umělci a řemeslníci pracovali na modelu přes 8 měsíců a celkem se na výrobě podílelo 12 lidí. Letos modeláři pracujína nové miniatuře, kterou bude chrám sv. Barbory v Kutné Hoře. Nově bude k vidění nejspíše v příští sezóně.

miniature horse boheminiumOd roku 2020 chovají také v Boheminiu mini koně s výškou 75 cm v kohoutku. Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Park je zřejmě jediným místem v ČR, kde jsou tito koně volně k vidění. Park Boheminium je otevřen celoročně, otevírací doba závisí na počasí, obvykle je otevřeno od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup do areálu se psy na vodítku povolen. Vstupné pro dospělé stojí 160 korun, pro děti 110 Kč.
Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Další aktuality

Chebský hrad bude otevřený i přes zimu

Od 5. listopadu do 26. března funguje Chebský hrad v omezeném zimním režimu, v němž je hradní areál otevřený o víkendech. Přístupná zůstává za vhodných klimatických podmínek hradní dominanta, Černá věž, z níž se příchozím nabízí neopakovatelný pohled na celé město. Víte, že Chebský hrad je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území? Další se nacházejí až na území dnešního Německa a severní Itálie.
Karlovarský kraj | Památky

Ekofarmy Karlovarského kraje: tipy, kam za relaxací i skvělými bioprodukty

Chybí vám k pocitu štěstí příroda, klid a relaxace? Pak je pro vás výlet na farmu skvělým řešením! Dopřejte si pár dnů na venkově a věnujte se docela obyčejným věcem, jako jsou procházky, práce kolem hospodářství, péče o zvířata, projížďky na koních, rybolov, houbaření a hlavně – ochutnávání domácích dobrot.
Karlovarský kraj | Životní styl

Rej strašidel propukne na hradě Loket

Po roce si všechna strašidla mohou prověřit svoji zručnost a důvtip v soutěžích o ceny, ukázat své dovednosti v tanečním reji nebo získat to nejvyšší ocenění za svůj vzhled na hradě Loket. Mistři ohně a jejich magický tanec ukončí rej strašidel na nádvoří hradu večer 3. listopadu 2023. Hrad se otevře všem strašidlům úderem osmnácté hodiny na kostelní věži.
Karlovarský kraj | Zážitky

007 věcí, které nevíte o… Bondovi

Od chvíle, kdy se britský tajný agent 007 James Bond ve filmu Dr. No poprvé objevil na filmovém plátně, uplynulo už přes šedesát let. Natočeno bylo celkem 25 oficiálních celovečerních filmů, ten poslední s názvem Není čas zemřít byl do kin uveden v říjnu 2021. Jak dobře znáte Jamese Bonda, jeho elegantní obleky, drahá auta, krásné ženy a oblíbený drink, provázený nezbytným „protřepat, nemíchat“?
Karlovarský kraj | Zážitky

Lázeňský festival jablek se chystá tuto neděli v Mariánských Lázních

V neděli 15. října se bude konat na Kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních dvanáctý ročník podzimního festivalu s vůní jablečného štrůdlu. Přijďte nasát atmosféru sklizně, dozvědět se zajímavosti z oblasti ovocnářství a vychutnat si jablečné speciality. Hezkou tradicí festivalu se stalo hlasování návštěvníků v soutěži o „Nejkrásnější jablko“ vypěstované místními zahrádkáři.
Karlovarský kraj | Gurmánská turistika

V Karlových Varech začala nová koncertní sezóna

Nejen léčebné prameny a mezinárodní filmový festival proslavily největší západočeské lázně. Pojmem je Karlovarský symfonický orchestr. Ten právě vstoupil do nové koncertní sezóny 2023/24 a posluchačům přinese nezapomenutelné hudební zážitky. Těšit se mohou například na Mou vlast, závěrečný koncert Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, koncert v rámci Jazzfestu Karlovy Vary anebo vánoční koncerty.
Karlovarský kraj | Kultura

Do Karlových Varů za prameny a výlety po okolí

Karlovy Vary jsou našimi nejznámějšími lázněmi, které nabízí kromě blahodárných účinků zdejších minerálních pramenů také spoustu tipů na zajímavé výlety. I když se ve městě samotném nudit určitě nebudete, byla by škoda nepodívat se i po okolí.
Karlovarský kraj | Letní sporty

Vychutnejte si snovou podzimní procházku v zámeckém parku Kynžvart u Mariánských Lázní

Málokde v Česku najdete tak půvabný a zároveň dramatický anglický park jako právě okolo zámku knížete Metternicha v Kynžvartě na Karlovarsku. Ojedinělé spojení klasicistní architektury, romantických parkových staveb a kultivované krajiny vytváří neopakovatelný klidný dojem, který si návštěvník odnese s sebou domů, často do hektického města. Udělejte si hezkou procházku parkem, jenž na podzim dýchá klidem i romantickou atmosférou. Do zámku lze zavítat do konce října během týdne i o víkendech, v listopadu pak pouze v úterý a čtvrtek.
Karlovarský kraj | Příroda