Úvod > Aktuality > Pardubice se konečně dočkaly letního divadelního open air festivalu
Zážitky

Pardubice se konečně dočkaly letního divadelního open air festivalu

  • Vydáno3. srpna 2016
Akce Pernštejn(l)ove proběhne letos vůbec poprvé a to ve dnech 4. – 7. srpna 2016 a jeho dějištěm bude pardubický zámek. Velkým lákadlem bude páteční vystoupení jednoho z nejuznávanějších současných mladých souborů Geisslers Hofcomoedianten. V sobotu 6. srpna bude připraven i program pro rodiny s dětmi.
Divadelní soubory z celé republiky přivezou do Pardubic své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Nenaplněná touha, nevěra i láska až za hrob. To všechno čeká diváky nového festivalu pod širým nebem. Půjde převážně o komedie, které byly už oceněné na mnoha festivalech. Vedle nich se objeví i kusy pro náročnějšího diváka.

Program odstartuje čtvrtečním vystoupením místního Divadla Exil, které vsadilo na známou komedii Racek A. P. Čechova. Velkým lákadlem bude páteční vystoupení souboru Geisslers Hofcomoedianten, který uvede svéráznou verzi veronských milenců Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety. Na něj ještě týž den naváže na zámku dojemná a zároveň mírně lechtivá italská komedie Bez předsudků brněnského uskupení Amadis.

V sobotu začíná festivalový program již v 10.00 hod. bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. V parkánu na vás čekají muzikanti, divadelníci, kejklíři. Bude se hrát, soutěžit, tvořit, líbat na líbací lavičce, hodovat. Podvečer pak opět nádvoří Zámku ovládnou divadelní soubory. Se slavnou Shakespearovou hrou Jak se vám líbí? přijíždí Divadelní klub Jirásek z České Lípy. Od devíti večer si pak nenechte ujít komorní psychologické drama Ten druhý o vztazích a nevěře. Hraje českotřebovský Triarius. Tečku za prvním ročníkem Pernštejn(l)ove napíše Rádobydivadlo Klapý s poetickým příběhem Vladislava Vančury Rozmarné léto.

Vstupenky koupíte v pokladně Zámku Pardubice, Infocentru a v síti Ticketportal. Jednotlivé vstupné na jedno představení je 100 Kč, permanentka v předprodeji za 400 Kč a na místě za 500 Kč. Děti a mládež do 15 let vstup zdarma.
 
Východočeská galerie v Pardubicích

Východočeská galerie v Pardubicích

Východočeská galerie v Pardubicích, která sídlí na pardubickém zámku, představuje stálé expozice výtvarného umění. Pravidelně se zde pořádají výstavy. Galerie organizuje také řadu přednášek pro předem objednané školní skupiny.

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice najdete v samém srdci města za mohutnými obrannými valy. Ty jsou samy o sobě výletním cílem – v jejich bujné zeleni najdete kromě odpočinkových zón nejrůznější zámeckou zvěř – pávy, kozy i veverky. Ujít si nenechte zámeckou hlásku, ze které je za dobrého počasí krásný výhled.

Další aktuality

6.10.
2022
Velká pardubická se pojede už v neděli

Velká pardubická se pojede už v neděli

Pardubický kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika