Úvod > Aktuality > Parašutismus – Kdo neskáče, není Čech! Hop! Hop! Hop!
Parašutismus - Kdo neskáce, není Cech! Hop! Hop! Hop!
Letní sporty

Parašutismus – Kdo neskáče, není Čech! Hop! Hop! Hop!

  • Vydáno1. dubna 2010
Pokud jste dobrodružné povahy a chcete stále něco víc, určitě jste už uvažovali o skoku padákem. Pokud jste zatím jen u teoretické roviny, mohl by vám přijít vhod náš článek, ve kterém vám řekneme vše potřebné o vašem snu.
Je to nebezpečné?
To je, jak jinak, nejčastější otázka. Je. Vývoj materiálů šel v posledních letech nesmírně kupředu a pochopitelně i padáky se dělají z látek, které jsou naprosto spolehlivé. Všechno (včetně instruktorů) je podrobováno přísným kontrolám a padáky dnes monitorují i při seskoku velmi kvalitní zařízení.
 
Kolik času zabere výcvik?
To je různé podle toho, co si zvolíte za cíl. Pokud vám stačí tandemový seskok (s instruktorem na zádech), budete umět vše potřebné za 15 minut. Pokud chcete skákat sami, trvá výcvik asi 8 hodin. Ani to ale není dlouhá doba.
 
Co je to ten tandem?
Tandemový seskok je nejrychlejší cesta, jak zažít volný pád a snášet se s padákem na zem. Zkušený parašutista si vás uváže do speciálního postroje a seskočí s vámi z výšky 4 km. Volný pád trvá necelou minutu, dalších cca 6 minut (a více) trvá let s padákem.
 
Co k tomu potřebujete?
Důležité je být starší osmi let a mít víc než 120 cm. Pak už potřebujete jen sportovní obuv (zbytek vám dodají na letišti). Hodí se i cca 3500 Kč, což je běžná cena seskoku. Mít byste naopak neměli víc než 100 kg, potíže s páteří, srdeční potíže a epilepsii. Lékařské vyšetření také není potřeba.
 
Co když chcete skočit sami?
Pak se podrobíte osmihodinovému výcviku. První stupeň zahrnuje seskok z asi 1200-1500 metrů nad zemí. Vyšší úroveň (IAFF) obsahuje stejně dlouhou teorii a seskok ze 4 km – ovšem za asistence dvou instruktorů.
 
Chcete se stát plnohodnotným parašutistou?
Na AFF (Accelerated FreeFall), tedy zrychlený výcvik pro volný pád, potřebujete absolvovat 8 cvičných seskoků. Po nich následuje další výcvik, ale váš sen je na dosah. Takové kurzy však stojí kolem 40 tisíc korun. Ovšem výsledek stojí za to. Nebo ne?
Tandemové seskoky padákem a kurzy parašutismu

Tandemové seskoky padákem a kurzy parašutismu

Vyzkoušejte tandemový seskok s nejzkušenějšími tandemovými piloty v ČR. Užijte si jedinečný zážitek volného pádu i letu na padáku. Skočit si může v podstatě každý. Seskoku předchází pouze krátká instruktáž.

Tandemové seskoky padákem na letišti u Českých Budějovic

Tandemové seskoky padákem na letišti u Českých Budějovic

Volný pád rychlostí přes 200 km/h a to z výšky 4 000 m. Aby jste si tento skvělý zážitek v budoucnu mohli znovu prožít, nebo se pochlubit svým známým, že jste to dokázali, je vše od přípravy až do přistání zdokumentováno na DVD a foto na CD. Přijďte si s námi užít seskoků padákem, včetně tandemových na letiště Hosín!

Další aktuality

Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni

Marně byste v Česku hledali město, které nepořádá mikulášský program. Svátek svatého Mikuláše letos připadá na úterý 5. prosince, oslavy se konají na náměstích, na hradech i zámcích, ale i ve vlaku a tajemném podzemí. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých tematických akcí na které můžete vyrazit.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (02.12. – 03.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy v Prahou a okolím – Čertohráček, Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Advent na Hamousově statku, Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

20 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

7 věcí, které nevíte o… cyklu symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast

Žádná česká hudba tak dokonale nevystihuje krásu české krajiny jako Má vlast, cyklus šesti symfonických básní hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Poprvé byla uvedena 5. listopadu 1882 na Žofíně a premiéry se tehdy zúčastnil i její autor. Teď si Mou vlast můžete vychutnat i na portálu Kudy z nudy se všemi zajímavostmi, pikanteriemi a překvapivými detaily z hudebního zákulisí.
Praha | Kultura

Cesty za uměním: Josef Lada, Ladovská zima a obrázky zimy a pohádek našeho dětství

Stejně jako perníčky, voňavé chvojí, světýlka, andělé, čerti a Mikuláš patří k adventu také obrázky Josefa Lady. Najdete na nich všechno, co mají mít pravé české Vánoce: padající sníh, rozsvícené lucerny, děti na saních a místa, která si malíř zamiloval. Pojďte se projít Ladovskou zimou s portálem Kudy z nudy!
Praha | Životní styl

15 tipů na zimní procházky po pražských parcích

Stromovka, Grébovka, Letná nebo Ladronka – to jsou parky, které nikdy nezklamou. Praha však nabízí daleko víc míst, kde se projít v příjemném prostředí parku či lesoparku. Dokonce si drží 1. místo mezi evropskými metropolemi z hlediska poměru zelených ploch oproti celkové rozloze města (tzv. HUGSI index), který v Praze tvoří 57 %. Udělejte si vycházku v některém z nich! Pražské parky lákají k relaxačním procházkám i sportovnímu vyžití.
Praha | Příroda

Výstava Vánoce v Betlémské kapli ukáže krásu skleněných betlémů a ozdob

V podzemních prostorách Betlémské kaple se opět otevře již tradiční vánoční výstava, která potrvá od 25. listopadu 2023 až do 3. 1. 2024. Tématem letošní výstavy jsou skleněné betlémy. Výstava probíhá denně, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Praha | Kultura