Úvod > Aktuality > Panstvo dorazí Zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic

Panstvo dorazí Zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic

Vydáno 15. srpna 2019 Památky
Třetí ročník Zámeckých slavností na Hrádku u Nechanic je tady! Po celý víkend 17. a 18. srpna 2019 na vás v Hrádku u Nechanic čekájí kostýmové prohlídky s příběhem, dobový jarmark a občerstvení.
Hrádek u NechanicCelý víkend vás v zámku bude čekat hraběcí služebnictvo i jejich poddaní, aby vás provedli nejkrásnějšími prostory Hrádku u Nechanic. Již tradičně se hereckých úloh ujmou zámečtí a Spolek panstva na tvrzi Žíželeves.

Dobový jarmark bude otevřen od 9:00 do 18:00 hodin. Areál nádvoří se bude v sobotu uzavírat až ve 22:00 hodin. V sobotu 17. srpna je po celý den připraven i doprovodný program. Čekají vás šermířské hrátky, sokolnické ukázky a od 19:00 vás pobaví divadelní soubor Maska s představením Tři grácie z umakartu.

Vstup na zámecké nádvoří je v sobotu zpoplatněný: 40 Kč plné vstupné a 30 Kč snížené.
Základní vstupné do zámku na kostýmové prohlídky je 100 Kč (malý okruh - přízemí) a 120 Kč (velký okruh - přízemí a 1. patro).
Zámek Hrádek u Nechanic - za golfem na zámek

Zámek Hrádek u Nechanic - za golfem na zámek

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839 - 1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.