Úvod > Aktuality > Pan Vajíčko vás provede výstavou Retro 70. a 80. let v Tančícím domě
Pan Vajíčko vás provede výstavou Retro 70. a 80. let v Tančícím domě
">
Kultura

Pan Vajíčko vás provede výstavou Retro 70. a 80. let v Tančícím domě

  • Vydáno15. června 2016
Galerie Tančící dům se na čtyři měsíce vrátí do éry 70. a 80. let v Československu. To nejlepší z té doby se představí pomocí reálné instalace panelákových bytů včetně spotřebičů a celkového bytového vybavení s designovými předměty denní potřeby. Výstavou bude provázet ikonická animovaná postava pana Vajíčka, která oddělovala reklamní spoty v Československé televizi a dodnes funguje jako symbol tohoto období.
Tančící důmVýstava Retro 70. a 80. let představí to nejlepší z té doby pomocí reálné instalace panelákových bytů včetně spotřebičů a celkového bytového vybavení s designovými předměty denní potřeby. Další část expozice se zaměří na životní styl, módu, zájmy, trávení volného času.

Expozice připomene rovněž oblíbené produkty a originální obaly výrobků předních národních podniků, jako byly SevaKofola, Eta, Fatra, Jawa, Tesla a jiné. Objeví se také unikátní kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Hany Zagorové či Dagmar Patrasové. To vše doplní audiovizuální ukázky, fotografie a kostýmy z filmů. Mnohé jistě potěší instalace prodejny z typického seriálu 70. let Žena za pultem.

Výstavou, která se uskuteční ve třech patrech Tančícího domu, provede zájemce ikonická animovaná postava pana Vajíčka, která oddělovala reklamní spoty v Československé televizi a dodnes funguje jako symbol tohoto období. Uvidíte zde také část sbírky Jabloneckého muzea, luxusní designové exponáty zapůjčené projektem Nanovo. To vše bude doplněno fotografiemi a plakáty česko-švýcarské fotografky Iren Stehli. Výstava je otevřena od 15. 6. do 16. 10. 2016 každý den mezi 9:00 a 20:00. Vstupné pro dospělé je 190 Kč, snížené pak za 100 Kč. Vstupenka zároveň platí na všechny právě probíhající výstavy a zahrnuje i vstup na výhled na střechu Tančícího domu a nápoj v kavárně.
Tančící dům v Praze

Tančící dům v Praze

Tančící dům je nepřehlédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.

Galerie Tančící dům

Galerie Tančící dům

Cílem Galerie Tančící dům je zprostředkovat návštěvníkům pestrý program se zaměřením na prezentaci a prodej toho nejlepšího současného umění. Od roku 2016 změnila původní galerie Art Salon S koncepci i jméno. Zaměřuje se na výstavy významných českých i zahraničních umělců a tematické expozice.