Úvod > Aktuality

Aktuality Ústecký kraj

Že už jste prochodili všechna pozemská místa křížem krážem? Pak pro vás máme aktuální zajímavé tipy na klidné i adrenalinové prohlídky podzemí. Můžete navštívit jeskyně s bohatou krápníkovou výzdobou, sklepní labyrinty, břidlicové, grafitové a kaolinové doly nebo zámecké vinné sklepy. Pokud vás láká něco odvážnějšího, vybavte se pohodlným turistickým obutím, helmou a světlem a vypravte se za dobrodružstvím do světa netopýrů, podzemních vod a říčních chodeb nebo prozkoumejte katakomby, štoly a tajuplná podzemí známých měst. Další zajímavé tipy najdete v naší obsáhlé nabídce.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Ústecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Sad smíření doplnil podzemní expozici věnovanou dolu Richard v Litoměřicích

Pozoruhodná podzemní expozice Důl Richard v proměnách času, umístěná ve zhruba 150 metrů dlouhé podzemní chodbě vinoucí se pod budovou litoměřické radnice, rok po svém otevření dostává finální podobu. Expozice atraktivní formou připomínající historii proslulého vápencového dolu Richard je nově rozšířená o vizualizaci studie věnované možnosti vybudování Sadu smíření – památníku vězňům.
Ústecký kraj | Památky