Úvod > Aktuality > Památky na Vysočině zvou k velikonočním prohlídkám
Zámek Telc
"> Zámek Telc "> Jaromerice nad Rokytnou "> Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého
Památky

Památky na Vysočině zvou k velikonočním prohlídkám

  • Vydáno18. dubna 2019
Některé památky na Vysočině se také v letošním roce připojují k oslavám Mezinárodního dne památek a historických sídel, a to o víkendu 19. až 21. 4. 2014. Návštěvníci tak uvidí některé dosud nezpřístupněné prostory nebo si budou moci vychutnat pravou velikonoční atmosféru.

Velikonoční provoz na Zelené hoře

Zelená HoraPoutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře zve zájemce na velikonoční prohlídky od čtvrtka do soboty, v neděli omezeně, a pak opět na Velikonoční pondělí. Na Zelený čtvrtek a Velký pátek začínají prohlídky v celou hodinu od 10:00 do 16:00 (poslední vstup v 15:00). Na Bílou sobotu je otevřeno o hodinu déle a poslední prohlídka odchází v 16:00 hodin.

O Velikonoční neděli můžete na prohlídku zavítat od 9:00 do 13:00 hodin (včetně). Od 14:00 do 17:00 bude poutní kostel sv. Jana Nepomuckého volně přístupný k modlitbě, v tuto dobu se prohlídky nekonají. Na Velikonoční pondělí budou prohlídky dostupné opět od 10:00 do 16:00 (poslední vstup v 15:00).
 

Na zámek i jarmark v Telči

Zámek TelčZámek Telč bude otevřen na Velký pátek i Pondělí velikonoční, a to od 10:00 do 15:00 hodin. O víkendu bude samozřejmě také otevřeno. Na Bílou sobotu 20. 4. se na hlavním nádvoří chystá od 10:00 do 16:00 hodin Velikonoční jarmark Sdílení.

Stánky zaplní nejen kraslice a pomlázky, ale i další velikonoční dekorace. Kromě stánků se budou moci děti těšit také na tvořivé velikonoční dílny, od 14:00 hod. vystoupení dětského folklórního souboru Krahuláček v Konírně zámku. V zámecké zahradě si bude možné prohlédnout sovy a dravce.
 

Oslava jara v Jaroměřicích

Jaroměřice nad RokytnouZámek Jaroměřice nad Rokytnou chystá na velikonoční víkend tematickou Velikonoční výstavu, kterou vyzdobí hraběcí apartmány prohlídkové trasy A. Sváteční dobu během prohlídky zámeckých interiérů si připomene zámek také slavnostní výzdobou oslavující jaro a procitnutí přírody z dlouhého zimního spánku.

Zámek se pokusí zachytit slavnostní atmosféru těchto dní speciální velikonoční výzdobou prohlídkové trasy zámku, která bude dostupná od 19. do 22. dubna od 9:00 do 16:00 hodin. Vstupné na trasu bude za 150 Kč.
 

Velikonoce na hradě Kámen

Hrad KámenV období Velikonočních svátků od pátku 19. 4. do pondělí 22. 4. 2019 bude otevřen také hrad Kámen, který přivítá návštěvníky vždy od 10 do 17 hodin. Kromě expozice motocyklů zde můžete zhlédnout krásné interiéry hradu, které budou po celou dobu Velikonoc doplněné o tematickou jarní výzdobu a květinová aranžmá. Prohlídky s průvodcem budou probíhat každou celou hodinu. Poslední prohlídka začíná vždy v 16:00 hodin.

Výše vstupného odpovídá běžnému vstupnému na obou okruzích. Na Velký pátek a Velikonoční neděli bude pro návštěvníky připraven tematický kvíz a mimořádné prohlídky zaměřené na velikonoční zvyky a tradice, které budou po oba dny začínat v 11:30 a 14:30 hodin. Z důvodu omezené kapacity je vhodné si prohlídku předem zarezervovat na tel. čísle 565 426 609 nebo 721 846 931. Bílou sobotu si návštěvníci zpestří malováním perníčků, a to v čase od 11 do 16 hodin. O Velikonočním pondělí ke každé vstupence do expozic hradu děti obdrží koledu – sladkou drobnost.
 

Otevřen bude i hrad Lipnice

Také hrad Lipnice se těší na velikonoční turisty a vzkazuje, že bude na Velký pátek 19. 4. i na Velikonoční pondělí 22. 4. 2019 otevřen.

Hrad Lipnice – obestřený záhadami a pověstmi

Hrad Lipnice – obestřený záhadami a pověstmi

Přijeďte se podívat na jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů – na Lipnici na Vysočině. Součástí prohlídky jsou jedinečné výhledy do okolní krajiny, zejména z ochozu věže Samson.

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou – barokní skvost Vysočiny

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou – barokní skvost Vysočiny

Barokní zámek v Jaroměřicích se řadí k nejmohutnějším stavbám první poloviny 18. století u nás i v Evropě. Reprezentační prostory zámku si zčásti zachovaly svou původní podobu, zčásti jsou volně instalovány v duchu šlechtického životního stylu 18. a 19. století.

Hrad Kámen – romantický hrad na skále ze serpentinitu

Hrad Kámen – romantický hrad na skále ze serpentinitu

Zhruba na polovině cesty mezi Pelhřimovem a Táborem, v kraji mírně zvlněného Pacovska, leží hrad Kámen. Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. První písemná zmínka je z roku 1316 a váže se k jistému Nimírovi z Kámena.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.