Úvod > Aktuality > Palmový skleník v Olomouci má zimní premiéru
Palmový skleník v Olomouci má zimní premiéru
">
Památky

Palmový skleník v Olomouci má zimní premiéru

Výstaviště Flora připravilo zelený dárek pro návštěvníky letošních Vánoc Flora. Po celou dobu vánočních trhů (8.-19. prosince) bude otevřen největší ze zdejších sbírkových skleníků – palmový.
V sobotu 8. prosince odstartoval na výstavišti Flora už 32. ročník populárních trhů Vánoce Flora. Vánoce v Olomouci potrvají až do 19. prosince, otevřeno bude denně od 9   do 17 hodin.

Výlet si můžete zpříjemnit návštěvou vždy zeleného palmového skleníku a procházkou slavnostně nasvíceným zasněženým parkem...

Součástí olomouckého výstaviště jsou i sbírkové skleníky. Svým rozsahem jedny z největších v ČR. V palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku každou roční dobu raší, kvetou a přinášejí plody desítky nejexotičtějších druhů rostlin, proto jsou návštěvníkům přístupny téměř po celý rok s výjimkou zimních měsíců. Využijte mimořádné příležitosti k návštěvě palmového skleníku!

Otevírací doba skleníku je od 9.30 do 16 hodin
, vstupné 30 Kč pro plnoplátce, 20 Kč snížené.

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc se stává pravidelně dějištěm patnácti výstav a veletrhů, jejichž základ tvoří tradiční květinové výstavy, expozice okrasných dřevin, výpěstků, ovoce a zeleniny.

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Obdivovatelé cizokrajné flóry a fauny v palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku najdou kvetoucí orchideje, palmy, liány, zrající papáje i citrusy už tento víkend. Prstenec městských parků tvoří ideální spojovací článek mezi historickým jádrem a moderní zástavbou.