Úvod > Aktuality > Oživení historie naplánovali na tento víkend na hradě Točník
Oživení historie naplánovali na tento víkend na hradě Točník
"> "> ">

Oživení historie naplánovali na tento víkend na hradě Točník

Vydáno 12. srpna 2020 Zážitky
Za halasu šermířských klání nebo při poslechu hudby z dob dávno minulých budete moci navštívit hrad Točník v sobotu 15. srpna. Uvidíte historickou zbrojnici plnou zbraní, zabaví vás tu lukostřelbou, zhlédnete ukázky sokolnictví nebo se projdete středověkým tržištěm, kde vás celým dnem budou doprovázet ukázky řemesel. Pro děti je připravena střelnice, aréna s dětskými zbraněmi, soutěže, malování na obličeje a další.
Hrad TočníkŠermířské oživení hradu Točník v sobotu 15.8. 2020 v podání souboru "Okořská garda" přinese středověk na hrad Točník. Čeká vás vystoupení skupin historického šermu, sokolnické ukázky, tanečnice, středověká mučírna, střelnice, ukázky řemesel, dobová taverna, dětské atrakce.

Zajímavé bude i vystoupení kata, jenž vám ukáže, jak tvrdě se trestaly zločiny ve středověku. O další příjemné rozptýlení se postará romantický výhled z hradu na malebnou krajinu či dobová taverna, kde bude pro připravena spousta dobrůtek k pití i snědku. Oživený hrad bude otevřen od 10 do 17 hodin.
Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Hrad Žebrák - po stopách krále Václava IV.

Hrad Žebrák - po stopách krále Václava IV.

Oblíbené místo pobytu Václava IV. je romantickým zákoutím skýtajícím výhled do širokého okolí s dominantním sousedním hradem Točníkem. Dominantou hradu je vysoká okrouhlá věž (bergfrit), dnes využívaná jako rozhledna.

Hrad Točník - rodinný výlet za zvířátky i historií

Hrad Točník - rodinný výlet za zvířátky i historií

Cestu do hradního kopce vám zpříjemní pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty. Na samotném hradě vás pak čeká procházka jeho historií i řada zajímavých kulturních akcí.