Úvod > Aktuality > Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti
Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti
"> ">

Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Vydáno 5. ledna 2020 Zimní sporty
Česká otužilecká unie spolu s Muzeem Karlova mostu společně tradičně přivítají nový rok Tříkrálovou plavbou. Otužilci vyplují na lodích typu Vodouch v pravé poledne na svátek Tří králů, tedy v pondělí 6. ledna 2020 pod Karlův most. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kdo chtějí odvážlivce podpořit.
Karlův mostPříznivci otužování na vlastní kůži okusí nízkou teplotu vody přímo pod Karlovým mostem. Do Vltavy se ponoří ve 12:20 z paluby motorové lodi u pátého mostního pilíře Karlova mostu (počítáno ze staroměstské strany), tedy z místa, kde byl do Vltavy svržen sv. Jan Nepomucký.
 
Otužilci poplavou trasu dlouhou asi dvě stě metrů do přístaviště pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu. Tříkrálovou tématiku připomenou tři symbolické panovnické koruny na hlavách tří plavců. Po uplavání 200 metrů otužilci z Vltavy vystoupí v historickém prostoru posledního dochovaného oblouku Juditina mostu pod Křižovnickým náměstím.

Po doplavání se otužilci tradičně zahřejí vynikajícím převoznickým punčem a čočkovou polévkou a od převozníka pražského Zdeňka Bergmana dostanou volnou vstupenku do Muzea Karlova mostu a na plavbu motorovou lodí Pražskými Benátkami.
Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.