Úvod > Aktuality > Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku
Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku
"> "> ">

Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku

Vydáno 2. února 2020 Zimní sporty
Chtěli byste vyrazit na běžky v odpoledních hodinách, ale brzké stmívání vás nutí tuto aktivitu odložit až na další víkend? V krušnohorském Perninku čekat nemusíte. Do bílé stopy tu běžkaře vábí kilometr a půl dlouhý osvětlený okruh.
BěžkyOkruhje osvětlený od 17 do 21 hodin a je určený pro klasiku i bruslení. Naleznete ho v Nejdecké ulici. Tratě jsou aktuálně upraveny pro bruslení i klasiku v délce cca 1 km. Pro běžkaře se psy je upraven běžecký okruh v prostoru letiště nad Perninkem.

Z Perninku je možné se vydat na delší výlet po upravených stopách také na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Magistrála se pravidelně strojově upravuje (v závislosti na počasí) a je aktuálně (31. 1. 2020) sjízdná ve směru Pernink - Jelení a Pernink - Hřebečná.

Pokud to sněhové podmínky dovolí, můžete si udělat pěkný výlet na Blatenský vrch a cestou se zastavit třeba v "bio chaloupce" U Červené jámy. Na druhou stranu od Perninku leží Nové Hamry, malebná horská víska v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka. Chcete-li se tedy projet okouzlující přírodou, navštívit krásná místa a vychutnat si klid a romantiku zasněžených lesů a plání, zamiřte právě sem.
Chaloupka U Červené jámy v Krušných Horách

Chaloupka U Červené jámy v Krušných Horách

Občerstvení u Červené jámy se nachází na krásném místě Krušných hor, na přední Hřebečné v blízkosti gigantické důlní propadliny Červená jáma. Pohádkově vyhlížející chaloupka, postavenou ze dřeva a hlíny, najdete na místě bývalého hostince, kudy už v minulosti vedly hlavní turistické trasy.

Rozhledna Blatenský vrch

Rozhledna Blatenský vrch

Rozhledna Blatenský vrch je vysoká 21 m a nabídne jedinečný pohled na úchvatnou přírodní scenérii okolní krajiny z celkové výšky 1044 metrů nad mořem.

Běžecké okruhy u Nových Hamrů

Běžecké okruhy u Nových Hamrů

V údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v západní části Krušných hor leží malebná horská víska Nové Hamry, která je vyhledávaným rájem pro běžkaře. Chcete-li se tedy projet okouzlující přírodou, navštívit krásná místa a vychutnat si klid a romantiku zasněžených lesů a plání, zamiřte právě sem.

Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrála

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami vede přes celé Krušné hory cyklistická a běžecká Krušnohorská magistrála. Celková délka trasy je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy.

Krušné hory na běžkách - poznejte okolí Božího Daru

Krušné hory na běžkách - poznejte okolí Božího Daru

Náhorní planina u obce Boží Dar patří k nejoblíbenějším běžkařským terénům v Krušných horách. Díky nadmořské výšce přes 1000 m zde sníh vydrží celou zimu. Roviny rozlehlých rašelinišť a údolí řeky Černé protínají desítky kilometrů strojově upravovaných tras.

Krušnohorská bílá stopa

Krušnohorská bílá stopa

Krušnohorský klub je udržovatelem strojově upravovaných běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Nadmořská výška tras se pohybuje od 750 do 950 metrů nad mořem. Vedou od střediska Lesná na pomezí Mostecka a Chomutovska přes Klíny, Dlouhou Louku, Bouřňák, Fojtovice a Telnici.

Další aktuality