Úvod > Aktuality > Přeneste se na zámku Kynžvart do doby kancléře Metternicha
Přeneste se na zámku Kynžvart do doby kancléře Metternicha
"> "> ">
Památky

Přeneste se na zámku Kynžvart do doby kancléře Metternicha

  • Vydáno4. prosince 2019
Zámek Kynžvart nedaleko Mariánských Lázní připravil pro návštěvníky adventní prohlídky interiérů, které probíhají od 2. do 13. prosince ve všedních dnech. Pouze 7. prosince 2019 bude možné přijít i v sobotu, kdy se konají speciální kostýmované Vánoční prohlídky.
Jaké to je, dostat k Vánocům zámek? Své o tom věděl rakouský kancléř Klemens Václav Metternich. Vraťte se spolu s ním o 200 let zpět a prožijte druhou adventní sobotu s jeho rodinou přímo na zámku Kynžvart. Máte jedinečnou možnost nahlédnout do vánočně vyzdobených salónů, pobavit se a vychutnat si atmosféru šlechtických Vánoc.

Přijít na zámek můžete během adventu od 2. do 13. prosince, avšak pouze ve všední dny. Adventní prohlídky se konají denně, vždy od 15:00 do 16:15 hodin. Během prohlídky zhlédnete jak skvostně vyzdobené reprezentativní zámecké interiéry Metternichů, tak i zajímavosti v Muzeu a slavném kabinetu kuriozit, který obsahuje 4 000 exponátů z celého světa.
Naučná stezka Kynžvartské kyselky

Naučná stezka Kynžvartské kyselky

Naučná stezka Kynžvartské kyselky je zaměřená na přírodní léčivé zdroje v okolí Lázní Kynžvart.

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.